190430 Turkish UAV Bayraktar TB2Сьогодні в Стамбулі (Туреччина) відкривається Міжнародна оборонна виставка IDEF-2019. Україна бере активну участь у заході на тлі активної співпраці з турецькими партнерами та зростаючого інтересу до українських пропозицій в регіоні.

 

Військово-технічне співробітництво між Україною та Туреччиною набирає обертів протягом останніх трьох років. Обидві країни чітко розуміють, де їхні інтереси збігаються і в яких сферах можна досягти синергетичного ефекту.

 

190430 Aselsan communication systens in Ukrainian exibition in 2018

180314 ASELSAN 3

Українська Державна компанія «Спецтехноекспорт», що входить до складу Державного концерну «Укроборонпром» та турецька компанія Aselsan наприкінці 2018 року підписали Меморандум про організацію спільного виробництва сучасних турецьких засобів радіозв’язку в Україні.

 

Ця співпраця вже принесла результати в таких сферах, як військовий радіозв'язок, тепловізійні технології, оптичні пристрої для пускових установок ракет та броньованих машин.

 

180906 skif 1

180906 skif 3

ПТРК «Стугна-П» для потреб Збройних сил України оснащюється тепловізійними камерами Eye Lr S виробництва компанії Aselsan

 

Публікація по темі: ТУРЕЦЬКИЙ ASELSAN МАСОВО ПОСТАВЛЯЄ НОВІТНІ ТЕПЛОВІЗОРИ ДЛЯ УКРАЇНСЬКИХ ПТРК «СКІФ»

 

Державний концерн «Укроборонпром» і турецька жандармерія нещодавно домовилися про проект модернізації флоту вертольотів Мі-17. Значна частина проекту буде здійснена в Туреччині місцевою компанією. Вертольоти Мі-17 та Мі-8 експлуатуються в багатьох країнах Світу тож ринок їх модернізації є дуже великим.

 

На цей час Україна веде переговори щодо продажу двигунів для основного танку сухопутних військ Туреччини Altay. А також для турецьких самохідних артилерійських систем Firtina Т-155.

 

190112 BAYRAKTAR 2

Угода між Державною компанією "Укрспецекспорт", що входить до складу Державний концерн "Укроборонпром", та турецькою компанією Baykar Makina є частиною заходів із розширення військово-технічного співробітництва між Україною та Туреччиною.

Президент України Петро Порошенко: «Підписання цієї угоди цілковито відповідає стратегічному курсу України до Альянсу - його стандартів та відкритого світового ринку озброєння, у який успішно інтегрується український оборонно-промисловий комплекс».

 

Нещодавно Україна придбала в Туреччині партію ударних безпілотників Bayraktar TB2, які вже успішно пройшли льотне випробування в українському небі. Турецькі БПЛА були придбані в комплекті з міні-бомбами Roketsan MAM-L (також відомої як Smart Micro Munition).

 

190430 Turkish UAV Bayraktar

190430 Bayraktar

190430 Turkish UAV Bayraktar TB2 in Ukrainian Armed Forces

В середині березня ц.р. В Україні успішно завершилися перші вогневі випробування турецьких ударних безпілотників Bayraktar TB2.

 

На сьогоднішній день українські підприємства за напрямком експорту співпрацюють з турецькою стороною в таких сферах: поставка широкої номенклатури запчастин та комплектуючих до озброєння та військової техніки; надання послуг з капремонту вертольотів типу Мі-17, їх вузлів, агрегатів, обладнання, навчання та підвищення кваліфікації спеціалістів; поставка комплектуючих та обладнання для оснащення бойових модулів турецького виробництва керованим ракетним озброєнням; виготовлення та постачання турбогвинтових двигунів типу АІ-450, виробництві комплексів активного захисту типу «Заслон».

 

190430 Akkor Pulat the Turkish version of the APS Zaslon L will go on М60 А3 Sabra MBTs in Turkish Army inventory

Український комплекс активного захисту (КАЗ) «Заслон-Л», розроблений ДП «БЦКТ Мікротек», може стати основою танкового захисту турецьких танків

 

Новина по темі: УКРАЇНСЬКИЙ КАЗ «ЗАСЛОН-Л» МОЖЕ СТАТИ ОСНОВОЮ ЗАХИСТУ ТУРЕЦЬКИХ ТАНКІВ (ВІДЕО)

 

Плідна співпраця триває. Перспективними напрямками є спільне виробництво та/або постачання транспортних літаків виробництва ДП «Антонов»; розширення співпраці за напрямком безпілотних літальних апаратів; інтеграція систем динамічного та активного захисту до турецької бронетехніки; розробка та виробництво силових установок для бронетехніки; розробка та виробництво пасивних радіолокаційних станцій и багато іншого.

 

AIRS190430 HOW EURASIA 2018 JOINT TURKISH UKRAINIAN PLANE MANUFACTURING PROJECT

На виставці AIRSHOW EURASIA-2018 було представлено спільний проект по виробництву українсько-турецького військово-транспортного літака.

 

Проте в обох країнах ще має бути зроблено багато для усунення вузьких, що перешкоджають подальшій інтенсифікації двостороннього співробітництва. Урядові механізми прийняття рішень мають бути більш гнучкими та швидкими. Є всі підстави сподіватись, що військово-технічне співробітництво між Україною та Туреччиною розвиватиметься й надалі – на користь обох країн.

 

Антон МІХНЕНКО,

головний редактор журналу Ukrainian Defense Review

 

Читайте також англійською тут: UKRAINE AND TURKEY: MUTUALLY BENEFICIAL COOPERATION

 

Публікації та новини по темі:

 

УДАРНІ КРИЛА: В ЗСУ ГОТУЮТЬСЯ ЗАСТОСОВУВАТИ ТУРЕЦЬКИЙ БпАК BAYRAKTAR

 

В УКРАЇНІ ВІДБУЛИСЯ ПЕРШІ УСПІШНІ ВОГНЕВІ ВИПРОБУВАННЯ УДАРНИХ ТУРЕЦЬКИХ БЕЗПІЛОТНИКІВ BAYRAKTAR TB2 (ВІДЕО)

 

НА ТУРЕЦЬКІ ТАНКИ M60 ВСТАНОВЛЮЮТЬ УКРАЇНСЬКИЙ КОМПЛЕКС АКТИВНОГО ЗАХИСТУ “ЗАСЛОН-Л”

 

ПОРОШЕНКО ДОРУЧИВ КУПИТИ ПТРК JAVELIN ТА ПРИСКОРИТИ ПОСТАНОВКУ НА ОЗБРОЄННЯ УДАРНИХ БПЛА BAYRAKTAR TB2

 

"СПЕЦТЕХНОЕКСПОРТ" ТА ТУРЕЦЬКИЙ ASELSAN ГОТУЮТЬСЯ ДО ВИПРОБУВАНЬ АКТИВНОГО ЗАХИСТУ «ЗАСЛОН»

 

«СПЕЦТЕХНОЕКСПОРТ» ТА ASELSAN ПІДПИСАЛИ ОФСЕТНУ УГОДУ

 

 

! При використанні вмісту сайту обов’язковим є активне гіперпосилання на defence-ua.com, що не закрите від індексації пошуковими системами

Переклад

ukarzh-TWenfrdeitptrues