190717 IDEF 4Огляд турецьких роботизованих платформ на IDEF-2019.

 

Міжнародна виставка оборонної промисловості International Defence Industry Fair 2019 (IDEF-2019), яка відбулася в період 30 квітня – 3 травня 2019 року в м. Стамбул (Туреччина), засвідчила триваючу тенденцію розвитку наземних дистанційно керованих роботизованих платформ турецького виробництва. При цьому, якщо у 2017 році в рамках цього заходу було презентовано лише кілька відносно професійних виробів, то в поточному році відмічається покращення якості їх виконання, зростання кількості експонованих зразків та розширення спектру завдань, які можуть бути на них покладені. Одночасно з цим лише частина представлених виробів є дійсно завершеними зразками, готовими до застосування в інтересах силових структур.

 

Початок публікації: РОБОТИЗАЦІЯ: ВІД МАЛЮКІВ ДО ГІГАНТІВ. Ч.1

 

Турецька компанія – Havelsan – представила комплекс РХБ розвідки на базі роботизовано гусеничної платформи (без назви). Він призначений для проникнення та спостереження за місцевістю, яка забруднена небезпечними радіологічними та біохімічними речовинами. Робот оснащений камерами спостереження, що забезпечують круговий огляд, та низкою спеціалізованих датчиків.

 

190717 IDEF 3

Комплекс РХБ розвідки на базі роботизованої платформи від Havels

 

Робот може управлятися однією людиною через Wi-Fi або зашифровану мобільну мережу 4G за допомогою спеціалізованого блоку управління. За словами представника компанії, робот здатний працювати в умовах дії радіації.

 

На даху робота також може бути змонтована й інша спеціалізована апаратура, включаючи озброєння. Довжина роботу становить 1,3 м, ширина – 0,7 м і висота – 0,85 м. Вага брутто в стандартній конфігурації складає приблизно 350 кг. Його можна використовувати протягом 4-6 годин у тихому режимі. Максимальна швидкість робота складає близько 10 км/год.

 

Компанія Best Group (Туреччина) у рамках виставки IDEF 2019 вперше представила роботизовану платформу підтримки передових підрозділів (без назви). Робот розроблений компанією для дій в міській місцевості в умовах війни. Завдяки власним властивостям робот здатний виконувати свої функції в умовах високої забрудненості радіацією.

 

190717 IDEF 2

Роботизована платформа підтримки передових підрозділіввід Best Group

 

Загальна вага виробу становить 400 кг. Максимальна швидкість – 10 км/год, а витривалість – 4-5 годин. Для нанесення вогневого ураження робот оснащений бойовим модулем Koralp розробки компанії Best Group. Він має на озброєнні гвинтівку калібру 7.62x51 мм. Розмір боєкомплекту складає 450 патронів. Для ведення спостереження модуль має 30-тикратну оптичну (день/ніч) камеру з роздільною здатністю 640х480 пікселів. Також у складі модулю є лазерний далекомір для точного визначення дальності до цілі.

 

Ще одна турецька компанія RST вперше представила власний концепт робота з пошуку мін (без назви). Робот призначений для виявлення за допомогою спеціального радара вибухонебезпечних предметів на глибині до 1 метру. Радар буде розміщений на спеціалізованій руці-маніпуляторі, зафіксованій на гусеничній платформі. За словами представників компанії, на сьогодні лише опрацьовується окремі деталі цього виробу. Роботи над проектом, який є ініціативним, тривають.

 

190717 IDEF 1

Концепт робота з пошуку мін від RST

 

Окремо слід зазначити, що в рамках виставки низка турецьких промислових підприємств активно демонстрували дистанційно керовану броньовану інженерну техніку.

 

Так, Katmerciler представила дистанційно керовані бульдозер та ескалатор, Cukurova Ziraat – екскаватор-навантажувач та MPG Machinery Production Group – робот з маніпулятором на кінці з екскаваторним ковшем.

 

190717 IDEF 5

Екскаватор-навантажувач від Cukurova Ziraat

 

190717 IDEF 6

Робот з маніпулятором від MPG (Machinery Production Group)

 

Запропонований компаніями підхід – використання платформ, якими можна керувати як дистанційно, так з кабіни техніки – є сучасною тенденцією, яка впроваджується США. Вона дозволяє максимально ефективно, залежно від поточних загроз безпеці, використовувати техніку та особовий склад.

 

Фактично, міжнародна виставка оборонної промисловості IDEF-2019 засвідчила велику зацікавленість Туреччини до розвитку в країні напрямку промислового виробництва роботизованих платформ різних класів. Поточний захід продемонстрував динамічну тенденцію розвитку наземних дистанційно керованих роботизованих платформ місцевого виробництва. У поточному році значно зросла кількість експонованих зразків та спектр їх можливого застосування в порівнянні з попереднім аналогічним заходом у 2017 році.

 

Крім того, набуває широкого розвитку серед турецьких виробників тенденція створення військових платформ на базі вже відомих, таких як бойовий танк, інженерна техніка подвійного застосування, керування якими можна здійснювати як традиційно, так і за допомогою пультів дистанційного керування. Цей підхід дозволяє максимально ефективно, залежно від обставини, використовувати техніку та особовий склад.

 

Антон МІХНЕНКО, Defense Express

 

Повну версію матеріалу оприлюднено в журналі Defense Express №6 за 2019 рік.

 

PS: Додаткову інформацію про умови та порядок передплати журналу Defense Express можна знайти тут.

 

Публікації та новини по темі:

 

УКРАЇНА БЕРЕ УЧАСТЬ В ВИСТАВЦІ ОБОРОННОЇ ПРОМИСЛОВОСТІ IDEF-2019 (ФОТО)

 

УКРАЇНА ТА ТУРЕЧЧИНА: ПЛІДНЕ СПІВРОБІТНИЦТВО

 

НА ТУРЕЦЬКІ ТАНКИ M60 ВСТАНОВЛЮЮТЬ УКРАЇНСЬКИЙ КОМПЛЕКС АКТИВНОГО ЗАХИСТУ “ЗАСЛОН-Л”

 

СИСТЕМИ РЕБ: НАДІЙНИЙ ЗАХИСТ ВІД РАДІОКЕРОВАНОЇ ВИБУХІВКИ

 

! При використанні вмісту сайту обов’язковим є активне гіперпосилання на defence-ua.com, що не закрите від індексації пошуковими системами

Переклад

ukarzh-TWenfrdeitptrues