190221 UKRSPECSystemsPeople`s Drone PD-1, або як його ще називають «Перший Народний комплекс БПЛА» - це український модульний безпілотний комплекс, який був розроблений Всеукраїнським центром волонтерів «Народний проект» та українською компанією UkrSpecSystems.

 

Даний комплекс призначений для повітряної розвідки та пошуково-рятувальних операцій, в будь-яких погодних умовах та в будь-який період доби.

 

З початку випуску першого екземпляру у 2015 році і по сьогоднішній день, комплекс включає в себе 4 невід’ємні компоненти, а саме: мікроавтобус для транспортування літака та розміщення обладнання, літак з двигуном внутрішнього згоряння, гіростабілізовану платформу з камерою і тепловізором та наземну станцію керування.

 

Однак, якщо раніше БПЛА мав виключно літакову конфігурацію, яка передбачала зліт та посадку або з посадкової смуги, або з катапульти, то на сьогодні розробники врахували сучасні тренди у сфері безпілотних літальних апаратів і вдосконали PD-1. Так в рамках виставки «Зброя та безпека», яка проходила в Києві в жовтні 2018 року, було презентовано оновлену версію апарату PD-1 VTOL . Розробники інтегрували у БПЛА швидкозмінні модулі з додатковими електричними двигунами. Це дозволило збільшити кількість конфігурацій зльоту БПЛА. Наразі він вже здатний здійснювати вертикальний зліт та посадку, на кшталт квадрокоптеру. У компанії UkrSpecSystems зазначають, що лише протягом 15 хвилин можна змінити конструкцію PD-1 (fixed-wing) із класичним стартом до вертикального - PD-1 VTOL.

 

190221 UKRSPECSystems 2

190221 UKRSPECSystems 4

 

Завдяки загальній модульній конструкції літака під назвою «Fastlink», яка передбачає використання «швидких замків», БПЛА можна зібрати та розібрати не використовуючи інструментів, що дозволяє швидко замінити усі бортові частини, обладнання та корисне навантаження. Маючи запас ходу PD-1(залежно від комплектації) від 7 до 10 годин літак може переносити на собі до 8 кілограм корисного навантаження.

 

190221 UKRSPECSystems 3

 

Високоякісна відео та фотозйомка досягається за допомогою встановлення на гіростабілізовану платформу двох камер: денної відеокамери з 30-кратним збільшенням та тепловізійної камери. Враховуючи потужність обох камер, БПЛА виконує політ на висоті близько 3000 метрів, де в умовах турбулентності та вітру картинка з камер залишається чіткою та якісною. Це було досягнуто через встановлення у платформу датчиків положення, які відстежують найменші зміни положення платформи.

 

PD-1 оснащений системою автопілоту, яка виконує автономний політ по введеному маршруті, навіть у випадку відсутності зв’язку із супутниковою навігацією. Виконуючи завдання в зоні проведення ООС на Донбасі, БПЛА показав відмінні результати протидії ворожим комплексам радіоелектронної боротьби.

 

190221 UKRSPECSystems 5

 

Тактико-технічні характеристики БПЛА PD-1:

Розмах крил, м

3

Час польоту, год

до 10

Спосіб зльоту:

-          класичний

-          з пневматичної катапульти

-          вертикальний

Висота польоту, м

До 3000

Крейсерська швидкість, км/год

90

Маса літака з повним навантаженням, кг

23

Маса корисного навантаження, кг

8

Дальність передачі відео та телеметрії, км

40

Кількість камер

2

Час на розгортання та зліт, хвилин

15

 

190221 UKRSPECSystems 1

 

Читайте також англійською тут: PD-1 UAV. HYBRIDITY AND MODULARITY

 

Публікації та новини по темі:

 

ДП «АНТОНОВ» ПРЕДСТАВИЛО ПРОЕКТ СТРАТЕГІЧНОГО УДАРНОГО БЕЗПІЛОТНИКА (ВІДЕО)

 

«АНТОНОВ» РОЗПОЧАВ ВИГОТОВЛЕННЯ ДРУГОГО ПРОТОТИПУ БПЛА «ГОРЛИЦЯ» ТА ОЧІКУЄ ДЕРЖЗАМОВЛЕННЯ

 

УДАРНІ КРИЛА: В ЗСУ ГОТУЮТЬСЯ ЗАСТОСОВУВАТИ ТУРЕЦЬКИЙ БпАК BAYRAKTAR

 

КАТАР ОТРИМАВ 6 ТУРЕЦЬКИХ РОЗВІДУВАЛЬНО-УДАРНИХ БПЛА BAYRAKTAR TB2

 

ПРЕЗИДЕНТ: УКРАЇНА ПІДПИСАЛА УГОДУ З ТУРЕЧЧИНОЮ ПРО ЗАКУПІВЛЮ УДАРНИХ ДРОНІВ BAYRAKTAR TB2 (ВІДЕО)

 

ОГЛЯД БПЛА, ПРЕДСТАВЛЕНИХ НА ВИСТАВЦІ «EVROSATORY-2018»

! При використанні вмісту сайту обов’язковим є активне гіперпосилання на defence-ua.com, що не закрите від індексації пошуковими системами

Переклад

ukarzh-TWenfrdeitptrues