190327 DE3 2018 0Вийшов друком новий номер журналу Defense Express №3 за 2109 рік і вже доставлений передплатникам. Переважна частина матеріалів присвячена новим збройовим трендам та проектам.

 

У цьому номері журналу Defense Express – багато матеріалів про нові технології, про нові озброєння. Проте чи достатньо одних нових арсеналів для того, аби армія та держава були готова до нових викликів, нових загроз, нових форматів ведення бойових дій? Ні. Нові технології створюють умови для революції у військовій справі лише у разі поєднання з новими концепціями ведення бойових дій, зміною структури збройних сил, що підлаштована під якісно інші можливості нової зброї. Без такого поєднання усі збройові ноу-хау практично не приносять користі. Тож головний виклик полягає в тому, щоб чітко побачити переваги нових технологій і адаптувати їх до практики дій, яка буде звичною для нашої армії, і повною несподіванкою - для противника.

 

190327 DE3 2018 1

 

На початку Другої світової нові військові технології - радіо, танки або авіація - не були монополією Німеччини. Ба більше - британська і французькі армії були озброєні набагато краще, ніж армія гітлерівської Німеччини. Але вермахт зкомбінував нові військові технології з новою, більш мобільною концепцією війни, на основі якої були організовані збройні сили і підготовлені військові кадри. Концепція бліц-крігу дозволила вермахту досягти якісної переваги і домогтися перемоги у військовій кампанії на першому етапі.

 

190327 DE3 2018 3

 

І другий приклад. Для організації опору США Північний В’єтнам зробив ставку на організацію тривалої малої війни і вимотування противника. Концепція партизанської війни потребувала мінімуму нових технологій і дозволяла уникати широкомасштабних боїв індустріальної епохи, які блискуче вели ЗС США. У цій війні для В’єтнаму скоріш йшлося про придушення волі американського суспільства, аніж нанесення критичних втрат американському війську. Революційність, таким чином, була пов’язана взагалі не з технологіями, а з іншою стратегією і формою війни, що дозволила успішно протистояти незрівнянно сильнішим і краще оснащеним збройним силам США. Так що революція у військовій справі – це не обов’язково нове. Але обов’язково – ефективне.

 

 

Який з цього висновок? Кожна з націй у змозі здійснити свою унікальну військову революцію, спираючись на доступний світовий досвід і можливості - як технологічні, так і концептуальні. Революції не перешкодять навіть фінансові обмеження, якщо є розуміння необхідності трансформації і готовність її ініціювати. Отже, думаємо над тим, як створити захищене майбутнє власним розумом і власними можливостями.

 

Сергій ЗГУРЕЦЬ,

директор інформаційно- консалтингової компанії Діфенс Експрес,

головний редактор журналу Defense Express

 

З питань передплати та придбання журналу Defense Express за такими контактами: Телефон: +380935818325, Email: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

 

190327 DE3 2018 2

! При використанні вмісту сайту обов’язковим є активне гіперпосилання на defence-ua.com, що не закрите від індексації пошуковими системами

Переклад

ukarzh-TWenfrdeitptrues