190903 MSPOВ рамках Міжнародної виставки оборонної промисловості MSPO (Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego) 2019, що з 03 по 06 вересня ц.р. розгорнута у виставковому центрі Targi Kielce (м. Кельце, Польща), також проходять ювілейна 20-та виставка досягнень Збройних сил Польщі та національна виставка оборонної промисловості США. На заході під егідою ДК «Укроборонпром» розгорнуто стенд, на якому представлені українські державні та приватні оборонні підприємства.

 

MSPO – серед лідерів у Європі

 

Ось уже 27 років щорічна міжнародна оборонна виставка MSPO, яка проводиться кожного вересня в польському місті Кельце, надає майданчик, де підприємства з усіх куточків світу можуть похвалитися своїми новітніми розробками. Це не тільки презентаційні майданчики, де компанії можуть представити військове обладнання власного виробництва, але й різноманітні приміщення для проведення ділових зустрічей. Це також місце підписання важливих договорів.

 

На сьогодні MSPO входить до трійки найбільших оборонних виставок Європи, поступаючись тільки виставкам в Парижі і Лондоні.

 

Виставка організовується та проходить під почесним патронатом президента Республіки Польща Анджея Дуди, який особисто відкрив захід 03 вересня ц.р. Це вже четверте відвідування Анджеєм Дудою виставки за час його президентської каденції.

 

Відкриваючи виставку президент Республіки Польща зазначив: «Цього року виставка вражає!». Він підкреслив, що найважливішим завданням зараз є — забезпечення умов для того, щоб військовослужбовці ЗС Польщі могли ефективно виконувати свої обов'язки та безпечно повертатися додому. «Оборонна промисловість повинна забезпечити максимальну безпеку. Закупівлі для польської армії також служать цій цілі», - сказав Анджей Дуда під час церемонії відкриття виставки.

 

Цьогоріч, як і в минулі роки, виставка MSPO розташувалася на всій територій виставкового комплексу Targi Kielce, в усіх 7 павільйонах комплексу та на наявних відкритих майданчиках. 607 компаній з 31 країни беруть участь в заході. На іноземні компанії припадає 51% учасників MSPO.

 

Варто нагадати, що у тогорічний MSPO взяли участь 625 компаній з 32 країн, учасники експонатів використовували 27 000 квадратних метрів у 7 виставкових залах виставково-конгресового центру міста Кельце та на його відкритих майданчиках. На виставці 2018 року було представлено рекордну кількість вертольотів. Захід приймав 53 офіційних делегації з 46 країн. MSPO-2018 була платформою для зустрічей для 34 106 відвідувачів з усього світу.

 

190904 MSPO polska2

 

Що демонструється на MSPO 2019

 

На стендах польських та світових виробників широко представлені гелікоптери, бойові броньовані машини, ракетні озброєння, вибухові речовини; обладнання, матеріали та озброєння для військ хімічного захисту; авіатехніка; системи ППО наземного і морського базування.

 

Як і в минулому році, в експозиції представлено спеціальне обладнання і техніка для потреб правоохоронних органів, прикордонних військ і пошуково-рятувальних служб. Крім того, відвідувачі виставки зможуть ознайомитися з новітніми досягненнями в галузі зв'язку, радіоелектроніки та електронно-оптичних систем. Інтерес можуть представляти і пропозиції виробників продовольчих наборів і засобів для приготування їжі, обладнання для зберігання та транспортування, форменого одягу та аксесуарів, а також товарів медичного призначення.

 

 

 

Оборонне представництво вищого рівня

 

Виставка в Кільце продовжує багаторічну традицію. MSPO традиційно відвідують високопоставлені іноземні делегації. На виставці приймають представників міністерств оборони та збройних сил з усього світу. Вони приїжджають до Кельце на запрошення міністра національної оборони Республіки Польща. На цьогорічній виставці підтверджена участь офіційних делегацій Австралії, Анголи, Афганістану, Бангладеш, Білорусі, Болгарії, Бразилії, Великобританії, В'єтнаму, Вірменії, Єгипту, Фінляндії, Філіппін, Франції, Іраку, Ізраїлю, Казахстану, Кореї, Литви, Латвії, Мексики, Молдови, Німеччини, Норвегії, Оману, Пакистану, Руанди, Саудівської Аравії, Сенегалу, Словаччини, США, Швейцарії, Швеції, Угорщини, Узбекистану, України, Хорватії, Чехії, та Європейського оборонного агентства (EDA). Виставку також відвідала Посол США в Польщі Жоржетта Мосбахер, яка взяла участь в урочистих заходах відкриття MSPO 2019.

 

190904 MSPO polska1

 

Провідна країна MSPO 2019

 

Цього року право виступити в якості провідної країни на виставці MSPO було надано США. В експозиції беруть участь 30 американських компаній і, крім того, низку презентацій проводить Міністерство оборони США.

 

Одним з найбільш яскравих експонатів експозиції США, безумовно став малопомітний винищувач-бомбардувальник п'ятого покоління F-35, який Польща хотіла б закупити для забезпечення потреб власних ВПС. Під час відвідин експозиції президент Польщі Анджей Дуда навіть провів деякий час в його кабіні.

 

190903 MSPO 1

Президент РП Анджей Дуда оглядає малопомітний винищувач-бомбардувальник п'ятого покоління F-35, який Польща хотіла б закупити для забезпечення потреб власних ВПС / Фото: Dawid Łukasik

 

Під час урочистих заходів в небі над виставковим комплексом відбулось невеличке авіашоу, за участю літаків ВПС США. Чотири винищувачі McDonnell Douglas F-15 пройшли над Targi Kielce у бойовому формуванні, присутні також могли побачити проліт протичовнового бойового літака дальньої дії Boeing P-8 Poseidon та літака-заправника KC-135.

 

В програмі виставки заявлено декілька польсько-американських семінарів. Гості виставки також могли особисто побачити виступ оркестру Військово-морських сил США.

 

Спеціальним гостем виставки став полковник Альфред Меррілл Вірден, американський астронавт, полковник ВПС США, який брав участь в місії Apollo 15, яка здійснила обліт довкола Місяця. Під час урочистої церемонії відкриття заходу він вручив президенту Республіки Польща польський прапор.

 

190904 MSPO polska

 

Довідка Defense Express:

Починаючи з 2004 року виставку MSPO супроводжували національні виставки інших країн. До цього часу на майданчику в Кельце країнами-лідерами виступали та представили свої військові потенціали Німеччина, Франція, Ізраїль, США, Швеція, країни Вишеградської групи та Великобританія, Туреччина, Південна Корея.

 

 

20-та виставка досягнень Збройних сил Польщі та День відкритих дверей

 

Щорічно до організації заходів в рамках виставки досягнень Збройних сил Польщі залучаються понад 1.000 польських військовослужбовців. Ця виставка традиційно проводиться в рамках міжнародної оборонної виставки MSPO і вже стала неодмінною складовою її історії. Цього року виставка досягнень Збройних сил Польщі відзначає своє 20-річчя. Ювілейні заходи відбудуться під час Дня відкритих дверей 7 вересня. За прикладом попередніх двох років MSPO, Дні відкритих дверей — це подія, призначена для представлення потенціалу польської армії широкій аудиторії, розбудови національної ідентичності та прищеплення відвідувачам патріотичних цінностей. Цього року вперше Армія США візьме участь у Дні відкритих дверей.

 

Україна на MSPO 2019

 

Цього року у виставці MSPO традиційно для останніх п’яти років беруть участь і українські виробники ОВТ. На заході розгорнуто об’єднаний стенд підприємств, що входять до складу ДК «Укроборонпром». Цього року, як і минулого, координатором і організатором стенду є ДП СЗТФ «Прогрес».

 

 

На стенді представлені:

 

- Компанія «Доля и Ко.ЛТД.»;

ТОВ «ІНФОКОМ ЛТД»;

- ДП «Спеціалізована зовнішньоторговельна фірма «Прогрес»;

- Державне госпрозрахункове зовнішньоторговельне підприємство «Спецтехноекспорт»;

- ДП «Державне Київське конструкторське бюро «Луч»;

- Державне зовнішньоторговельне та інвестиційне підприємство «Промоборонекспорт»;

- ДП «Ізюмський приладобудівний завод»;

- ДП «Харківський приладобудівний завод ім. Т. Г. Шевченка";

- ДП «Харківське конструкторське бюро з машинобудування імені О.О. Морозова»;

- ДП «Завод імені В. О. Малишева»;

- Державна компанія «Укрспецекспорт»;

- ДК «Укроборонпром».

 

Довідка Defense Express:

Об’єднаний стенд підприємств, що входять до складу ДК «Укроборонпром», на заході розгортається щорічно з 2014 року. До цього часу у виставці брали участь лише окремі українські приватні підприємства, серед яких Науково-виробниче підприємство «Аеротехніка-МЛТ», Науково-виробниче приватне підприємство «Спаринг-Віст Центр», а також Інформаційно-консалтингова компанія Діфенс Експрес.

 

Традиційно окремий стенд на заході має Інформаційно-консалтингова компанія Діфенс Експрес, яка є інформаційним партнером Міжнародної виставки оборонної промисловості MSPO з 2013 року. Слід зазначити, що всі приватні учасники заходу є членами ГС "Ліга оборонних підприємств України".

 

 

 

 Валерій РЯБИХ,

Defense Express

 

Організатори запрошують усіх зацікавлених відвідати 27-у Міжнародну оборонну виставку MSPO-2019, яка з 03 по 06 вересня ц.р. пройде в м. Кельце у виставковому центрі Targi Kielce.

 

Читайте також англійською тут: MSPO 2019: US LEAD NATION EXHIBITION AND THE JUBILEE OF THE POLISH ARMED FORCES EXHIBITION

 

Публікації та новини по темі:

 

УКРАЇНСЬКІ ВИРОБНИКИ БЕРУТЬ УЧАСТЬ В MSPO-2019

 

КРАЇНОЮ-ЛІДЕРОМ ПОЛЬСЬКОЇ ВИСТАВКИ MSPO 2019 БУДЕ США

 

MSPO-2019: УКРАЇНСЬКИЙ «СКОРПІОН» ПОЇХАВ У ПОЛЬЩУ (ВІДЕО)

 

MSPO 2018: ОГЛЯД АРТИЛЕРІЙСЬКИХ СИСТЕМ. Ч.1

 

MSPO 2018: ОГЛЯД АРТИЛЕРІЙСЬКИХ СИСТЕМ. Ч.2

 

MSPO 2018: ОГЛЯД РОБОТИЗОВАНИХ СИСТЕМ РОЗМІНУВАННЯ

 

 

! При використанні вмісту сайту обов’язковим є активне гіперпосилання на defence-ua.com, що не закрите від індексації пошуковими системами

Переклад

ukarzh-TWenfrdeitptrues