190117 hortytsyaСвоєчасне виявлення джерел радіовипромінювання, визначення їх місцезнаходження, оцінка отриманих даних і швидке прийняття відповідних рішень, особливо в умовах сучасного військового протистояння, для військових є найбільш актуальним на сьогодні завданням. Про сучасні тренди в цій сфері, досвід застосування власних засобів радімоніторінгу та про багато іншого кореспонденти Defense Express поспілкувалися з головним інженером НВЦ «Інфозахист» Ярославом Калініним.

 

190117 infozakhyst

Головний інженер НВЦ «Інфозахист» Ярослав Калінін:

«СЬОГОДНІ ПРОДУКЦІЯ КОМПАНІЇ МОЖЕ УСПІШНО КОНКУРУВАТИ ІЗ ЗАХІДНИМИ АНАЛОГАМИ»

 

-           Ярославе Валентиновичу, з продукцією компанії «Інфозахист» відвідувачі виставки «Зброя та Безпека» мали можливість ознайомитися, однак мало хто знає про саму компанію-виробника. Розкажіть буквально кілька слів про Ваше підприємство.

 

-           Компанія «Інфозахист» була заснована ще в 2001 році Перший час вона займалась здебільшого питаннями технічного захисту інформації. Це означає пошук закладних пристроїв, перевірка приміщень, установка засобів активного захисту проти прослуховування і т.і. Спочатку ми, переважно, були дистриб'ютором західної техніки, з якою проводили всі ці перевірки. Через шість років, на рубежі 2006-2007 рр. ми підійшли до того моменту, коли почали розробку своїх засобів, тому що логіка застосування західного обладнання і його розвиток не завжди відповідали логіці застосування їх в Україні, і вимогам, які виставляв локальний споживач.

 

В результаті ми зробили свій перший пристрій – це генератор шуму «ІЗ-2000», завданням якого було створювати щільний шум в широкій смузі, і таким чином закривати деякий простір від прослуховуючих пристроїв. Генератор отримав широку популярність у вузьких колах. Він став застосовуватися повсюдно, де потрібен захист інформації.

 

190117 infozakhyst 1

Перший власний пристрій з яким НВЦ «Інфозахист» вийшла на ринок – Широкосмуговий генератор ІЗ-2000

 

Ми не зупинились на досягнутому. Надалі компанією була створена система радіомоніторингу для перевірки приміщень «Пластун-45», яка забезпечувала пошук базових GSM станцій, bluetooth пристроїв і т.і. Із початком серійного виробництва цього пристрою бізнес пішов вгору. Система була затребувана в силових структурах і у корпоративного бізнесу.

 

Отримавши певну популярність, ми дійшли до того рівня, коли забезпечували технічний захист вищих чиновників нашої країни. Зокрема, ми робили захист для Прем'єр-міністра і Президента України.

 

Це все розвивалося до 2013-2014 рр., Тобто до моменту, коли почалася війна. Ми виявили, що у нас в збройних силах України величезна порожнеча в сучасних засобах радіомоніторингу УКХ діапазону. На той момент комплекси радіоелектронної розвідки і радіопеленгації були ще радянського зразка, багато з яких просто не працювали.

 

Силовики, розуміючи проблему, особливо в період активних бойових дій, почали розміщувати відповідні замовлення. В результаті нами почали створюватися нові зразки техніки. Ми зайшли в цю, так звану, «нішу» зі створення засобів пошуку та пеленгування радіостанцій, систем зв'язку і засобів, які з цим всім борються, відповідно, в діапазоні 25,6 МГц - 6 ГГц. При цьому, на початку ми пішли по шляху створення переносного малогабаритного пеленгатора, що здійснює цифрову обробку сигналів на сучасних чіпах і на сучасних алгоритмах, що дозволяє з високою точністю визначати місце розташування радіостанцій противника. Таким чином, з'явився перший пеленгатор РП-525 «Пластун». Він призначений для пеленгування систем зв'язку супротивника, автоматизованого швидкісного радіомоніторингу, обробки і реєстрації даних перехоплення. «Пластун» давав і дає досі значну точність. Була здійснена поставка до ЗСУ і сьогодні «Пластун» успішно використовується за призначенням.

 

Далі ми почали повільно розширювати діапазон, розвиватися і створювати нові зразки техніки. Якщо в 2012 р. у нас було десять співробітників, то зараз у нас в штаті компанії більше 70 осіб.

 

190117 hortytsya 1

Пеленгатор РП-525 «Пластун», що призначений для пеленгування систем зв'язку супротивника, автоматизованого швидкісного радіомоніторингу, обробки і реєстрації даних перехоплення поставлено до ЗСУ та успішно використовується за призначенням.

 

-           Крім пеленгатора «Пластун-525», яку ще продукцію ви сьогодні пропонуєте нашим силовим структурам?

 

-           Окрім РП-525, нами створена його модернізована версія - «Пластун-РП-3000». Пристрій удосконалено з урахуванням досвіду бойового застосування. У ньому зменшено кількість блоків і роз'ємів, збільшено час автономної роботи, а верхній діапазон робочих частот виріс з 525МГц до 3000 МГц. Крім того, додана можливість з'єднання за допомогою будь-якого каналу зв'язку, а також доданий набір ЗІП.

 

Крім цього в 2017 р. ми показували на виставці машину радіоелектронної розвідки «Хортиця-М», яка в собі вже поєднує все необхідне для проведення комплексного радіомоніторингу. Протягом поточного року у нас була серія випробувань з замовником в ході яких ми проводили практичні досліди по пеленгації засобів зв'язку тактичної ланки. При тому, не тільки тих, які використовуються в нашій армії. В результаті, ми показали цілком гідний результат. І, на нашу думку, «Інфозахист» може називати себе конкурентом таких великих компаній як The Platz Group, Schwarz Gruppe, Aselsan та інші.

 

Новина по темі: НВЦ «ІНФОЗАХИСТ» РОЗРОБИВ СУЧАСНУ МАЛОГАБАРИТНУ ТАКТИЧНУ СИСТЕМУ РАДІОРОЗВІДКИ «ПЛАСТУН-РП-3000»

 

-           Яка Ваша продукція прийнята на озброєння?

 

-           Вся наша продукція включена до Держоборонзамовлення. Вона затребувана у військах, поставляється туди регулярно і має хороші відгуки. Фактично, своїми засобами ми закриваємо потребу Збройних сил України. Зараз розглядаються питання поставки автомобільних комплексів і високоманеврених комплексів радіомоніторингу.

 

-           Які подальші плани розвитку продукції підприємства?

 

-           На сьогодні є гостра необхідність у взаємодії між різними підрозділами та роботі, в так званих, змішаних пеленгаторних групах. У нас є малий переносний пеленгатор, який працює у військовому ланцюгу від взводного або ротного опорного пункту. Далі є машина «Хортиця», яка стоїть подалі від лінії зіткнення і працює на глибину батальйону і вище. Між ними є якась порожнеча. Для закриття ось цієї ніші і для забезпечення більш високої надійності, ми створили проміжний комплекс, який називається «Архонт». Це машина пікап, яка в себе включає окремі елементи системи «Хортиця» і обладнана п'ятнадцятиметрової щоглою. Її завдання – у взаємодії з кількома подібними машинами проводити дорозвідку по конкретних джерелах і бути сполучною ланкою між постами на передовій і в глибині побудови наших військ.

 

190117 infozakhyst 2

Мобільний комплекс радіоелектронної розвідки та пеленгації «Архонт» використовується у якості сполучної ланкою між постами на передовій і в глибині побудови військ і дозволяє вести приймання аналогових та цифрових сигналів в діапазоні 25-6000 МГц

 

Новина по темі: В УКРАЇНІ РОЗРОБИЛИ ТРИ НОВИХ КОМПЛЕКСИ ПЕЛЕНГАЦІЇ Й РАДІОРОЗВІДКИ ТА КОМПЛЕКС БОРОТЬБИ З БПЛА (ВІДЕО)

 

-           Що стосується інтеграції Вашої апаратури в нинішню систему побудови військ. Чи є в цьому якісь проблеми?

 

-           Є ряд проблем, які аж ніяк не пов'язані з побудовою військ. До них слід віднести відсутність необхідної кількості особового складу, підготовка кадрів і підвищення довіри до власних виробників.

 

На жаль, військовим доводиться бути універсальними солдатами Одна й та сама людина повинна одночасно бути стрільцем на БРДМ, спостерігачем, користувачем СПРМ, механіком бронемашини, ходити в наряди і т.і.

 

Крім того, з урахуванням збільшення постачання наших комплексів до війська, варто збільшувати навчальний час, що виділяється для підготовки операторів, як і їх кількість. На практиці часу реально мало. Так, від себе, ми намагаємося робити спрощений користувальницький інтерфейс, розробляти скорочену навчальну програму і т.і. Однак в такому випадку це позначається на рівні підготовки кадрів. На жаль, ми поки що не бачимо системності в питанні підготовки кадрів для нашої специфіки у військах.

 

Що стосується довіри, то це окрема історія. Хотілося б щоб наші військові були більше схильні до компанії, яка вже багато років працює на українському ринку.

 

-           Як організований сервіс Вашої продукції спеціального призначення у військах?

 

-           Все залежить від умов контракту. Однак ми, намагаємося незалежно від цього, давати гарантію один рік на повне обслуговування нашої продукції. Тобто, якщо упустили антену, щось зламалося або вийшло з ладу і т.д. і т.і., ми безкоштовно проводимо ремонт і налагодження. Крім того, на даний момент в нові пеленгатори ми вклали розширений ЗІП та інструкції, де роз'яснено при яких ситуаціях, і як проводити поточний ремонт виробів на місці.

 

-           Ви досить часто відвідуєте іноземні виставки оборонної тематики. Підкажіть, наскільки ми відстаємо або навпаки випереджаємо сучасні тенденції?

 

-           Я б не сказав, що ми відстаємо. Насправді наш досвід показав, що на Заході якось «відірвані» від реальності. Чого немає у нас в умовах війни на Донбасі та активної протидії сучасним російським засобам, де нам доводиться постійно застосовувати наші засоби на практиці.

 

На Заході, переважно демонструються засоби радіомоніторингу, орієнтовані на пошук, виявлення та пеленгацію не військових засобів зв'язку. Ніде немає режиму селекції, а вже тим більше пеленгування, наприклад, при ППРЧ. Зараз ми бачимо тільки одного-двох виробників техніки, які повноцінно працюють з цим режимом передачі даних.

 

В багатьох країнах лише зараз почали сприймати Росію як загрозу і розуміти, що в гібридних війнах використовуються як військовий, так і цивільний діапазони, а також різна апаратура зв'язку. Вони не розраховують, що цивільні частоти, можуть бути використані для військових цілей.

 

В цьому плані ми далеко від них пішли. У наступному році ми розраховуємо прийняти участь у конференції з відповідною тематикою та поділитися власним досвідом. А нам дійсно є, що росказати. Багато речей для представників західних країн до сих пір залишаються не вирішеними, так як вони цього поки що не сприймають.

 

Наприклад, яскравий приклад, це створення противником фейковий базових станцій GSM. Встановлюється активна базова станція, яка через себе підключає мобільні телефони і розсилає додаткові SMS всім користувачам, які знаходяться в зоні її дії. Крім цього вона прослуховує весь цивільний трафік, визначає місцеположення об'єктів і т.п. Якщо ви, наприклад, приїдете в деякі регіони зони проведення ООС, то там вам почнуть одразу приходити СМС: «Все на Майдан», «За Надію Савченко» і т.і. Це частина психологічної війни, яку веде противник проти нас. Це потрібно знати і боротися з цим. На Заході, переважно в Європі, до цього поки не прийшли.

 

Ми ж спочатку орієнтувалися на створення пристроїв, які дозволяли б вирішувати подібні завдання. При цьому, важливий момент, це ціна наших виробів. Комплект відповідної апаратури «Інфозахист» при схожих тактичних характеристиках коштує дешевше двох пеленгаторів будь-якої з компаній, з числа тих, що я раніше вже називав. При цьому при практичному застосуванні наш виріб може виявитися краще іноземного аналога.

 

-           Які ще тренди зараз існують в такому напрямку як радіопеленгованія та радіоперехоплення?

 

- Тут не можна не згадати безпілотну авіацію і боротьбу з нею. Сьогодні ми окремо в переносних комплектах реалізуємо механізм автоматичної детекції рухливості. Ми робимо функцію трьохкоординатного визначення та селекції цілей. Причому безпілотних повітряних цілей. Це нова хвиля і це сьогодні в тренді.

 

Як відомо, по безпілотної авіації є безліч рішень з придушення, але по виявленню можу сказати, що однозначної відповіді і рішення немає. Є активні радари, однак вони дозволяють виявити ваші позиції і тут же бути знищеними. Те, що ми зараз пропонуємо – це пасивне виявлення БПЛА і визначення його місця розташування в просторі. Це реалізується в наших пеленгаторах, окремо варто відзначити комплекс «Хортиця-Р», який не тільки виявляє, але і організовує придушення каналів передачі інформації, телеметрії, а також вміє обманювати встановлені на борту системи навігації.

 

Крім того, в рамках виставки «Зброя та Безпека 2018» ми представили оновлений комплекс «Хортиця-М», який дозволяє визначати місця розташування об'єктів на місцевості в реальному часі при використанні даних з борту БПЛА. Разом зі звичайними засобами пеленгування це дозволяє з високою точністю виявляти місце розташування противника на місцевості. Нам би дуже хотілося, щоб це рішення знайшло відгук в МО України. Адже це по факту система гібридної розвідки, зокрема, через те, що в цьому комплексі відбувається комплексування різних засобів добування інформації про супротивника.

 

190117 hortytsya m

Комплекс «Хортиця-М», який дозволяє визначати місця розташування об'єктів на місцевості в реальному часі при використанні даних з борту БПЛА

 

Новина по темі:

НА «ЗБРОЯ ТА БЕЗПЕКА-2018» ПОКАЖУТЬ НОВІТНІЙ УКРАЇНСЬКИЙ МОБІЛЬНИЙ КОМПЛЕКС РАДІОРОЗВІДКИ «ХОРТИЦЯ-М»

 

-           Що стосується співпраці з іноземними державами. На кого ви орієнтуєтеся в якості споживача?

 

-           Стосовно експорту ситуація складається таким чином. В цьому сегменті конкуренція дуже жорстка. Всі намагаються зробити своє, навіть якщо воно не відповідає сучасним викликам і загрозам. Ми це прекрасно розуміємо і тому пропонуємо комплексне рішення з урахуванням тих потреб, які дійсно потрібні споживачеві. Поки, ми орієнтуємося на країни Близького Сходу і Середньої Азії. На країни, де Україна вже має свій імідж. Крім того, ми вважаємо, що наші вироби будуть цікаві і західним країнам. З тієї простої причини, що ніша тактичного пеленгатора, там поки недооцінена.

 

До того ж, в нас є одна явна конкурентна перевага – здатність успішно протидіяти сучасним засобам, що використовуються збройними силами РФ і накопичений в цьому досвід. А це наразі має дуже велике значення!

 

Розмову вели Антон Міхненко і Валерій Рябих

 

Публікації по темі:

 

КОМПЛЕКСНІ БЕЗПЕКОВІ РІШЕННЯ ВІД НВЦ «ІНФОЗАХИСТ»

 

УКРАЇНСЬКІ ПРИВАТНІ ОБОРОННІ ПІДПРИЄМСТВА НАБИРАЮТЬ ОБЕРТІВ

 

БОРОТЬБА З БПЛА: ЗРОБЛЕНО В УКРАЇНІ

 

НВЦ «Інфозахист», який понад 17 років успішно працює в галузі систем безпеки та оборони виступив ГЕНЕРАЛЬНИМ СПОНСОРОМ Каталогу «УКРАЇНСЬКІ ТЕХНОЛОГІЇ: УКРАЇНСЬКІ ПРИВАТНІ ОБОРОННІ ПІДПРИЄМСТВА» 2018-2019, презентація якого відбулась на виставці «Зброя та Безпека -2018», що в середині жовтня 2018 року пройшла в Києві в Міжнародному виставковому центрі.

 

Новина по темі: ВИЙШОВ НОВИЙ ВИПУСК КАТАЛОГУ «УКРАЇНСЬКІ ТЕХНОЛОГІЇ: УКРАЇНСЬКІ ПРИВАТНІ ОБОРОННІ ПІДПРИЄМСТВА» 2018-2019

 

https://defence-ua.com/images/Content_2018/10/08/181008_directory_2018-2019.jpg

 

! При використанні вмісту сайту обов’язковим є активне гіперпосилання на defence-ua.com, що не закрите від індексації пошуковими системами

Переклад

ukarzh-TWenfrdeitptrues