190311 weaponsRF 00Через санкції США російські виробники патронів і стрілецької зброї втрачають на рік близько 10 млрд руб. виручки (приблизно 175 млн $).

 

 


Про це розповів індустріальний директор кластера звичайного озброєння, боєприпасів і спецхімії ДК«Ростех» Сергій Абрамов, повідомляє Defense Express з посиланням на РБК.

За час дії американських санкцій російські виробники патронів і стрілецької зброї  втратили близько 50 млрд руб. виручки (близько 900 млн $).

 

190311 weaponsRF 7

Виробництво патронів в РФ / Фото: Руслан Кривобок 


«Санкції закрили для нас багато ринків, які мали добрий потенціал. Природно, закрився й американський ринок. В цілому, через санкції, в рік вітчизняні виробники втрачають близько 10 млрд руб. виручки. Неважко підрахувати, яка сума приблизно виходить за всі п'ять років санкцій», - зазначив Абрамов. За його словами, всі російські патронні заводи зараз «тією чи іншою мірою обмежені в продажах стрілецьких боєприпасів».

 

Новина по темі: ЧЕРЕЗ САНКЦІЇ США СЕРІЙНЕ ВИРОБНИЦТВО РОСІЙСЬКОГО ЛІТАКА МС-21 ВІДКЛАДАЄТЬСЯ ЩОНАЙМЕНШ НА РІК


До введення санкцій близько 80% російської продукції йшло на ринки США і країн Європи, в яких дозволено обіг цивільної зброї, повідомило джерело на одному з підприємств галузі. Головний редактор журналу «Калашніков» Михайло Дегтярьов перерахував найбільші з них — Тульський, Барнаульський, Новосибірський, Ульянівський, Климовський та Амурський патронні заводи.

 

190311 weaponsRF 3

Патрони 7.62х54R Тульського патронного заводу


Так, у 2013 році газета «ІзвестІя» стверджувала, що американські компанії з дозволу Пентагону в рік закуповували сотні мільйонів російських патронів різних калібрів. Зокрема, тільки у 2012 році п'ять приватних американських компаній уклали з російськими патронними заводами контракти на закупівлю 900 млн патронів різних калібрів.

 

Публікація по темі: РОСІЙСЬКИЙ SUKHOI SUPERJET 100 НЕ ПОЛЕТИТЬ В ІРАН ЧЕРЕЗ САНКЦІЇ США


Зараз США поповнюють запаси боєприпасів для зброї радянського і російського виробництва завдяки поставкам з Китаю та Болгарії, зазначив Абрамов.

 

Новина по темі: В РФ ЧЕРЕЗ САНКЦІЇ ЗАКРИВАЄТЬСЯ ВИРОБНИЦТВО ПАСАЖИРСЬКИХ ЛІТАКІВ АН-148

При цьому, російський ринок не зможе замінити західний. Так, за даними на лютий 2019 роки від Головного управління державного контролю та ліцензійно-дозвільної роботи Росгвардії, в Росії на обліку перебуває близько 7,3 млн одиниць вогнепальної зброї, а в США наприклад, її на порядок більше і власники зброї відстрілюють щорічно кілька мільярдів патронів. Своєю чергою у Міноборони РФ, з урахуванням розрахованих запасів набоїв, немає потреби робити великі закупівлі боєприпасів найближчім часом, додає головний редактор журналу «Експорт озброєнь» Андрій Фролов.

 

190311 weaponsRF 1

SKS Rifle - модернізований 7,62-мм самозарядний карабін Симонова. Входить до топ-10 найбільш популярної стрілецької зброї серед громадян США/ Фото: DiasporaNews


Крім того, російські стрілецькі боєприпаси поступаються за якістю натівським, що негативно позначається на їх конкурентоспроможності.

 

Новина по темі: ЧЕРЕЗ САНКЦІЇ США РОСІЙСЬКИЙ ОБОРОННИЙ СЕКТОР ВТРАТИВ КОНТРАКТИ НА СУМУ ПОНАД 3 МЛРД. ДОЛ.

Ще складніше ситуація з виробниками стрілецької зброї. Серйозно позначилися санкції на пооказниках «Калашникова» (концерн потрапив до списку санкцій США 16 липня 2014 року, до списку санкцій ЄС - 12 вересня того ж року), стрілецька зброя якого поставлялася на американський ринок (стрілецька вогнепальна РФ до санкцій займала близько 20% рінку США – прім ДЕ).

 

190311 weaponsRF 4

Магазин зброї у Техасі


«У «Калашникова» багато контрактів зараз припинені, це серйозні для нас втрати — обсяг контрактів становив і по $ 30 млн, і по $ 50 млн», - навів приклад Сергій Абрамов.

 

Новина по темі: В ІНДІЇ ПІДПИСАЛИ КОНТРАКТ ПРО БУДІВНИЦТВО ФРЕГАТІВ ПРОЕКТУ 11356, ЯКІ РФ НЕ В ЗМОЗІ БУДУВАТИ ЧЕРЕЗ УКРАЇНСЬКІ САНКЦІЇ

І тут російський ринок теж не зможе задовольнити потреби своїх зброярів.

 

190311 weaponsRF 8

Продукція Kalashnikov USA (належить RWC Group) / Фото: Kalashnikov USA


За словами Михайла Дегтярьова, єдиний шлях, який зараз може підтримати ринок, — це робота в напрямку відкриття тирів і стрільбищ.


«Мисливська галузь в Росії знаходиться в жалюгідному стані, вона не може бути драйвером збройового ринку. Залишається тільки розважальна стрілянина і різні види спорту», - пояснив він.

 

Новина по темі: РОСІЙСЬКЕ ІМПОРТОЗАМІЩЕННЯ ЗНОВУ ДАЛО ЗБІЙ – ЗЛАМАВСЯ НОВИЙ ВІЙСЬКОВИЙ КОРАБЕЛЬ ОСНАЩЕНИЙ КИТАЙСЬКИМ ДВИГУНОМ


Що стосується виходу на інші зовнішні ринки стрілецької зброї, наприклад ринок Близького сходу, то це на думку Дегтярьова, здійснити непросто, оскільки світовий ринок стрілецької зброї політизований. Крім того, в більшості регіонів, які вчора вважалися відсталими, сьогодні працюють свої збройові виробництва — в тому числі на Близькому Сході.

 

Втратити позиції на міжнародному ринку через бездарну політику керівництва країни для російських виробників було справою легкою. Повернути можливості, що були раніше, при нинішньому стані речей в РФ та рівні авторитету цієї країни в світі, є завданням недосяжним. 

 

Головне, що є кого за це "дякувати"... 

 

Аналітична група Defense Express

 

190311 weaponsRF 2

! При використанні вмісту сайту обов’язковим є активне гіперпосилання на defence-ua.com, що не закрите від індексації пошуковими системами

Переклад

ukarzh-TWenfrdeitptrues