181204 ProvokaziaГенеральна прокуратура України опублікувала реконструкцію атаки російських кораблів на українські військові кораблі зі складу катерної  групи ВМС України в Керченській протоці під час спроби проходу в Азовське море.

 

Реконструкція ГПУ містить всі дії українських екіпажів починаючи з моменту виходу з порту Одеси в п'ятницю 23 листопада до моменту захоплення кораблів ВМС України і взяття в полон моряків 25 листопада 2018 року.

 

«Росія стверджує, що суворо дотримується норм міжнародного права. Договір між Україною та РФ про українсько-російський державний кордон (від 28.01.2003) з доданим до нього описом та картою встановлено, що територія Автономної Республіки Крим та Севастополі відносяться до території України. За іншим двостороннім договором про співробітництво у використанні Азовського моря та Керченської протоки торгівельні судна та військові кораблі України, користуються в Азовському морі та Керченській протоці свободою судноплавства», – йдеться у відео.

 

Зокрема, у відео детально розповіли про акт агресії РФ в Азовському морі проти ВМС України та захоплення українських моряків.

 

Зазначається, що РФ подавляє роботу морського радіозв’язку та навігації, тобто фактично руйнує міжнародну систему безпеки судноплавства та протиправно втручається в роботу систем глобального морського зв’язку.

 

Крім того, у відео опублікували таблицю про склад сил РФ, які були залучені до агресії проти України на Азові. 

 

 

У розпорядженні Defense Express опинились документи, які доповнюють реконструкцію атаки російських кораблів на українські судна, що була підготовлена та оприлюднена Генеральною прокуратурою України. В них деталізуються дії сторін та наводяться відомості щодо виконавців цього злодіяння:

 

181204 ukrnavy 1

181204 ukrnavy 2

181204 ukrnavy 3

181204 ukrnavy 4

181204 ukrnavy 51

181204 ukrnavy 6

181204 ukrnavy 7

181204 ukrnavy 8

181204 ukrnavy 9

181204 ukrnavy 10

181204 ukrnavy 11

181204 ukrnavy 12

В наявних у Defense Express документах стверджується, що виконавцями акту прямої агресії проти кораблів ВМС України представники військового керівництва РФ:


МЄДВЄДЄВ Геннадій Миколайович, віце-адмірал, заступник керівника Прикордонної служби ФСБ – керівник департаменту берегової охорони, який віддав наказ затримати шляхом нанесення пошкоджень усі три українські кораблі;


СТАНКЕВІЧ Сергій Миколайович, начальник Прикордонного управління ФСБ РФ по окупованому Криму, контр-адмірал, який віддав накази на захоплення українських катерів та буксира;


ШЕЇН Андрій Борисович, заступник начальника управління – начальник відділу берегової охорони Прикордонного управління ФСБ РФ по окупованому Криму, капітан 1-го рангу, який віддав команду командиру ПСКР “Дон” блокувати український буксир;


РОМАШКІН Руслан Олександрович, начальник Служби Прикордонного Управління ФСБ РФ по окупованому Криму;


ШАТОХІН Олексій Володимирович, зрадник, колишній громадянин України, начальник Служби у м.Керч ПУ ФСБ Росії по окупованому Криму, який здійснював інструктаж командира ПСКР “Дон” щодо порядку та методики вчинення відносно кораблів ВМС України агресивних дій.

 

Також у докментах наводяться відомості стосовно безпосередніх виконавців акту прямої агресії проти кораблів ВМС України, у якості яких називаються:


САЛЯЄВ Олєксій Михайлович, командир ПСКР «Дон», капітан 2-го рангу, який віддав наказ команді ПСКР таранити рейдовий буксир ВМС України «Яни Капу»;


ШИПІЦІН Андрєй Олегович, командир прикордонного сторожового корабля «Ізумруд», капітан 2-го рангу;


ЩЕРБАКОВ Сергій Олєксійович, командир мпк «Суздалец», капітан 3-го рангу.


За вказаним фактом Генеральною прокуратурою та Службою безпеки України порушено кримінальне провадження за ведення агресивних воєнних дій та організацію замаху на вбивство двох і більше осіб, здійсненого за попередньою змовою проти восьми громадян РФ.


Також в українських правоохоронних структурах дійшли висновку, що, відповідно до п. D статті 3 Резолюції №3314 XX IX Генеральної асамблеї ООН від 14 грудня 1974 р., дії російської сторони є актом збройної агресії проти України та не могли бути вчинені без санкції воєнно-політичного керівництва РФ – президента Росії, міністра оборони, начальника Генерального штабу, командувача ВМФ та директора ФСБ Росії.

 

В цілому правова оцінка подій 25 листопада 2018 року є такою:


• Дії військових моряків України є правомірними та відповідають положенням Конвенції ООН з міжнародного морського права від 1982 року, Договору між Україною та РФ про співробітництво у використанні Азовського моря та Керченської протоки від 2003 року, а також вимогам до безпеки судноплавства.


• Напад Росії на військові кораблі України підпадає під ознаки акту агресії, відповідно до п. D статті 3 Резолюції №3314 XX IX Генеральної асамблеї ООН від 14 грудня 1974 р. та є злочином, згідно ст.3. Конвенції про боротьбу з незаконними атаками, спрямованими проти безпеки морського судноплавства 1988 року.


• Захоплені в полон українські військовослужбовці мають статус військовополонених у трактуванні Женевської конвенції про поводження з військовополоненими від 1949 року.

 

Як раніше повідомляв повідомляв Defense Express25 листопада, кораблі Військово-Морських Сил ЗС України у складі двох малих броньованих артилерійських катерів “Бердянськ” і “Нікополь” та рейдового буксиру “Яни Капу” при здійсненні планового переходу з порту Одеси до порту Маріуполь Азовського моря були атаковані прикордонними кораблями РФрикордонними кораблями РФ. Зокрема, російський прикордонний корабель "Дон" здійснив таран українського рейдового буксиру, внаслідок чого було пошкоджено головний двигун корабля, обшивку і леєрне огородження, а також втрачено рятувальний пліт.

 

Раніше Defense Express також оприлюднював хронологію агресії РФ у Керчинські протоці проти катерної групи ВМС України 25 листопада 2018 року.

 

За експертною оцінкою Defense Express  подій у Керченські протоці 25 листопада ц.р. РФ ГРУБО ПОРУШИЛА МІЖНАРОДНЕ МОРСЬКЕ ПРАВО, а, окрім того, СИЛОВИКИ РФ ГРУБО ПОРУШИЛИ ВЛАСНІ ЗАКОНИ ВІДКРИВШИ ВОГОНЬ ПО ВІЙСЬКОВИМ КОРАБЛЯМ ВМСУ.

 

Ви можете знайти цю статтю англійською мовою тут: HOW UKRAINIAN NAVY VESSELS CAME UNDER RUSSIAN ATTACK IN THE KERCH STRAIT

! При використанні вмісту сайту обов’язковим є активне гіперпосилання на defence-ua.com, що не закрите від індексації пошуковими системами

Переклад

ukarzh-TWenfrdeitptrues