190217 IDEX 2019...Завершився перший день міжнародної збройової виставки IDEX-2019, що триватиме у Об’єднаних Арабських Еміратах до 21 лютого. Свою нову продукцію до ОАЕ привезли провідні оборонні компанії з усього світу – окрім ізраїльських. Очі розбігаються, цікавинок багато – про них згодом, а поки що зосереджусь на українському представлені. Отже, що показуємо.

 

На національному стенді України – традиційна палітра продукції провідних державних та приватних підприємств. Або у натурному вигляді, або у макетах, або у буклетах та інформаційно-презентаційних матеріалах – включно з нашим журналом Ukrainian Defense Review. А саме – керовані ракети та протитанкові ракетні комплекси ДержККБ “Луч” – відомі “Стугна” та “Корсар”, макети бронетранспортерів, танку “Оплот”, лінійка наших дизельних двигунів, радіолокаційних станцій від запоріжського підприємства “Іскра”, безпілотні комплекси одеської компанії “Спайтек” та київської “Укрспецсистем”, комплекси радіолокаційної розвідки та РЄБ від компаній “Інфозахист” та “Радіонікс”, корабельні проекти від миколаївського Центру кораблебудування, продукція КрАЗу тощо. Також представлені всі державні посередники – “Укрспецекспорт”, “Прогрес”, “Укріншмаш”, “Укроборонсервіс”, “Спецтехноекспорт”. При цьому кожен зі спецекспортерів мав наголос на власних маркетингових уподобаннях.

 

 

“Спецтехноекспорт” зробив ставку на найбільш новітні проекти ДержККБ “Луч”. Як і очікувалось, були показані макетні зразки самохідних пускових установок мобільного комплексу “Нептун” та високоточної системи залпового вогню “Вільха”, включно з макетами самих нових ракет до них.

 

Новини по темі: 

«СПЕЦТЕХНОЕКСПОРТ» ПРЕДСТАВИВ НА IDEX-2019 УКРАЇНСЬКІ РАКЕТНІ КОМПЛЕКСИ «НЕПТУН» ТА «ВІЛЬХА»

НА IDEX-2019 ПРЕДСТАВИЛИ БТР КОМПАНІЇ CALIDUS LLC З УКРАЇНСЬКИМ БОЙОВИМ МОДУЛЕМ «ШТУРМ»

«ЛУЧ» ПОКАЗАВ ЯК БУДЕ ВИГЛЯДАТИ БЕРЕГОВИЙ КОМПЛЕКС «НЕПТУН»«ЛУЧ» ПОКАЗАВ ЯК БУДЕ ВИГЛЯДАТИ БЕРЕГОВИЙ КОМПЛЕКС «НЕПТУН»

 

Зовнішньоторгівельна фірма “Прогрес” представила нові зразки стрілецького озброєння і мобільний радіолокаційний комплекс охорони периметру “Харза”. Комплекс, серед іншого, призначений для забезпечення захисту стратегічних об’єктів (наприклад, штабів, вузлів зв'язку, складів і баз зберігання озброєння і військової техніки, електростанцій) від нападу диверсійних груп і безпілотників. Це суттєво вдосконалена версія у порівнянні з тим комплексом, що ми бачили на витсавці “Зброя та безпека” у Києві минулого року.

 

“Укрспецекпорт” зайшов по-крупному. На відкритому майданчику демонструється нова розробка ХКБМ ім. Морозова - бронетранспортер, чи, скоріш, бойова колісна машина піхоти 8х8 БТР-4МВ1, з посиленим бронюванням, новою “начинкою” бойового модуля. Ця БМП пропонується одній з близькосхідних країн.

 

 

“Укрінмаш”, власне, був відповідальний за підготовку усього об’єднаного стенду підприємств “Укроборонпрому” і “приватників”. Але лого “Укрінмашу” несподівано побачив і за межами українського стенду. На майданчику еміратської International Golden Group стояв наш відомий роботизований комплекс “Фантом” 8х8 з логотипом “Укрінмашу”. “Фантом” минулого року продали до ОАЕ, якщо не помиляюся, десь за $200 тис. А ще “Укрінмаш” та International Golden Group ведуть переговори про застосування на бронтехніці комплексу активного захисту “Заслон”. Цей КАЗ на виставці було встановлено на південноафриканському бронетранспортері. Щоправда, це було скоріш рекламна демонстрація КАЗ “Заслон” – бо для правильної інсталяції української системи захисту, з огляду на фото, ще доведеться добряче попрацювати.

 

Новітні українські зразки, до речі, почали активно брати до своїх експозицій і інші близькосхідні та транснаціональні компанії. На майданчику Sciences Technology представлені бронемашини “Української бронетехінки”, на йорданській Jadara” – наш спрощений ПТРК “Корсар”, але з грізною назвою “Термінатор”, а емиратська Calidus просуває проект львівської компанії Global Dynamics - дистанційно керовану платформу IRONCLAD. Ця модульна платформа призначена для здійснення розвідки та протистояння ворожим бронетранспортерам та піхоті. На виставці IDEX-2019 ця бойова платформа має назву Fahd. Так що нашого цвіту по всьому світу.

 

Новина по темі: В ОАЕ РОЗПОЧАЛИ РОБОТУ МІЖНАРОДНІ ВИСТАВКИ IDEX ТА NAVDEX 2019, УКРАЇНА БЕРЕ АКТИВНУ УЧАСТЬ

 

! При використанні вмісту сайту обов’язковим є активне гіперпосилання на defence-ua.com, що не закрите від індексації пошуковими системами

Переклад

ukarzh-TWenfrdeitptrues