190402 NATO 0Особливості технічної підтримки та закупівель сухопутних систем в НАТО.

 

Сьогодні Агентство НАТО з технічного обслуговування і постачання (NATO Support Agency, далі – NSPA) є основним логістичним джерелом технічного супроводу військового обладнання як в країнах НАТО, так і військової техніки, що знаходиться у власності окремих держав. Партнерська програма NSPA забезпечує технічний супровід низки систем озброєнь впродовж їхнього повного життєвого циклу за участі понад 200 висококваліфікованих інженерів, технічних спеціалістів, логістів та фахівців у галузі закупівель та фінансів.

 

Швидкий ріст кількості напрямків діяльності НАТО, зміна політичної та оперативної ситуації, а також нагальна потреба в розвитку сфери закупівель та продажу призвели до всебічного перегляду та оновлення стратегічних напрямів діяльності організації, у результаті чого за ініціативи НАТО було створено оптимізовану організаційну структуру – NSPA – яка наразі складається з чотирьох основних підрозділів: управління життєвим циклом обладнання; експлуатаційна підтримка; функціонування систем трубопроводів Центральної Європи; управління повітряними перевезеннями НАТО.

 

Діяльність цих підрозділів спрямована на оптимізацію закупівель, фінансування, розподіл людських ресурсів та впровадження нових інформаційних технологій – саме ці напрямки є основними в забезпеченні безперебійного процесу технічної підтримки та його управління.

 

Основним напрямом діяльності NSPA є управління життєвим циклом обладнання та систем озброєння. Завдяки розробленій системі закупівель NSPA сьогодні здійснює повну підтримку життєвого циклу озброєнь – від етапу розробки до закупівлі та супроводу протягом всього терміну експлуатації аж до утилізації, що забезпечує замовникам повноцінне функціонування обладнання протягом повного циклу.

 

Підтримка управління життєвим циклом сухопутних бойових комплексів включає закупівлю, конструкторську документацію, супровід контрактів, обслуговування, капітальний ремонт і управління складськими запасами. Послуга надається через укладання контракту з компаніями в процесі проведення міжнародних тендерів. NSPA також має у своєму розпорядженні виробничі потужності, за допомогою яких надає безпосередні послуги замовнику разом з ремонтом, обслуговуванням та модифікацією механічних та оптико-електронних систем.

 

190402 NATO 1

 

Для ефективного функціонування в NSPA наразі створено 30 багатонаціональних груп Партнерських програм (SPs) для понад 90 основних систем озброєння, серед яких є ракетні комплекси TOW/ITAS, SPIKE, Stinger; артилерійські системи MLRS (ракетні системи залпового вогню) та PzH 2000; бронемашини, зокрема Leopard, Dingo; легкоброньовані машини (LAV) та Boxer. Останнім великим проектом NSPA є закупівля парку легких тактичних автомобілів з численними конфігураціями кількістю більше ніш 100 машин. Очікується, що постачі почнуться у 2019 році та завершаться через 2 роки.

 

Зміни в технологічних процесах, управління зносом обладнання та можливості проміжної модернізації є основною частиною програми підтримки бойових сухопутних систем. Реконструкція системи управління вогнем PzH 2000 є прикладом роботи, виконаної на власних виробничих потужностях NSPA. Виробництво систем горизонтального наведення комплексної системи виявлення цілей TOW/ITAS також демонструє широкі можливості NSPA. Проміжна модернізація РСЗВ включає інтеграцію нової системи управління вогнем і GPS разом із модернізацією трансмісії і двигуна башти. Агенція також проводить програму продовження експлуатаційного терміну ракетних комплексів STINGER – результатом ініціативи має стати заміна багатьох компонентів з вичерпаним терміном експлуатації, таких як ракетний двигун та енергомісткі матеріали, що збільшить експлуатаційний ресурс цієї системи озброєнь.

 

NSPA також здійснює технічну підтримку від виробництва до безперебійної підтримки під час експлуатації у співпраці з закупівельною агенцією OCCAR (Організація співпраці у сфері озброєнь). Наприклад, послуги технічної підтримки для багатофункціонального бронеавтомобіля Boxer включають управління конфігураціями, інтерактивну електронну технічну документацію, логістичну підтримку, управління пакетом технічних даних, управління складськими запасами та надання запчастин. Крім цього, NSPA має контракти та довгострокові договори на місцях для підтримки оборонних підприємств.

 

190402 NSPA

 

У сфері сухопутних бойових систем Агенція також надає логістичну і технологічну підтримку користувачам безпілотних літальних систем (UAS). Партнерська програма для UAS була розпочата у 2014 році й наразі забезпечує супровід різноманітних безпілотних літальних систем, таких як Raven, Orbiter, WASP, Fly Eye, Black Hornet, Searcher Mark III, Scan Eagle і Huginn.

 

Попри різницю в класах та розмірах систем, NSPA впроваджує унікальну бізнес-модель, що має на меті надання послуг з логістичної підтримки інтегрованої з управлінням конфігураціями для дотримання регуляторних норм, які були встановлені Службою з перевірки придатності до польотів. За чинними контрактами з логістичної підтримки NSPA проводить кілька програм з модернізації, які зумовлені новими вимогами щодо технічних характеристик і необхідністю привести поставлені раніше системи в відповідність до єдиної конфігурації.

 

Висновок

 

Міжнародна співпраця й уніфікація вимог роблять структуру Партнерської програми унікальною в NSPA. Ця концепція об’єднує НАТО з державами-партнерами через встановлення єдиних вимог, визначення сфери інтересів при підтримці парків бойових машин, систем озброєння та послуг. Держави забезпечують управління процесом та надають методичні вказівки, в той час як NSPA здійснює необхідну підтримку – ця взаємодія доводить свою ефективність вже протягом 60 років. Успішні механізми багатонаціональних груп Партнерської програми сприяли створенню умов економії внаслідок зростання виробництва для держав-замовників.

 

У майбутньому організація планує збільшення обсягів діяльності, за якими замовники фінансуватимуть роботу NSPA на понад 90 %, а решта надходитиме зі спільних фондів НАТО. Показовий ріст діяльності NSPA є результатом високого рівня наданих послуг та ступеня задоволення клієнтів, що передусім підтверджує ефективність впровадження таких механізмів в технічне обслуговування та постачання сухопутних систем.

 

Повну версію матеріалу оприлюднено в журналі Defense Express №3 за 2019 рік.

 

PS: Додаткову інформацію про умови та порядок передплати журналу Defense Express можна знайти тут.

 

Публікації та новини по темі:

 

ЗСУ СЬОГОДНІ ВЖЕ МАЛО ЧИМ ВІДРІЗНЯЮТЬСЯ ВІД АРМІЙ КРАЇН НАТО – КОМАНДУВАЧ ООС

 

НАТО Є ВІДКРИТИМ ДЛЯ УКРАЇНИ – СТОЛТЕНБЕРГ

 

У СЕНАТІ США З’ЯВИВСЯ ПРОЕКТ РЕЗОЛЮЦІЇ ЩОДО ПОСИЛЕННЯ ОБОРОННОЇ ДОПОМОГИ УКРАЇНІ

 

! При використанні вмісту сайту обов’язковим є активне гіперпосилання на defence-ua.com, що не закрите від індексації пошуковими системами

Переклад

ukarzh-TWenfrdeitptrues