190709 AntonovRus 0Неякісна робота російських компаній з ремонту та обслуговування українських літаків «Антонов» стає причиною катастроф та призводить до загибелі людей. Таке враження, що некомпетентність поширюється просторами РФ з масштабами епідемії і, здається, що спричинена вона некомпетентністю керманичів в кремлі...

 

 

Чергова трагедія з людськими жертвами в РФ показала, що її причинами стала некомпетентність російських «фахівців», що ремонтують та обслуговують цивільні літаки. Зокрема, авіакомпанія «Ангара», літак Ан-24 якої нещодавно зазнав катастрофи, раніше скаржилась на неякісний ремонт його двигунів.

 

Так, 27 червня ц.р., в аеропорту Нижньонгарськ Республіки Бурятія здійснив аварійну посадку пасажирський літак Ан-24 компанії «Ангара». Загинули дві людини - командир повітряного судна та технік. Приводом для термінового повернення на землю, яке виявилося фатальним, стала відмова лівого двигуна, при цьому дана авіакомпанія вже скаржилася на неякісний ремонт авіамоторів.

 

190709 AntonovRus 2

Ан-24 реєстраційний номер RA47366 компанії «Ангара» в аеропорту Нижньонгарськ 27 червня 2019 року / Фото: Геннадій Литкін


Ремонтом двигунів літаків Ан-24 «Ангари» займалася дочірня компанія «Ростех» - Арамільскій авіаційний ремонтний завод. Відомо, що у лютому 2019 року авіакомпанія «Ангара» звернулася до Арбітражного суду Свердловської області з позовом до підприємства про стягнення одного мільйона рублів на відшкодування збитків у зв'язку з неякісним ремонтом.


Це не перший суд між цими компаніями. У 2008 році Арамільскій авіаційний ремонтний завод займався обслуговуванням двигунів літака Ан-24РВ з реєстраційним номером RA47302, що належить «Ангарі». Підприємство в рамках мирової угоди визнало свою провину в неналежній якості виконання робіт, наслідком чого стало авіаційна подія з повітряним судном Ан-24РВ.

 

190709 AntonovRus 4

Турбогвинтовий авіаційний двигун АІ-24 для пасажирських літаків Ан-24


А через 3 роки, даний борт зазнав аварії через відмову двигуна. Екіпаж виконував пасажирський рейс за маршрутом Томськ - Сургут. На борту перебували екіпаж з чотирьох осіб та 33 пасажири.

 

«У польоті відмовив, а потім загорівся лівий двигун. При виконанні вимушеної посадки на піщану косу річки Об літак отримав значні пошкодження. П'ять пасажирів загинули, у решти пасажирів є ушкодження різної ступені важкості», - випливає з висновку Міждержавного авіаційного комітету.

 

190709 AntonovRus 3

Ан-24РВ з реєстраційним номером RA47302 компанії «Ангара» в річці Об 11 липня 2011 року / Фото: ТСН


Є в росіян проблеми з неякісним ремонтом і інших літаків «Антонов», зокрема досить нових Ан-148.


Наприклад, 18 січня 2017 року обслуговуючи літак фахівці «Ангари» виявили, що генератор ВСУ 30030-140 на Ан-148-100Е несподівано вимикається. При цьому гарантійний термін після капітального ремонту не закінчився. Напрацювання генератора склало лише 214 з 500 льотних годин. Ремонтом цієї деталі лайнера займалося ЗАТ «Промтех-сервіс».

 

30030-140 - це генератор (пристрій для перетворення механічної енергії в електричну), який стоїть на допоміжній силовій установці. З його допомогою запускаються основні двигуни літака, коли той стоїть на землі.

 

190709 AntonovRus 5

Ан-148 з реєстраційним номером RA61714 компанії «Ангара» / Фото: samolety.org

 

«Ангара» подала позов на підприємство, що обслуговувало повітряне судно. В результаті суд встав на сторону авіакомпанії.


Варто нагадати, що 11 лютого 2018 року в Московській області сталася аварія літака Ан-148. Загинули 65 пасажирів і шість членів екіпажу. Після інциденту Ространснадзор наказав призупинити польоти Ан-148 у всіх авіакомпаніях, в яких він експлуатується. Заборона була знята після з'ясування причин катастрофи, основною причиною якої названі помилкові дії екіпажу.

 

190709 AntonovRus 7

Ан-148 з реєстраційним номером RA-61704 авіакомпанії «Саратовські авіалінії», що зазнав катастрофи 11 лютого 2018 року


При цьому, одразу після катастрофи, багато російських ЗМІ почали компанію по дискредитації даної моделі українських літаків, хоча їм  було слід швидше звернути увагу на недостатній рівень кваліфікації російських пілотів (зокрема в катастрофі SSJ-100 «Аерофлоту», яке відбулося 5 травня ц.р., теж звинуватили екіпаж - прим. ДЕ) та неякісний ремонт агрегатів, що здійснюється російськими ремонтними підприємствами.

 

З цього можна зробити висновок, що розрив РФ з цивілізованим світом і, не в останню чергу, з Україною, стає не лише причиною технологічного відставання, а й технологічної деградації, коли втрачаються раніше набуті компетенції. Відсутність обміну в сфері технологічних знань, а в даному випадку ще й елементарного конструкторського нагляду за літаками марки «Ан», що експлуатуються в РФ з боку розробника – ДП «Антонов», який де-факто припинився після анексії Російською Федерацією Автономної республіки Крим та агресії на Донбасі, призводить до занепаду цілих технологічних напрямків.

 

Але гіршим за все для росіян є те, що їх некомпетентність починає їх же і вбивати. І не важко, провести логічний ланцюжок, що ця низова некомпетентність спричинена відвертою некомпетентністю російських керманичів, які вирішили, що нехтування міжнародними нормами, зможе зробити їх країну сильнішою та кращою. Однак законів буття треба дотримуватись, інакше – деградація та смерть.


Але, хто в РФ буде робити ці висновки...

 

Тарас ХОРТИЦЯ,

Спеціально для Defense Express

 

Публікації по темі: 

 

ЯК ВПЛИНУЛИ УКРАЇНСЬКІ САНКЦІЇ НА АВІАБУДУВАННЯ В РФЯК ВПЛИНУЛИ УКРАЇНСЬКІ САНКЦІЇ НА АВІАБУДУВАННЯ В РФ

 

РОСІЙСЬКА ЦИВІЛЬНА АВІАЦІЯ: «ЛЕТИМО НА ОДНОМУ КРИЛІ»

 

ПРОЖЕКТ: В РФ ХОЧУТЬ СТВОРИТИ «ЛЕТЮЧУ БАТАРЕЮ» НА БАЗІ АН-12

 

«ІННОВАЦІЇ» ПО-РОСІЙСЬКИ

! При використанні вмісту сайту обов’язковим є активне гіперпосилання на defence-ua.com, що не закрите від індексації пошуковими системами

Переклад

ukarzh-TWenfrdeitptrues