190506 DE 04 2019Так, Українська армія отримала досвід бойових дій. Але під гнітом пропагандистських завдань цей досвід «забронзовів», армія стала «найбільш сильною в Європі». І тоді вже не має куди рухатися далі. Бо найсильніші. Проте уроки над помилками у повному обсязі не зроблені...

 

За більшістю напрямків відбулася реанімація радянських підходів до бойового застосування сил і засобів. Кількість проти кількості. А вже потрібно інше: якість, гнучкість і адаптивність в тих сегментах, де ми поступаємося ворогові у силі. Зараз гостро необхідні не стільки маси зброї, нехай навіть найбільш сучасної, як свіжі пропозиції та ідеї щодо способів її застосування і характеру дій військ у нових війнах

 

Незважаючи на збільшення витрат на сектор безпеки та оборони, бюджет Міноборони-2019 в обсязі близько $3 млрд. недостатній для масштабного переозброєння всіх родів і видів військ. Для порівняння: Польща, що має удвічі меншу за чисельністю армію (123 тис.), витратить у 2019 р. на її розвиток 10 млрд. євро. При таких обмеженнях для України особливе значення має вибір пріоритетів і проектів, які, у порівнянні з іншими, можуть дати максимальну віддачу для підвищення боєздатності підрозділів, частин і Збройних сил у цілому.

 

Нагальні пріоритети переозброєння армії України такі: військові, а не цивільні системи зв'язку, засоби розвідки, автоматизація процесів бойового управління в оптимальній і раціональній формі, вирішення завдань радіоелектронної боротьби. Це перше. Друге - насичення військ засобами і системами, здатними завдати вогневого ураження противнику. Тут і нові боєприпаси, і нові ракетні системи, і знову ж таки - системи розвідки і управління озброєнням. Бо перемагає той, хто має більше точних даних, переводить їх в інформацію, швидше її обробляє, оперативно приймає рішення і завдає свій удар у найбільш вразливе місце ворога. Збройні сутички стають, по суті, протиборством пунктів і центрів бойового управління і командних систем в цілому. Саме тому широке впровадження інформаційних технологій в усі рівні управління військами і зброєю - це те, на що провідні країни направили значні фінансові кошти. У цьому і наш шлях підвищення ефективності армії, при вірній оцінки своїх сил і можливостей - фінансових, організаційних і розумових. Ми повинні вирішити це завдання. Тоді всі наші нові зразки зброї і системи, якими дійсно можна і потрібно пишатися, на порядок зміцніють у силі та можливостях.

 

Сергій ЗГУРЕЦЬ,

директор інформаційно- консалтингової компанії Діфенс Експрес,

головний редактор журналу Defense Express

 

PS: Про ЗБОЮ ПЕРЕВАГИ, яка може забезпечити реальне зростання можливостей та боєздатності української армії – в черговому числі журналу Defense Express (№ 4 за 2019 рік), який в квітні місяці отримали передплатники.

 

 

В номері (стор. 2-5) читачі знайшли репортаж про заводські випробування берегового ракетного комплексу 360МЦ з протикорабельною ракетою «НЕПТУН» у версії Р-360А.

 

190506 DE 04 2019 2

190506 DE 04 2019 3

Також журнал містить ряд цікавих та актуальних матеріалів:

 

190506 DE 04 2019 1

 

 

Журнал Defense Express № 4 за 2019 рік можна придбати в редакції.

 

З питань передплати та придбання журналу Defense Express за такими контактами: Телефон: +380935818325, Email: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

 

Публікація по темі: СТВОРИТИ МАЙБУТНЄ

 

! При використанні вмісту сайту обов’язковим є активне гіперпосилання на defence-ua.com, що не закрите від індексації пошуковими системами

Переклад

ukarzh-TWenfrdeitptrues