51874796 343796996347381 7795790710858317824 nВ Україні зростає підтримка ідеї європейської та євроатлантичної інтеграції, а незмінність курсу на вступ до Європейського союзу та НАТО вже закріплено в Конституції. Цьому сприяє активна робота не лише на рівні Парламенту та Уряду країни, але й на рівні громадських організацій та фондів, що займаються популяризацією євроатлантичного курсу. Одним з цікавих прикладів такої діяльності є Школа Євроатлантичної Солідарності (ШАЄС), яка минулого тижня в Києві вже в четверте відкрила свої двері для молодих лідерів.

 

В період з 15 по 17 лютого 2019 року в Києві, відбувся перший етап 4-го набору Школи Євроатлантичної Солідарності, що організована ГО «Європейський рух України» за підтримки Фонду Конрада Аденауера в Україні та Представництва НАТО в Україні. Захід пройшов в готелі Adria, що знаходиться в приміщенні відомого готелю «Турист».

 

Новина по темі: В УКРАЇНІ ОГОЛОСИЛИ 4-Й НАБІР ДО ШКОЛИ ЄВРОАТЛАНТИЧНОЇ СОЛІДАРНОСТІ


Мета школи – розширення всеукраїнської мережі лідерів думок для підтримки та популяризації євроатлантичного курсу України. Для проходження навчання, організаторами було відібрано близько 30 учасників з усіх куточків України та різних сфер діяльності, а саме, волонтерів, учасників бойових дій, громадських активістів, представників партій та благодійних фондів. Цих людей об’єднало бажання зробити зі своєї країни нову успішну європейську державу, яка б стала вагомим гравцем на геополітичній мапі Світу.


Зі вступним словом на початку першого дня навчання виступила керівник Представництва Фонду Конрада Аденауера в Україні Габріеле Бауман. Вона наголосила на важливості вступу України до НАТО, як ефективного та дружнього гравця. Габріеле Бауман зауважила, що дуже рада бачити, як впроваджуються реформи в Україні та здійснюється поступовий перехід до стандартів НАТО.

 

IMG 5319


Публікація по темі: МІНІСТР ОБОРОНИ СТЕПАН ПОЛТОРАК: «УСЕ, ЩО ЗАКУПОВУЄМО ДЛЯ ЗБРОЙНИХ СИЛ, ВІДПОВІДАЄ СТАНДАРТАМ НАТО»


Перший навчальний день 4-го набору ШАЄС розпочався панельною дискусіією на тему «Роль міжнародних партнерів України у врегулюванні кризи, спричиненої агресією Росії. ЄС, НАТО, ООН, ОБСЄ - хто найбільш ефективний гравець?». До обговорення були залучені знані українські експерти: Надзвичайний і Повноважний Посол України, учасник Мінської контактної групи Олександр Моцик, радник Посольства Словацької Республіки в Україні Роман Жатко, старший національний радник з політичних питань Представництва НАТО в Україні Оксана Осадча, кзаступник начальника управління співробітництва з НАТО урядового офісу з питань європейської та євроатлантичної інтеграції секретаріату Кабінету Міністрів Сергій Вербицький.

 

 


Дискусія виявилась досить жвавою і учасники школи поставили експертам багато запитань. Своєю чергою запрошені експерти розповіли про перебіг Мінського процесу, а саме про особливості ведення переговорів, і відзначили що у 2018 році Україна значно просунулась на шляху євроатлантичної інтеграції, про що свідчить підтримка країнами НАТО України в її прагненні приєднатись до Альянсу. Україна почала співпрацювати з НАТО у сфері кібербезпеки та заручилась підтримкою у ситуації з нападом Російської Федерації на українських моряків в Чорному морі.


Про своє бачення російсько-української війни, а також шляхи її припинення розповів Надзвичайний і Повноважний Посол України, учасник Мінської контактної групи Олександр Моцик. Він зазначив, що під час Мінського процесу, представники Російської Федерації відверто не визнавали факт наявності на Донбасі російських військ, а також заперечують незаконність анексії українського півострова Крим. Посол додав, що необхідно продовжувати Мінські переговори, адже вони супроводжуються санкціями з боку України та країн союзниць, які теж потрібно посилювати і вимагати звільнення політв’язнів та військовополонених, закликаючи увесь світ приєднатись до цього процесу.

 

IMG 5347


Слід зазначити, що на сьогодні головуючою країною в Організації з безпеки і співробітництва в Європі (ОБСЄ) є Словаччина. Тому, до слова був запрошений радник Посольства Словацької Республіки в Україні Роман Жатко, який наголосив, що питання України є пріоритетним для ОБСЄ. За його словами, зараз проводиться активна робота в Мінській контактній групі по питанню урегулювання ситуації на Сході України, адже ОБСЄ є посередником в переговорах між Україною і Російською Федерацією. Також представник Посольства Словацької Республіки в Україні підкреслив, що Словацька Республіка повністю підтримує Україну на усіх міжнародних майданчиках та наполягає на відведенні військ, обміні полоненими та закінченні конфлікту.

 


Під час свого виступу перед слухачами ШЄАС старший національний радник з політичних питань Представництва НАТО в Україні Оксана Осадча наголосила на тому, що трастові фонди Організації Північноатлантичного договору виділили Україні 40 мільйонів євро на створення ефективного кіберзахисту і вдосконалення медицини. Вона підкреслила, що підтримка НАТО проявляється не тільки на геополітичному просторі, або ж у допомозі в навчанні українських військовослужбовців натівськими інструкторами. Альянс розуміє, що таке російські хакери, які наносять потужні кібератаки по всьому світу. Тому, захист від таких кібератак є пріоритетом України на 2019 рік, включаючи також впровадження технічних стандартів НАТО, удосконалення системи безпеки зберігання ракет і боєприпасів та покращення професійної підготовки військовослужбовців.


На запитання одного з учасників заходу стосовно причин низької популярності євроатлантичної інтеграції у східних областях країни, заступник начальника управління співробітництва з НАТО урядового офісу з питань європейської та євроатлантичної інтеграції секретаріату Кабінету Міністрів Сергій Вербицький відповів, що сьогодні Уряд України веде всебічне інформування населення про НАТО та ЄС, а також пояснює їх роль в розвитку України та забезпеченні безпеку нашої країни.


Великою проблемою залишається те, що багато людей в Україні досі не розуміють значення та перспектив блокового статусу. Вагома частина населення досить скептично відноситься до НАТО, адже російська пропаганда вже багато років поширює міфи про Альянс, загарбників використовуючи штампи, що живуть в головах людей ще з часів Радянського Союзу. З огляду на це Сергій Вербицький нагадав, що Росія веде гібридну війну проти України, тому в даній ситуації Уряд робить усі можливі кроки задля покращення ставлення населення до євроатлантичної інтеграції.


Після першої дискусії учасники ШЄАС поїхала на екскурсію до Верховної Ради, де почули історію створення українського Парламенту. Євроатлантисти початківці стали першою групою, що побачила оригінали Акту проголошення Незалежності та Конституції України, які були нещодавно виставлені у якості експонатів для показу відвідувачам Верховної Ради України. Далі група попрямувала до будинку Комітетів Верховної Ради, де із заступником Голови Комітету ВРУ з питань запобігання і протидії корупції Віктором Чумаком була проведена дискусія на тему: «Законодавче забезпечення протидії корупції в контексті інтеграції України до ЄС і НАТО. Чи є світло у кінці тунелю?».

 

52361833 2310532479217254 5561554878167252992 n


Народний депутат дуже чітко описав негативний вплив корупції на євроатлантичну інтеграцію України. Він наголосив, що корупція в армії напряму впливає на впровадження стандартів НАТО, що є неприпустимим під час ведення війни проти Росії. Також корупція може впливати на голосування народних депутатів за окремі законопроекти, які мають створювати умови інтеграції України до ЄС і НАТО.


Публікація по темі: УКРАЇНСЬКІ ВМС І НАТО


Ввечері на учасників ШЄАС чекали дебати на тему: «Як Україні перемогти у війні за незалежність». Запрошеними експертами стали: засновниця БФ «Global Ukraine», співзасновниця громадсько-політичного руху «Моя Україна» Віолета Москалу та голова Офісу ефективного регулювання «BRDO» Олексій Гончарук.


Спочатку слово було надане Віолеті Москалу, яка розповіла учасникам школи про індекс демократії в Україні, що був представлений британським виданням The Economist. Експерт зазначила, що Україна наразі знаходиться на 84 місці у стані «гібридного режиму». Основними критеріями відбору були виборчий процес та плюралізм, громадянські свободи, функціонування влади, політична участь і політична культура. Цікавий факт, що Україна з 2006 по 2010 роки знаходилась у категорії «слабких демократій» і цей показник є вищим ніж у 2018 році.


Після цього, експерт відзначила важливість українців, які знаходяться за межами України та проживають постійно або працюють на території інших держав. За її словами, вони виконують функції популяризації України та представлення її інтересів на геополітичному полі. Саме тому, Віолетою Москалу був створений Благодійний Фонд «Global Ukraine», який об’єднує українців зі всього світу, що досягли певних висот у своїй професії або мають активну життєву позицію. На її думку українці мають не тільки представляти Україну в контексті можливого партнерства, але і розповідати про те що Російська Федерація веде гібридну війну проти України. Тоді, населення інших країн буде розуміти те, що тут відбувається та орієнтуватись в інформаційному просторі чітко відділяючи російську пропаганди пропаганду від реальних новин.

 

IMG 5317


Голова Офісу ефективного регулювання «BRDO» Олексій Гончарук розповідав про державну службу і те, яку роль у створенні Незалежної України вона відіграє. Експерт дав об’єктивну оцінку того, що реформування країни залежить від тих, хто створює та впроваджує конкретні реформи. За його словами, наразі при відборі на державну службу існує конкурс у близько 30 людей на одне місце. Як вважає Олексій Гончарук, інтелектуальний потенціал українців має бути реалізований на державні службу службі і це може допомогти змінити країну на краще.


Другий день ШЄАС розпочався з досить цікавого теоретичного заняття на тему: «Репутація: потенціал, управління публічністю, ризики та виклики», яке проводив політичний і військовий експерт Юрій Кочевенко. Після короткого знайомства із усіма учасниками фахівець розповів про бренд людини і як його створити. Юрій Кочевенко пояснив учасникам школи, що ж все таки є брендом людини і провів ділову гру в групах на тему: «Робота з репутаційними кейсами». Завданням учасників було створити кандидата у Верховну Раду і представити його так, щоб він виграв вибори. Усі 5 груп по 5 – 6 чоловік впорались із своїм завданням, а експерт Юрій Кочевенко розповів про основні помилки, що були допущені під час представлення кандидатів.


Зокрема, дана гра показала учасникам деякі нюанси презентації кандидата, а головне створення бренду людини, яка може перемогти на виборах. Це було досить повчально дл учасників Школи, особливо з огляду на те, що деякі з них в майбутньому можуть бути публічними особами у законодавчій та виконавчій владі, журналістами, блогерами, громадськими активістами, які своєю чергою будуть створювати історію України і заносити туди власне прізвище та ім’я, а коротше – бренд.

 

IMG 5379


Далі продовжила програму дня доцент кафедри міжнародного та європейського права Київського національного економічного університету ім. Вадима Гетьмана, експерт проекту «Підтримка розвитку системи географічних зазначень в Україні» Олена Назаренко. Вона залучила усіх учасників в дуже цікаву ділову гру на тему: «Євроатлантична солідарність: як все починалось?». Передумова: Закінчення Другої світової війни, багато країн зруйновані, економічний стан яких дуже низький, багато жертв і недовіра до сусідів. Кожному учаснику Олена Назаренко роздала конверт з назвами країн і зазначила, що вони мають бути у ролі міністрів закордонних справ тієї країни, конверт, якої вони отримали. У кожному конверті лежав папірець із певними умовами, що передували після Другої світової війни для кожної країни. Задача для учасників – знайти із іншими країнами компроміс та об’єднатись у союзи для вирішення нагальних потреб.


Публікація по темі: ЗСУ І СТАНДАРТИ НАТО. ВІДЕО


Учасники ніби поринули у події тих років і показали усю свою майстерність ведення переговорів та знаходження компромісів. Вони не пішли історичним шляхом і були створені союзи з новою назвою, наповненням країн та умовами співіснування.


Отримавши бурю емоцій від гри, учасники ШЄАС далі поринули до дискусії на тему: «Анексія Криму. Як це стало можливим, сучасна ситуація, що далі?». Експертами дискусії стали: Генеральний директор ДП «Національне газетно-журнальне видавництво», колишній кримський політв’язень і лідер Кримського євромайдану Андрій Щекун та голова ГО «Кримський ресурсний центр», член меджлісу кримсько-татарського народу Ескандер Барієв.


Андрій Щекун досить відверто і змістовно розповів про те, що відбувалось в Криму під час незаконної анексії Криму. Тоді, Кримський євромайдан проводив масштабні акції проти захоплення Криму, після яких Андрія Щекуна було затримано та ув’язнено. Експерт наголосив, що зараз потрібно тримати жорстку позицію щодо Криму і відстоювати його на усіх міжнародних майданчиках, адже Росія хотіла забрати пів-острів ще в 90-х роках та у 2004 році, але тоді їй завадили політична воля інших керівників держави. До незаконної анексії Криму у 2014 призвели фактори впливу масової пропаганди населення та втручання Росії у політичне життя України, а саме просування «своїх» керованих політиків та чиновників у верхівку влади.


Своєю чергою, Ескандер Барієв розповів учасникам школи про важливість фіксування порушення прав людей в незаконно анексованому Криму. Він продемонстрував факти порушень прав кримських татар в Криму та додав, що про це повинні знати у світі. Зараз, він із іншими активістами проводять акції у багатьох містах Європи та США для того щоб вони не забували і бачили, що Російська Федерація захоплює території незалежних держав.

 

IMG 5439


Керівник Департаменту Європейського Союзу та НАТО Міністерства закордонних справ України Сергій Саєнко провів дискусію на тему: «НАТО – найефективніша організація, яка гарантує незалежність і суверенітет своїх членів». Експерт зазначив, що НАТО – це об’єднання країн, що гарантує країнам учасницям повну безпеку від зовнішнього ворога та допомагає вирішити внутрішні проблеми. Він наголосив, що Альянс може включати у себе країни, які виконують поставлені умови і якщо Україна виконає ці умови, то отримає значно більше ніж дає існування без блокового статусу. Експерт додав, що Російська Федерація дуже активно діє на міжнародному полі, для того щоб Україна не вступила до НАТО. Наприклад - за допомогою впливу на керівництво Угорщини, яка блокує роботу Комісії Україна-НАТО.


Нагадаємо, нещодавно, Угорщину відвідав Держсекретар США Майк Помпео, який закликав керівництво підтримати Україну в боротьбі із Росією. На думку Сергія Саєнка, Помпео провів жорстку розмову із керівництвом Угорщини, для того щоб ця країна зупинила блокування роботи Комісії Україна-НАТО. Експерт також зауважив, що сьогодні дуже багато країн Альянсу підтримують вступ України до НАТО, а Україна своєю чергою поступово виконує поставлені їй умови.

 

Третій, завершальний день 1-го етапу 4-го набору Школи Євроатлантичної Солідарності розпочався із цікавого тренінгу, який проводила журналіст, PR-ниця, засновниця порталів «Политические Известия в Украине», «Известия в Израиле», «Известия в Канаде» Яніна Соколовська на тему: «Мистецтво ведення дискусії в агресивному середовищі». Вона презентувала своє бачення ведення дискусії під час всебічного тиску від опонентів. Експерт показала велику кількість методів для блокування або провокування суперника під час агресивної дискусії, які сама активно використовує. Після прослуханої інформації учасники прийняли участь у грі, де 3-є людей були публічними особами: Міністром оборони, Міністром охорони здоров’я та секретарем РНБО. А інші були розлюченими групами, які всіляко заважали та виплескували гнів на виступаючу особу. Як показала практика, використовуючи методи Яніни Соколовської можна перемогти в агресивній дискусії, навіть якщо проти тебе цілий натовп незадоволених людей, адже в основному активно діє лише 2-4 основних провокатори.

 

52715500 740350289699160 4678488934727024640 n


Виконавчий директор Єврорегіону «Карпати Україна» Галина Литвин, яка була останнім спікером 1-го етапу школи, провела тренінг на тему: «Методологія планування та реалізації суспільно-значущих громадсько-політичних проектів». Вона продемонструвала презентацію про те, як створювати власний проект будь-якого напрямку, де залучати кошти та людей, яку документацію готувати для донора. Використовуючи ці знання, учасники ШАЄС мають до кінця 3-го етапу підготувати власний проект на будь-яку тему, що стосується євроатлантичної інтеграції України. Зокрема, як зауважив один із організаторів школи Вадим Трюхан, це головна мета Школи Євроатлантичної Солідарності, адже потім, учасники зможуть реалізувати дані проекти, чим допоможуть Україні швидше інтегруватись у поле ЄС та НАТО.

 


Сьогодні, Україна формує нову історію, нове покоління, що в змозі власними зусиллями реалізувати великі ідеї. Такий двигун прогресу, як завзятість та наполегливість нового покоління українських громадських та політичних діячів безумовно порушить усталену практику існування нашої країни та має призвести до прогресивних змін. І тепер, коли українці настільки активні та наполегливо йдуть до своєї мети, потрібно усіляко допомагати їм у цій діяльності, чим і займається Школа Євроатлантичної Солідарності.


Денис ПОНОМАРЕНКО,

Defense Express

 

Публікації по темі:

 

ЄВРОАТЛАНТИЧНІЙ СОЛІДАРНОСТІ ТРЕБА ВЧИТИСЬ

 

ЄВРОАТЛАНТИЧНА СОЛІДАРНІСТЬ НА ПІВДЕННИХ РУБЕЖАХ УКРАЇНИ

 

ЛЬВІВСЬКА СКЛАДОВА УСПІХУ ЄВРОАТЛАНТИЧНОЇ СОЛІДАРНОСТІ

 

Довідка Defense Express:

 

Школа Євроатлантичної Солідарності – проект, що реалізується ГО «Європейський рух України» за підтримки міжнародних донорів і має на меті формування всеукраїнської мережі лідерів громадської думки задля підтримки євроатлантичного курсу України.

 

Першу річну програми проекту було реалізовано в 2015-2016 роках. За результатами реалізації проекту у грудні 2016 року було створено Українську Євроатлантичну Платформу (УЄП), що являє собою універсальний майданчик для координації дій в рамках української євроатлантичної спільноти.

 

У 2018 році кращі випускники ШЄАС 2016-2018  відвідали Штаб-квартиру НАТО та  Офіс Верховного головнокомандувача ОЗС НАТО в Європі (SHAPE) в Монсі. Візит організовувався управлінням публічної дипломатії НАТО (NATO Public Diplomacy Division) та Центром інформації та документації НАТО в Україні.

 

Публікація по темі: НАШІ В НАТО – КОМУ ВІД ТОГО ГІРШЕ?

 

181027 Nashi v NATO 9

 

! При використанні вмісту сайту обов’язковим є активне гіперпосилання на defence-ua.com, що не закрите від індексації пошуковими системами

Переклад

ukarzh-TWenfrdeitptrues