181220 ZRPK 0Індійська армія вирішила закупити понад 100 південнокорейських зенітних систем, а не російських, на суму близько 1,6 млрд доларів. Таке рішення Індії викликало велике обурення високопосадовців з РФ.

 

 


Так, під час недавньої зустрічі індійсько-російської міжурядової комісії з військово-технічного співробітництва в Нью-Делі, міністр оборони Росії Сергій Шойгу висловив невдоволення тим, що Індія виключила модернізовану систему «Тунгуска» та комплекс «Панцир» зі своєї програми по озброєнню. Джерело в Міністерстві оборони Індії підтвердило дану інформацію, повідомляє Defense news.

 

Публікація по темі: ІНДІЯ З КВІТНЯ НЕ ПЛАТИТЬ «РОСОБОРОНЕКСПОРТУ» ЗА ДІЮЧИМИ КОНТРАКТАМИ ТА ВІДМОВЛЯЄТЬСЯ УКЛАДАТИ НОВІ


Нагадаємо, у жовтні ц.р. представники індійського військового керівництва офіційно оголосили південнокорейську компанію Hanwha Defense Systems єдиною компанією, яка пройшла кваліфікаційний відбір за програмою ракетних систем. У тендері 2013 року Індія розглядала три компанії, які б могли поставляти свої ракетні комплекси на озброєння країни - південнокорейську Hanwha Defense Systems, яка запропонувала гібридну систему Biho, а також дві російські компанії - концерн «Алмаз-Антей», який запропонував свою оновлену систему «Тунгуска», і КБП «Тула», яке розробляє ЗРГК «Панцир».

 

181220 ZRPK 1

Російський самохідний зенітний ракетно-гарматний комплекс «Панцирь-С1» виробництва компанії КБП «Тула» / Фото: Вікіпедія


Під час зустрічі індійсько-російської міжурядової комісії з військово-технічного співробітництва, Сергій Шойгу звинуватив випробувальні групи індійської армії в навмисному зриві випробувань російських зенітно-ракетних комплексів у 2017 році. Один з російських дипломатів заявив на умовах анонімності, що вищезгадані оборонні компанії та МО РФ у минулому місяці направили в Міністерство оборони Індії листи з проханням переглянути весь процес відбору, перш ніж прийняти остаточне рішення.

 

Новина по темі: ИНДИЯ ОТКАЗЫВАЕТСЯ ОТ РОССИЙСКОГО ОРУЖИЯ. УКРАИНА В ПРИОРИТЕТЕ


Проте, високопоставлений представник індійської армії заявив, що російські модернізовані ЗРГК «Тунгуска» та розрекламований «Панцир», представлені компаніями «Алмаз-Антей» і KБП «Тула», не відповідали всім вимогам індійської сторони під час випробувань.

 

181220 ZRPK 2

Російський самохідний зенітний ракетно-гарматний комплекс «Тунгуска-М1» виробництва компанії АТ «Алмаз-Антей» / Фото: topwar.ru

 

Програма з озброєння індійської армії передбачає закупівлю п'яти полків або 104 ракетних комплексів, в тому числі 4928 ракет і 172 260 одиниць боєприпасів вартістю на суму 1.6 мільярдів доларів США. Компанія-переможець також зобов'язується забезпечити повну передачу технологій з технічного обслуговування ракет державному управлінню Комітету військових заводів Індії.

 

181220 ZRPK 3

Південнокорейський самохідний зенітний ракетно-гарматний комплекс Hybrid Biho виробництва компанії Hanwha Defense Systems / Фото: Hanwha Defense Systems

 

Зенітний ракетно-артилерійський комплекс, який Індія збирається закуповувати для своєї армії, повинен мати функцію камери денного і нічного бачення, вбудований симулятор, а також швидкість ураження цілі до 350 пострілів в секунду, в той час як ракетна частина комплексу повинна мати дальність дії не менше п'яти кілометрів. Система також повинна мати можливість долати відстань до 50 кілометрів на одній заправці та витримувати мінімальну експлуатацію протягом восьми годин без дозаправлення.

 

Новина по темі: ІНДІЯ ВИХОДИТЬ З ПРОГРАМИ СПІЛЬНОЇ З РФ РОЗРОБКИ ВИНИЩУВАЧА 5-ГО ПОКОЛІННЯ

 

Індійські військові намагаються знайти симбіоз артилерійського та зенітного озброєння, яке може бути встановлено на один або кілька окремих мобільних транспортних засобів. На довершення до всього, артилерійське та зенітне озброєння комплексу має бути здатне вражати повітряні цілі як з використанням РЛС управління вогнем, так і без неї. Проте схоже, що попри російські бажання, їх вироби Індію не влаштовують.

 

Аналітична група Defense Express

 

Новина по темі: ПАПЕРОВІ ЛІТАКИ АБО ЧОМУ ВІД РОСІЙСЬКОГО ОЗБРОЄННЯ ВІДМОВЛЯЮТЬСЯ У ВСЬОМУ СВІТІ

! При використанні вмісту сайту обов’язковим є активне гіперпосилання на defence-ua.com, що не закрите від індексації пошуковими системами

Переклад

ukarzh-TWenfrdeitptrues