190103 bplaЗа прогнозами низки провідних західних аналітичних та консалтингових компаній до 2024 року в світі зберігатиметься тенденція до зростання попиту на безпілотні літальні комплекси (БпАК) цивільного та військового призначення.

 

Сфера застосування безпілотників лише розширюватиметься, що стимулюватиме розвиток технологій та нормативно-правової бази, змінюватиме прийоми ведення війни та спеціальних операцій, а також сприятиме розвитку засобів протидії їх використанню.

 

Так, американська аналітична структура Mordor Intelligence Analysis в тезах свого дослідження «Unmanned Aerial Vehicles Market – Segmented by UAV Type (TUAV, VTOL, MALE, HALE, UCV), by Application (Military, Civil and Commercial and Others) – Growth, Trend and Forecast (2018 – 2023)» констатує, що загальносвітовий ринок безпілотних літальних апаратів (БпЛА) матиме середньорічний темп зростання приблизно 10,6% впродовж всього прогнозованого періоду. Збільшення військових витрат у поєднанні із зростаючим комерційним застосуванням та попитом на БпЛА призведе до динамічного розвитку ринку безпілотних літальних апаратів у найближчі роки.

 

Очікується, що саме збільшення військових витрат у великих масштабах серед країн Північної Америки та Азіатсько-Тихоокеанського регіону призведе до збільшення ринку БпАК та сприятиме розвитку їх інноваційної складової. При цьому Азіатсько-Тихоокеанський регіон демонструватиме найбільш високі темпи зростання через більші витрати таких країн, як Китай, Індія, Японія та Південна Корея. Динаміка розвитку БпАК в АТР буде зумовлена наявністю низки кризо-небезпечних регіонів, прагненням країн перебувати в тренді сучасних технологій та бажанням деяких держав розширити ринок збуду власної продукції.

 

Аналогічні прогонози визначені міжнародною аналітичною та консалтинговою компанією Global Market Insights в тезах дослідження Military Drone Market Size - Industry Trends Analysis Report 2024. На переконання аналітиків, найближчі п’ять років спостерігатиметься зростання інвестицій в розвиток технологій в сегменті військових БПЛА. При цьому, якщо кілька років тому мова йшла, переважно, про інвестиції у розробки, то зараз відбувається перенесення акцентів саме на закупівлю технологій та БпЛА, а також нарощування чисельності наявного парку даних апаратів. Виробниками спеціалізованих БпАК, фактично, вже відпрацьовані всі технології щодо створення подібних засобів, забезпечення їх ефективного застосування, тому, наразі, відбувається розвиток технологій та вдосконалення можливостей.

 

Військово-політичне керівництво багатьох провідних країн світу остаточно усвідомило, що поширення засновування у військах БАК є запорукою ефективного застосування наявних сил та засобів, а також оптимізації використання людських ресурсів та оборонних витрат. Одночасно з цим вже є розуміння ризиків щодо застосування БпАК з огляду на безпеку населення та забезпечення їх прав та свобод. Розвиток БпАК стимулює розвиток нормативно-правової бази, а також створення комплексів протидії їх застосуваню. У звітній період попит на відповідні комплекси протидії БПЛА зросте щонайменше вдвічі.

 

За оцінками Global Market Insights очікується, що загальносвітовий флот військових БпЛА перевищить 18 тисяч одиниць, а витрати на закупівлю збільшаться з нинішніх $5 млрд до $13 млрд за період до 2024 року. При цьому за деякими джерелами загальний об’єм ринку БпЛА різного призначення досягне позначки у близько $50 млрд. При цьому попит збільшуватиметься на «БпЛА-камікадзе», апарати довготривалого спостереження та розвідки, управління та наведення вогню артилерії. Набирає обертів тенденція поширення використання БПЛА для патрулювання кордонів, адже це забезпечує при мінімальних витратах безпеку прикордонників та ефективний контроль прикордонних територій. При цьому основна увага приділятиметься здатності апаратів діяти в складній радіоелектронній обстановці, в умовах протидії РЕБ.

 

190103 bpla 1

Очікується, що загальносвітовий флот військових БпЛА перевищить 18 тисяч одиниць, а витрати на закупівлю збільшаться з нинішніх $5 млрд до $13 млрд за період до 2024 року

 

Слід зазначити, що за прогнозами Global Market Insights спостерігатиметься зростання на 16,4% в період до 2024 року кількості БпЛА вертикального зльоту та посадки. Це замовлене збільшенням попиту у подібних апаратах у правоохоронних органах для моніторингу руху транспорту, поліцейських операціях, боротьби з пожежами та управління надзвичайними ситуаціями, а також зростаючою тенденцією використання БпЛА для доставки вантажів.

 

Також, впродовж прогнозного періоду очікується, що динамічно зростатиме ринок Північної Америки, Європи та Азіатсько-Тихоокеанського регіону. Найбільша динаміка – збільшення на 17% до 2024 року, спостерігатиметься в АТР. Зростання ринку пояснюється збільшенням попиту на безпілотники в країнах, що розвиваються, включаючи Індію та Китай. При цьому частка КНР на ринку БпЛА в АТР становить більше 50%, що зумовлено особливою увагою китайського уряду до цього питання. Китай зосереджується на підвищенні внутрішнього виробництва дронів, щоб скоротити імпорт із США та скласти конкуренцію Штатам на міжнародному ринку.

 

Північна Америка залишатиметься провідним регіоном на ринку військових безпілотних літальних апаратів. Однак до 2024 року її частка у грошовому еквіваленті дещо скоротиться – на трохи менше 70%, до 2024 року. Це зумовлено розширенням можливостей нових гравців, зокрема, Китаю та країн Європи. Однак американська частка превалюватиме, з огляду на вартісні показники, а також показники якості.

 

Також на думку Global Market Insights основними постачальниками та лідерами на ринку військових БпЛА залишатимуться Aerovironment, Inc., BAE Systems, Inc., Boeing, China Aerospace, General Atomic, Israel Aerospace Industries Ltd., Northrop Grumman, Leonardo, Lockheed Martin і Textron Systems.

 

Олексій СЕРДЮК,

Defense Express

 

Матеріал оприлюднено в журналі Defense Express № 11-12 за 2018 рік

 

Публікації та новини по темі:

 

В УКРАЇНІ РОЗРОБИЛИ ТРИ НОВИХ КОМПЛЕКСИ ПЕЛЕНГАЦІЇ Й РАДІОРОЗВІДКИ ТА КОМПЛЕКС БОРОТЬБИ З БПЛА (ВІДЕО)

 

БОРОТЬБА З БПЛА: ЗРОБЛЕНО В УКРАЇНІ

 

ОГЛЯД БПЛА, ПРЕДСТАВЛЕНИХ НА ВИСТАВЦІ «EVROSATORY-2018»

 

В США СТВОРЮЮТЬ 12-МЕТРОВИЙ СТЕЛС-БПЛА ДЛЯ ВИПРОБУВАНЬ СИСТЕМИ ППО

 

У США ПРОТЕСТУВАЛИ ТЕХНОЛОГІЮ «РОЮ» ДЛЯ РОБОТИЗОВАНИХ СИСТЕМ

 

ВАТ «МЕРИДІАН» МОДЕРНІЗУВАВ БЕЗПІЛОТНИЙ АВІАЦІЙНИЙ КОМПЛЕКС SPECTATOR

 

В УКРАЇНІ РОЗРОБИЛИ ТРИ НОВИХ КОМПЛЕКСИ ПЕЛЕНГАЦІЇ Й РАДІОРОЗВІДКИ ТА КОМПЛЕКС БОРОТЬБИ З БПЛА (ВІДЕО)

 

ДП «АНТОНОВ» ПРЕДСТАВИЛО ПРОЕКТ СТРАТЕГІЧНОГО УДАРНОГО БЕЗПІЛОТНИКА (ВІДЕО)

 

ДП «АНТОНОВ» ПРОДЕМОНСТРУВАЛО ВЛАСНІ ПЛАНИ ЗІ СТВОРЕННЯ ТРЬОХ УКРАЇНСЬКИХ БЕЗПІЛОТНИХ КОМПЛЕКСІВ (ВІДЕО)

 

 

! При використанні вмісту сайту обов’язковим є активне гіперпосилання на defence-ua.com, що не закрите від індексації пошуковими системами

Переклад

ukarzh-TWenfrdeitptrues