Сьогодні в Стамбулі (Туреччина) відкривається Міжнародна оборонна виставка IDEF-2019. Україна бере активну участь у заході на тлі активної співпраці з турецькими партнерами та зростаючого інтересу до українських пропозицій в регіоні.
Військово-технічне співробітництво між Україною та Туреччиною набирає обертів протягом останніх трьох років. Обидві країни чітко розуміють, де їхні інтереси збігаються і в яких сферах можна досягти синергетичного ефекту.
Українська Державна компанія «Спецтехноекспорт», що входить до складу Державного концерну «Укроборонпром» та турецька компанія Aselsan наприкінці 2018 року підписали Меморандум про організацію спільного виробництва сучасних турецьких засобів радіозв’язку в Україні.
Ця співпраця вже принесла результати в таких сферах, як військовий радіозв'язок, тепловізійні технології, оптичні пристрої для пускових установок ракет та броньованих машин.
ПТРК «Стугна-П» для потреб Збройних сил України оснащюється тепловізійними камерами Eye Lr S виробництва компанії Aselsan
Публікація по темі: ТУРЕЦЬКИЙ ASELSAN МАСОВО ПОСТАВЛЯЄ НОВІТНІ ТЕПЛОВІЗОРИ ДЛЯ УКРАЇНСЬКИХ ПТРК «СКІФ»
Державний концерн «Укроборонпром» і турецька жандармерія нещодавно домовилися про проект модернізації флоту вертольотів Мі-17. Значна частина проекту буде здійснена в Туреччині місцевою компанією. Вертольоти Мі-17 та Мі-8 експлуатуються в багатьох країнах Світу тож ринок їх модернізації є дуже великим.
На цей час Україна веде переговори щодо продажу двигунів для основного танку сухопутних військ Туреччини Altay. А також для турецьких самохідних артилерійських систем Firtina Т-155.
Угода між Державною компанією "Укрспецекспорт", що входить до складу Державний концерн "Укроборонпром", та турецькою компанією Baykar Makina є частиною заходів із розширення військово-технічного співробітництва між Україною та Туреччиною.
Президент України Петро Порошенко: «Підписання цієї угоди цілковито відповідає стратегічному курсу України до Альянсу - його стандартів та відкритого світового ринку озброєння, у який успішно інтегрується український оборонно-промисловий комплекс».
Нещодавно Україна придбала в Туреччині партію ударних безпілотників Bayraktar TB2, які вже успішно пройшли льотне випробування в українському небі. Турецькі БПЛА були придбані в комплекті з міні-бомбами Roketsan MAM-L (також відомої як Smart Micro Munition).
В середині березня ц.р. В Україні успішно завершилися перші вогневі випробування турецьких ударних безпілотників Bayraktar TB2.
На сьогоднішній день українські підприємства за напрямком експорту співпрацюють з турецькою стороною в таких сферах: поставка широкої номенклатури запчастин та комплектуючих до озброєння та військової техніки; надання послуг з капремонту вертольотів типу Мі-17, їх вузлів, агрегатів, обладнання, навчання та підвищення кваліфікації спеціалістів; поставка комплектуючих та обладнання для оснащення бойових модулів турецького виробництва керованим ракетним озброєнням; виготовлення та постачання турбогвинтових двигунів типу АІ-450, виробництві комплексів активного захисту типу «Заслон».
Український комплекс активного захисту (КАЗ) «Заслон-Л», розроблений ДП «БЦКТ Мікротек», може стати основою танкового захисту турецьких танків
Новина по темі: УКРАЇНСЬКИЙ КАЗ «ЗАСЛОН-Л» МОЖЕ СТАТИ ОСНОВОЮ ЗАХИСТУ ТУРЕЦЬКИХ ТАНКІВ (ВІДЕО)
Плідна співпраця триває. Перспективними напрямками є спільне виробництво та/або постачання транспортних літаків виробництва ДП «Антонов»; розширення співпраці за напрямком безпілотних літальних апаратів; інтеграція систем динамічного та активного захисту до турецької бронетехніки; розробка та виробництво силових установок для бронетехніки; розробка та виробництво пасивних радіолокаційних станцій и багато іншого.
На виставці AIRSHOW EURASIA-2018 було представлено спільний проект по виробництву українсько-турецького військово-транспортного літака.
Проте в обох країнах ще має бути зроблено багато для усунення вузьких, що перешкоджають подальшій інтенсифікації двостороннього співробітництва. Урядові механізми прийняття рішень мають бути більш гнучкими та швидкими. Є всі підстави сподіватись, що військово-технічне співробітництво між Україною та Туреччиною розвиватиметься й надалі – на користь обох країн.
Антон МІХНЕНКО,
головний редактор журналу Ukrainian Defense Review
Читайте також англійською тут: UKRAINE AND TURKEY: MUTUALLY BENEFICIAL COOPERATION
Публікації та новини по темі:
УДАРНІ КРИЛА: В ЗСУ ГОТУЮТЬСЯ ЗАСТОСОВУВАТИ ТУРЕЦЬКИЙ БпАК BAYRAKTAR
НА ТУРЕЦЬКІ ТАНКИ M60 ВСТАНОВЛЮЮТЬ УКРАЇНСЬКИЙ КОМПЛЕКС АКТИВНОГО ЗАХИСТУ “ЗАСЛОН-Л”
"СПЕЦТЕХНОЕКСПОРТ" ТА ТУРЕЦЬКИЙ ASELSAN ГОТУЮТЬСЯ ДО ВИПРОБУВАНЬ АКТИВНОГО ЗАХИСТУ «ЗАСЛОН»
«СПЕЦТЕХНОЕКСПОРТ» ТА ASELSAN ПІДПИСАЛИ ОФСЕТНУ УГОДУ