190228 HarzaПід час Міжнародної оборонної виставки та конференції IDEX 2019 Державне підприємство "Спеціалізована зовнішньоторговельна фірма "Прогрес", що входить до складу ДК «Укроборонпром» вперше за кордоном представило мобільний радіолокаційний комплекс охорони периметру “Харза”. Вперше комплекс було показано на Міжнародній оборонній виставці «Зброя та безпека 2018», що в середині жовтня 2018 року пройшла в Києві.

 

Малі безпілотники, наземні та морські цілі може легко виявити мобільний радіолокаційний комплекс охорони периметру (МРКОП) “Харза”. Комплекс, серед іншого, призначений для забезпечення захисту стратегічних об’єктів (наприклад, штабів, вузлів зв'язку, складів і баз зберігання озброєння і військової техніки, електростанцій) від нападу диверсійних груп і безпілотників.

       

МРКОП забезпечує виявлення (мало) рухомих наземних об’єктів на фоні місцевості; малорозмірних ЛА в приземному просторі; визначення координат цілей (азимуту та дальності), ефективної поверхні розсіювання (ЕПР), радіальної швидкості та ширини допплерівського спектру. Для визначення висоти повітряних цілей РЛС опціонально може оснащуватися додатковим модулем. Передбачена інтеграція радарних даних зі стандартними географічними інформаційними системами. Це дозволяє забезпечити цілодобову охорону периметра, території і підступів до об'єктів при будь-якій погоді і в будь-який час доби.

 

190228 Harza 1

На IDEX 2019 мобільний радіолокаційний комплекс охорони периметру “Харза” був представлений у вигляді макетів

 

Нова розробка насамперед є адекватною та ефективною відповіддю на найбільш актуальну загрозу – застосування безпілотної авіації, призначеної для вирішення різноманітних завдань: від розвідки до здійснення ударних акцій. Проте заходи з блокування роботи чи знищення ворожого «безпілотника» можна починати лише після виявлення ворожої цілі та визначення її місцезнаходження. А з цим, як виявляється, не все так просто. Як відомо, ймовірність виявлення повітряної цілі насамперед залежить її ефективної площі розсіювання (ЕПР). Порівняно великі БпЛА відрізняються більшою ЕПР, що полегшує їх виявлення. У випадку з малогабаритними апаратами (БпЛА поля бою, квадрокоптерами), побудованими з широким використанням пластиків, ЕПР зменшується, а завдання виявлення серйозно ускладнюється. Проблем додає і невелика швидкість цілей, як це відбувається з квадрокоптерами.

 

190228 rls 1

Загальний вигляд РЛС

 

Розробники «Харзи» довели, що з усіма викликами вони вдало впорались. РЛС пройшла випробування та закуповується як в Україні, так і за межами, підтвердивши свої конкурентні можливості. Нова РЛС може працювати не лише по повітряним, але й по наземним та надводним цілям. Зокрема, РЛС здатна "побачити" маленький БПЛА (с ЕПР 0,01 м2) на відстані 7 км, людину - 18 км, а великі об'єкти, такі як автомобіль або літак - 30 км. При цьому "Харза" здатна одночасно стежити в режимі онлайн за 200 цілями.

 

До складу МРКОП “Харза” входять автоматизований пост технічного спостереження та програмно-апаратні засоби управління і обробки інформації.

Одна з переваг радіолокаційного комплексу охорони периметру “Харза” -   компактність. Комплекс розташовується на одноосьовому автомобільному причепі, що дозволяє оперативно і таємно його переміщати. Система вимагає мінімального часу для розгортання. Для приведення "Харза" в активний стан необхідно лише 7 хвилин.

 

190228 Harza 2

 

МРКОП “Харза” розроблений державним підприємством «Спеціалізована зовнішньоторговельна фірма «ПРОГРЕС» (ДП СЗТФ «ПРОГРЕС») разом з Радіоастрономічним інститутом Національної академії Наук України.

 

Мобільний радіолокаційний комплекс охорони периметру “Харза” призначений для:

 

-           цілодобової всепогодної охорони периметра, території об'єктів і підступів до них за допомогою радіолокаційного спостереження в довільному секторі огляду (до 3600);

-           виявлення малорухомих об’єктів на земній або морської поверхні;

-           виявлення невеликих літальних апаратів на малій висоті;

-           визначення координат цілей (азимута та дальності), радіальної швидкості, ефективної площі розсіювання та ширини допплерівського спектра цілей.

 

ТТХ ХАРЗА англ

 

Функціональні можливості комплексу:

 

-           автоматичне виявлення, класифікація цілей, що рухаються, в тому числі малорозмірних літальних апаратів на висотах від 10-15 до 600 м за допомогою радіолокаційного спостереження.

-           автоматичне наведення оптико-електронного модуля на виявлені об’єкти (цілі);

-           автоматичний супровід цілей;

-           відображення піктограм рухомих цілей і ситуацій на схемі об’єкта (електронній карті);

-           видача аудіовізуального сигналу оператору у разі виявлення рухомого цілі;

-           пошук в архіві за часом, класу об’єкта та коментарю оператора.

 

Тарас ХОРТИЦЯ

 

Читайте також англійською тут: HARZA: SEE IT ALL

 

190228 Harza 3

! При використанні вмісту сайту обов’язковим є активне гіперпосилання на defence-ua.com, що не закрите від індексації пошуковими системами

Переклад

ukarzh-TWenfrdeitptrues