Khrakiv 0З 9 по 11 червня 2019 року Київська асоціація військових аташе (КАВА) відвідала місто Харків. Це черговий візит військових дипломатів у це місто, але на відміну від попереднього, коли аташе знайомились з танковою тематикою, на цей раз перед військовими аташе Харків постав, як потужний авіаційний осередок.


У візиті взяли участь військові дипломати із Азербайджану, Алжиру, Болгарії, В'єтнаму, Греції, Італії, Китаю, Південної Кореї, Латвії, Литви, Пакистану, Польщі, Румунії, Словаччини, США, Японії, представництва НАТО в Україні. Військових дипломатів супроводжував помічник директора Департаменту воєнної політики, стратегічного планування та міжнародного співробітництва Міністерства оборони України полковник Олег Барабаш. З частиною дипломатів до Харкова приїхали дружини, для яких передбачалась окрема програма від Харківської міської ради.


В ході візиту членів делегації КАВА ознайомлено із внеском підприємств Харкова у авіаційні можливості України, відвідавши потужності ДП «Машинобудівний завод «ФЕД» і ПАО «ФЕД», а також з процесом підготовки авіаційних фахівців для військової та цивільної авіації у Харківському національному університеті Повітряних Сил імені Івана Кожедуба. Важливо відзначити, що організатори дуже раціонально спланували програму візиту, завдяки чому військові дипломати отримали багато нових знань про можливості України в авіаційній сфері.

 

Khrakiv 0


Організаторами даного візиту виступили Департамент воєнної політики, стратегічного планування та міжнародного співробітництва Міністерства оборони України та Харківська міська рада. Безпосередньою організацією візиту займався Департамент міжнародного співробітництва Харківської міськради.


Довідка Defense Express:


Департамент воєнної політики, стратегічного планування та міжнародного співробітництва Міністерства оборони України є структурним підрозділом апарату Міністерства оборони України, який призначений для забезпечення формування та реалізації державної політики з питань національної безпеки у воєнній сфері, сфері оборони і військового будівництва, здійснення стратегічного планування розвитку спроможностей в оборонній сфері, а також міжнародного співробітництва за воєнно-політичним напрямом.


Департамент створено в липні 2016 року в ході реформи Міністерства оборони України шляхом об’єднання Департаменту воєнної політики та стратегічного планування та Департаменту міжнародного оборонного співробітництва Міністерства оборони України.


Одним з завдань Департаменту є «організація та проведення заходів міжнародного співробітництва за воєнно-політичним напрямом на рівні Міністра оборони України та його заступників» в рамках чого представниками департаменту здійснюється активна робота з офісами військових аташе іноземних держав, що акредитовані в Україні, зокрема, з Київською Асоціацією військових аташе.

 

Харків – місто гостинне


У перший день візиту, в ході організованого прийняття директор Департаменту міжнародного співробітництва Харківської міської ради Віктор Рудь відзначив важливість візитів Київської асоціації військових аташе до Харкова. «Це знаменує плідну міжнародну співпрацю міста з країнами візитерами та розвиток можливостей підприємств регіону на міжнародній арені», наголосив він, а також висловив подяку дипломатам та помічнику директора Департаменту воєнної політики, стратегічного планування та міжнародного співробітництва Міністерства оборони України полковнику Олегу Барабашу за організацію візиту.


Своєю чергою, аташе з питань оборони Італійської Республіки, який за сумісництвом є віце-президентом Київської асоціації військових аташе полковник Ріккардо Крістоні, відзначив, що члени асоціації раді в черговий раз відвідати місто Харків та подякував усім хто був причетний до організації даного візиту. Він додав, що два роки тому, дипломати приїжджали взимку і не змогли побачити усю красу міста, тоді як зараз візит відбувся влітку і Харків зможе продемонструвати себе з усіх боків. Також, Ріккардо Крістоні висловив сподівання на продуктивність візиту, адже для цього є всі підстави. «Харківщина, як показав минулий візит має високий технічний і культурний потенціал», - наголосив віце-президент КАВА.


Конференція «Харків – авіаційний»


10 червня ц.р. делегація Київської асоціації військових аташе свою роботу розпочала з візиту на АТ «ФЕД», де голова правління підприємства Віктор Попов особисто вітав гостей. Він розповів військовим дипломатам історію підприємства та бренду «ФЕД» і після цього провів екскурсію по усіх виробничих зонах підприємства, де були продемонстровані сучасні технології виробництва.


Довідка Defense Express:


Акціонерне товариство «ФЕД» (АТ «ФЕД», FED PJSC) – одне з провідних підприємств України, яке спеціалізується на розробці, виробництві, сервісному обслуговуванні та ремонті агрегатів авіаційного, космічного і загальномашинобудівного призначення. Агрегати компанії успішно застосовуються на літаках і вертольотах українського і зарубіжного виробництва.


АТ «ФЕД» має в своєму розпорядженні сучасний парк високоточного обладнання з металообробки, що дозволяє компанії випускати продукцію відповідно до найвищих світових стандартів і успішно конкурувати на світовому авіаційному ринку.


АТ «ФЕД» – один із лідерів з експорту продукції аерокосмічного машинобудування. Більше 60% продукції компанії FED йде на експорт. Продукція компанії постачається в країни Євросоюзу, Китай, Південну Корею, Індію, ОАЕ. Компанія активно співпрацює з США, Канадою, Бразилією щодо реалізації спільних проектів в авіабудуванні.

 

Khrakiv 3

Голова правління АТ «ФЕД» Віктор Попов особисто вітав членів делегації КАВА на своєму підприємстві


Далі, за програмою візиту відбулась конференція «Харків – авіаційний». В заході взяли участь представники провідних підприємств авіаційного кластеру України: АТ «ФЕД», ДП «ХМЗ «ФЕД», ДП «Антонов», Харківське державне авіаційне виробниче підприємство (Харківський авіаційний завод), ДП Запорізьке машинобудівне конструкторське бюро «Прогрес» (ДП «Івченко Прогрес»), а також Національного аерокосмічного університету ім. М. Є. Жуковського «Харківський авіаційний інститут» (ХАІ).


Розпочалась конференція із представленням дипломатам представників підприємств та навчального закладу.

 

Khrakiv 5

 

Після цього, проректор Харківського авіаційного інституту Володимир Павліков, розповів про високу якість підготовки фахівців інституту і проінформував, що «ФЕД» співпрацює із ХАІ та залучає студентів до роботи на підприємстві. В. Павліков відзначив, що це дуже позитивне явище, адже сьогодні багато студентів після закінчення вищих навчальних закладів шукають свій життєвий шлях за межами України, тоді як «ФЕД» дає їм місця для роботи, можливості для розвитку і майбутнє в Україні.


Виступаючи на конференції представник ДП «Антонов» Денис Шапранов наголосив на важливості співпраці із «ФЕДом», а також відзначив високу якість агрегатів та комплектуючих, що створені і виготовляються на підприємстві та використовуються при виробництві літаків бренду «Ан».

 

Khrakiv 6

Начальник сектору регіонального маркетингу відділу маркетингу ДП «Антонов» Денис Шапранов наголосив на важливості співпраці його підприємства із «ФЕДом»


Своєю чергою, генеральний директор Харківського авіаційного заводу Сергій Задорожний презентувавши своє підприємство наголосив, що співпраця із «ФЕД» є дуже ефективною.


Довідка Defense Express:


Харківське державне авіаційне виробниче підприємство (ХДАВП, Харківський авіаційний завод (ХАЗ)) — одне з підприємств авіаційної промисловості України — об'єднання декількох заводів, які забезпечують повний цикл робіт із серійного виробництва, доопрацювання та технічного обслуговування в процесі експлуатації вироблених літаків; має сертифікати про схвалення виробництва, видані Державіаслужбою України та Авіаційного реєстру Міждержавного авіаційного комітету (АР МАК), а також висновок з організації системи якості Бюро Верітас.


В січні 2018 року на підприємстві було розпочато масовий набір робітників.


Американська компанія Oriole Capital Group та ХДАВП 11 травня підписали контракт, який передбачає довгострокову співпрацю — на 25 років — з метою відродження виробництва та продажу літаків Ан-74 та Ан-140 різних модифікацій, а також інших літальних апаратів, запчастин та послуг, які виробляються або пропонуються Харківським авіаційним заводом. В якості стартового пакету Oriole Capital Group замовила у ХДАВП шість літаків Ан-74. Подальший опціон — значно більший.


Також є пропозиції щодо співпраці збоку канадських компаній, які готові брати участь у виробництві та модернізації Ан-74.


Представник ДП «Івченко Прогрес» Юрій Черкасов, розповів делегатам про роботу бюро, яке займається конструюванням, випробування і ремонтом авіаційних та гелікоптерних двигунів для літаків типів Ан, Іл, Як, гелікоптерів типу Мі, а також деяких безпілотних літальних апаратів.


Довідка Defense Express:


Запорізьке машинобудівне конструкторське бюро «Прогрес» ім. академіка О. Г. Івченка — державне підприємство що входить до складу міністерства економічного розвитку і торгівлі України. Сферою діяльності підприємства є проектування, виробництво, сертифікація, ремонт, випробування, доведення й становлення серійного виробництва газотурбінних двигунів авіаційного й промислового застосування. Високий рівень конструкторських розробок авіаційних двигунів підприємства підтверджений сертифікатами Державіаслужби України, Авіаційного Реєстру Міждержавного Авіаційного Комітету країн СНД і Bureau Veritas.


Завершилась конференція виступом віце-президента Київської асоціації військових аташе полковника Ріккардо Крістоні. Він подякував представникам АТ «ФЕД» за гостинність та проведену презентацію підприємства і наголосив, що потенціал та потужності «ФЕДу» є дуже великими. Він вважає, що багатьох аташе може зацікавити співпраця країн, які вони представляють із компанією. Наприкінці, за традицією асоціації, він вручив Віктору Попову пам’ятний сувенір на знак того, що 17 дипломатів відвідали підприємство та в майбутньому частина із них будуть співпрацювати із компанією. Своєю чергою, Віктор Попов також вручив очільнику делегації КАВА пам’ятний сувенір - прикрашений українським орнаментом герб міста Харків.

 

Khrakiv 7

 

Залишивши АТ «ФЕД» делегація вирушила до Харківської міської ради, де заступник директора Департаменту міжнародного співробітництва Харківської міської ради Юлія Згурська представила результати реалізації в місті напрямку програми Smart City (Розумне місто), що спрямована на створення більш комфортних умов для містян.

 

Khrakiv 8

Заступник директора Департаменту міжнародного співробітництва Харківської міської ради Юлія Згурська представила членам делегації КАВА результати реалізації в місті програми Smart City


Наступним пунктом порядку денного була зустріч делегації КАВА з першим заступником Харківського міського голови Ігорем Тереховим.


«У циклі виробництва аерокосмічної техніки задіяні десятки харківських підприємств: «Комунар», машинобудівний завод «ФЕД», «Авіаконтроль», «Хартрон» та інші. Важливим фактом є те, що керівник «ФЕД» Віктор Попов очолює всеукраїнську організацію «Укравіапром» та аерокосмічний кластер «Мехатроніка». Метою створення і функціонування кластера є вдосконалення процесів підготовки висококваліфікованих кадрів для підприємств аерокосмічної галузі, виконання науково-дослідних розробок, покликаних вирішувати актуальні проблеми цих підприємств», - наголосив Ігор Терехов.


Своєю чергою Ріккардо Крістоні відзначив, що у Харкові поєднуються традиції і необхідність приймати всі виклики сучасності.

 

Khrakiv 9

Фото на згадку про відвідування військовими аташе Ха́рківської міської ради


«У Харкові працюють унікальні підприємства, які створюють йому імідж «смарт сіті». Тут відкриваються нові авіарейси в європейські міста, і це теж підтверджує міжнародні наміри Харкова. Дуже важливо, що муніципалітет діє в цьому напрямку в настільки важкий для країни час. Ми прекрасно знаємо, що відбувається на Сході України, і про те навантаження, яке у зв'язку з цим лягає на Харків та інші міста», - відзначив Р. Крістоні і на завершення вручив пам’ятний сувенір, що символізує візит аташе у місто.


Після зустрічі в мерії військові аташе відбули до Меморіалу пам’яті жертв тоталітаризму, де були поховані польські військовополонені та жертви українського Катинського списку. Дипломати поклали квіти і віддали військові почесті людям, які загинули за свободу своєї країни.

 

Khrakiv 10

Члени делегації КАВА поклали квіти до Меморіалу пам’яті жертв тоталітаризму та віддали шану загиблим


Про те, як загинули польські громадяни розповів Генеральний консул Республіки Польща в Харкові Януш Яблонський. Він уточнив, що саме НКВС СРСР виконували злочинний наказ, який привів до загибелі людей. Також він зазначив, що до цього часу ще одне масове поховання поляків так і не було знайдено, і наразі проводяться його ретельні пошуки.

 

Khrakiv 11

Генеральний консул Республіки Польща в Харкові Януш Яблонський нагадав військовим аташе історію загибелі під Харковом громадян Польщі


Знання – це сила


Наступного дня, 11 червня ц.р., делегацією відвідано Харківський національний університет Повітряних Сил імені Івана Кожедуба. Заклад славиться високим рівнем підготовки висококласних офіцерів-випускників для Повітряних сил Збройних сил України (ПС ЗСУ). Переважна більшість випускників останніх років вже не раз були в зоні бойових дій на Сході України і показали себе справжніми професіоналами.

 

Khrakiv 12

 

Довідка Defense Express:


Харківський національний університет Повітряних Сил імені Івана Кожедуба (ХНУПС) здійснює освітню діяльність з підготовки військових льотчиків, штурманів, фахівців з бойового управління авіацією, зенітних ракетних військ, радіотехнічних військ, інженерно – авіаційного забезпечення, автоматизованих систем управління та наземного забезпечення польотів авіації, комп’ютерних наук і інформаційних технологій, метрології, енергетики та інш.


Курсанти навчаються за освітньо – кваліфікаційними рівнями молодший спеціаліст, бакалавр, спеціаліст, магістр за 7 напрямами, 12 спеціальностями та 24 спеціалізаціями.


Дипломатів зустрічали заступник начальника університету з навчальної роботи полковник Костянтин Васюта та заступник начальника університету з морально-психологічного забезпечення – начальник відділу полковник В’ячеслав Лук’яненко Вони презентували делегації навчальний процес університету і ознайомили аташе з тим як відбувається навчання майбутніх офіцерів ПС ЗСУ.

 

Khrakiv 13

 

Військовим аташе також було представлено навчально-матеріальну базу навчального закладу, де для навчання пілотів гелікоптерів, університет використовує тренажери компанії ТОВ «НВО АВІА», з якими дипломати могли ознайомитись в Кременчуці, під час візиту КАВА до цього міста, який відбувся в квітні ц.р.


На завершення візиту військові дипломати відвідали один із п’яти музеїв України, що має найбільшу кількість представлених експонатів - музей «Обереги музичної Харківщини». В цьому музеї зібрано багато експонатів музичної історії Слобожанщини за декілька століть. Під час екскурсії музеєм він розповів багато цікавого про історію музики та культуру Харківщини.

 

Khrakiv 14

 

До нових зустрічей!


Три дні, які делегація провела у Харкові продемонстрували, що місто має високий конструкторський, виробничий та культурний потенціал. За час заходу, який був чудово спланований організаторами, аташе змогли детально ознайомитись з можливостями міста в авіаційній сфері.


Подібні візити надають додаткового імпульсу керівництву міста та підприємств у розвитку наявних спроможностей та пошуку додаткових точок дотику у бізнесі і співробітництві, а також показують реальну картину авіаційної сфери України. Є сподівання, що в доповідях аташе, до військових відомств країн знайшлось місце для висновків, які посприятимуть співробітництву з авіаційними підприємствами.


Денис ПОНОМАРЕНКО


Харків-Київ-Харків

 


Довідка Defense Express:


KAVA 0

 Київська Асоціація військових аташе (КАВА) заснована в грудні 1992 року. Асоціація об'єднує 42 апарати військових аташе. Основна мета організації КАВА - підтримка комунікації між її учасниками, а також з Міністерством оборони України, іншими урядовими та громадськими організаціями.

 


Публікація по темі: ТАНКОГРАД: ПОГЛЯНУТИ НА ХАРКІВ ТА ЗАКОХАТИСЬ


Публікація по темі: КАВА У ПРОМИСЛОВОМУ СЕРЦІ ПОЛТАВЩИНИ


Новина по темі: МАШИНОБУДІВНИЙ ЗАВОД «ФЕД», ПОЧАВ ВИГОТОВЛЯТИ НОВІ АГРЕГАТИ ДЛЯ ВІЙСЬКОВИХ ЛІТАКІВ


Новина по темі: ХАРКІВСЬКИЙ ЗАВОД “ФЕД” ОСВОЇВ ВИРОБНИЦТВО СИСТЕМИ БЕЗПЕКИ ЕКІПАЖУ ТАНКА

 

! При використанні вмісту сайту обов’язковим є активне гіперпосилання на defence-ua.com, що не закрите від індексації пошуковими системами

Переклад

ukarzh-TWenfrdeitptrues