190624 inzhenerni viyska 7Війна на Сході України змусила керівництво ЗС України переглянути кількість інженерних частин та підрозділів, принципи їхнього застосування, а також внести відповідні корективи у підготовку інженерних військ та інженерну підготовку у вищих військово-навчальних закладах. З огляду на проголошений в Україні курс на Європейську та Євроатлантичну інтеграцію орієнтирами для подальших перетворень в цій сфері можуть бути стандарти та досвід з розбудови та використання інженерних військ, що є в країнах НАТО. В другій частині матеріалу – про досвід конкретних країн-членів НАТО.

 

Публікація по темі: ІНЖЕНЕРНІ ВІЙСЬКА: ЯК У ІНШИХ? Ч.1

 

США

 

Інженерні частини складають основу інженерних військ (United States Army Corps of Engineers, USACE) і мають постійну організаційно-штатну структуру, що складається з інженерних батальйонів та окремих інженерних рот. У ланці дивізія і вище створюються інженерні бригади. В армійських корпусах США у складі інженерних бригад є три інженерні групи: дві інженерні чисельністю до 2-5 інженерних батальйонів, призначених для посилення дивізій першого ешелону, і одна важка інженерна група для виконання загальних інженерних завдань в інтересах корпусу, а при необхідності – посилення дивізій. Також до складу бригади входять одна будівельна група (3-6 інженерних батальйонів), топографічна рота та окремі роти (вводяться до складу бригади за необхідністю). Штаб бригади є штабом інженерної служби армійського корпусу.

 

Інженерна рота має управління роти і п'ять взводів: три інженерних, один мобільності і контрмобільності, взвод підтримки.

 

Взвод мобільності й контрмобільності, оснащений інженерними засобами для виконання завдань з влаштування та долання загороджень. У складі взводу два відділення: мобільності й контрмобільності, а також танкових мостоукладачів.

 

Взвод підтримки утримує і експлуатує основний парк машин роти, до числа яких відносяться універсальні екскаватори-навантажувачі, ковшовий навантажувач, автомобілі-самоскиди і вантажні автомобілі загального призначення, розвідувальні-евакуаційні машини.

 

190624 inzhenerni viyska 2

Військовослужбовці Інженерного корпусу ЗС США встановлюють бар'єрні конструкції типу HESCO під час боротьби з повінню в районі міста Фарго, Північна Дакота

 

Як правило, інженерна рота батальйону, посилена засобами інших підрозділів або інженерних підрозділів корпуса, додається однієї з бригад дивізії із завданням інженерного забезпечення її дій.

 

Німеччина

 

Інженерний корпус Німеччини називається Pioniertruppe, або «війська, що йдуть попереду (піонери)». Структуру корпусу складають інженерні батальйони, окремі інженерні роти та інженерні полки територіальних військ.

 

Відповідно до завдань, інженерний корпус Бундесверу ділиться на:

 

– батальйони, що забезпечують танкові та механізовані підрозділи;

– батальйони, що забезпечують діяльність повітряно-десантних військ;

– гірничо-інженерні батальйони.

 

Німецькі Pioniertruppe також будують казарми, польові табори, злітно-посадкові смуги, аеродроми, склади і стоянки, а також забезпечують німецькі війська медичним обслуговуванням, харчуванням і паливом. Існують спеціальні підрозділи, які займаються створенням шахт і польових укріплень, зберіганням і доставкою води, прокладкою труб і систем комунікацій, створенням поромних переправ і будівництвом залізничних колій.

 

190624 inzhenerni viyska 4

Інженерний корпус Німеччини називається Pioniertruppe, або «війська, що йдуть попереду (піонери)»

 

Додатковими військами є так звані неактивні батальйони, що складаються в основному з резервістів і формуються за потребою в особливий період.

 

Великобританія

 

Інженерні війська Великобританії (Корпус королівських інженерів, Corps of Royal Engineers) організаційно входять до складу маневрених сил сухопутних військ. Також вони призначені для виконання функцій інженерного забезпечення та ВПС і ВМС в інтересах підвищення їхньої мобільності і сковування маневру військ противника.

 

190624 inzhenerni viyska 6

Корпус королівських інженерів ЗС Великобританії, як і Інженерний корпус Німеччини, для організації переправ через водні перешкоди використовує

німецькі машини-амфибії M3 Amphibious Rig розробки та виробництва компанії Eisenwerke Kaiserslautern

 

До складу інженерних військ Великобританії входять:

 

– інженерна бригада командування підтримки і забезпечення зі складу маневрених сил СВ. Налічує 4 групи, у тому числі 2 інженерні (складаються з 3-4 інженерних полків), інфраструктурну інженерну групу, групу знешкодження боєприпасів і пошуку (3 інженерні полки, а також полк військово-службових собак);

– 14 інженерних батальйонів (десять знаходяться в підпорядкуванні штабів бойових бригад, чотири виконують спеціальні завдання з підтримки авіації і ведення топографічної зйомки місцевості);

– окремі інженерні роти (вирішують завдання в складі британських військових контингентів за межами Великобританії.

 

Інші підрозділи:

 

– парашутний інженерний полк (входить до складу 16-ї десантно-штурмової бригади);

– інженерний полк спеціального призначення (входить до складу 3-ї бригади командос);

– 42-й інженерний полк (географічний);

– п’ять кадрованих інженерних полків (за потреби комплектуються резервістами) і корпус інженерно-логістичного персоналу (волонтерський).

 

190624 inzhenerni viyska 5

Інженерні війська Великобританії організаційно входять до складу маневрених сил сухопутних військ. Також вони призначені для виконання функцій інженерного забезпечення та ВПС і ВМС в інтересах підвищення їхньої мобільності і сковування маневру військ противника.

 

У разі необхідності сили і засоби інженерних військ можуть залучатися до будівництва житлових і адміністративних споруд, систем водо- та електропостачання, паливозаправних станцій) та надання гуманітарної допомоги. В ході операцій постконфліктного врегулювання інженерні війська можуть брати участь в будівництві медичних об'єктів і важливих елементів інфраструктури країни перебування.

 

Ігор ЧЕРНИХ кандидат військових наук, доцент;

спеціально для Defense Express

 

Публікації та новини по темі:

 

ІНЖЕНЕРНІ ВІЙСЬКА ЗС УКРАЇНИ: ЗАХИСТИТИ ТА ПІДТРИМАТИ. Ч.1

 

ІНЖЕНЕРНІ ВІЙСЬКА ЗС УКРАЇНИ: ЗАХИСТИТИ ТА ПІДТРИМАТИ. Ч.2

 

«БУТИ ПИЛЬНИМИ І СИЛЬНИМИ»

 

РОЗВІДУВАЛЬНІ ОРГАНИ КРАЇН – ЧЛЕНІВ НАТО АКТИВІЗУЮТЬ СПІВПРАЦЮ З ВОЄННОЮ РОЗВІДКОЮ УКРАЇНИ

 

ВООРУЖЁННЫЕ СИЛЫ ФРАНЦИИ: НЕЗАВИСИМОСТЬ В РАМКАХ НАТО. ЧАСТЬ 1

 

ВООРУЖЁННЫЕ СИЛЫ ФРАНЦИИ: НЕЗАВИСИМОСТЬ В РАМКАХ НАТО. ЧАСТЬ 2

 

! При використанні вмісту сайту обов’язковим є активне гіперпосилання на defence-ua.com, що не закрите від індексації пошуковими системами

Переклад

ukarzh-TWenfrdeitptrues