190919 army2019 0П’ять років існування так і не зробили форум «Армія», що проводиться в РФ, місцем, що має відношення до реальних продажів озброєнь та військової техніки (ОіВТ), а слово «міжнародний» в назві виправдовується більше участю в заході країн, що мають залежність від військово-промислового комплексу (ВПК) РФ або політичні цілі на міжнародній арені яких тимчасово співпадають з російськими.

 

Наприкінці червня ц.р. у виставковому центрі «Патріот», на аеродромі Кубінка та полігоні «Алабіно», а також в усіх військових округах РФ проведено 5-ий Міжнародний військово-технічний форум «Армія-2019».

 

За офіційною інформацією цьогорічний форум зібрав представництво з 1,5 тис. підприємств, які продемонстрували понад 27 тис. зразків продукції військового та подвійного призначення, серед яких 361 одиниця озброєння, військової і спеціальної техніки зі складу МО РФ. В динамічному показі було задіяно 304 одиниці ОіВТ, а також 27 зразків представлених компаніями-виробниками. Загалом планувалось представити близько 30 нових зразків військової та спеціальної техніки. Форум продемонстрував несуттєве зростання.

 

За твердженням організаторів на «Армия-2019» було представлено 10 національних експозицій: Азербайджан, Вірменія, Білорусь, Індія, Казахстан, Китай, Пакистан, Туреччина, а також вперше – Таїланд і ПАР.

 

190919 army2019 1

Найгарячішою новинкою форуму «Армія-2019» стала авіадесантована плаваюча 120-мм самохідна артилерійська гармата САГ 2С42 «Лотос», яка створюється для підвищення вогневої міці підрозділів ПДВ і для заміни в них САГ 2С9 «Нона» / Фото: база даних Defense Express

 

Не зважаючи на заявлену організаторами велику кількість новинок, реально готових до постачання нових зразків ОіВТ було не так вже і багато. Більшість з нібито «новинок» є або концептами та не доведеними до реальних експлуатаційних вимог зразками, або загорнутими у нову обгортку варіанти раніше представлених ОіВТ. Є також висока ймовірність в недалекому майбутньому «побачити» ряд представлених на «Армія-2019» зразків в стадіях доведення чи випробування на території України (системи РЕБ, цілевказання і зв'язку, стрілецьке озброєння, інженерні комплекси, військове спорядження) та Сирії (практично вся номенклатура озброєнь), які в останні роки стали для РФ вже традиційними випробувальними полігонами.

 

190919 army2019 5

ОБТ Т-14 / Фото: база даних Defense Express

 

Бронетехніка

 

Вже стає традиційною присутність на форумі бойових машин на платформі «Армата» (ОБТ Т-14, важка БМП Т-15), «Курганець-25» (середня БМП Б-11) та «Бумеранг» (колісна БМП К-17) з допоки неясними перспективами їх появи у військах, а також чергових модернізованих версій танків Т-90 і Т-72, БМП 1-3 та БТР-82 (БТР-82АТ, БТР-87).

 

190919 army2019 2

Середня БМП Б-11 «Курганець-25» / Фото: база даних Defense Express

 

Зокрема «Уралвагонзавод» серед 20 привезених на форум екземплярів техніки представляв ОБТ Т-90МС надрукований з використанням 3D-принтера (у повідомленні заводу сказано, що танк був створений з використанням цієї найсучаснішої технології за оригінальними кресленнями розробника АТ УКБТМ), чергову модернізовану версію Т-72 з СУ з тепловізійним прицілом та бойову машину підтримки танків БМПТ-72.

 

190919 army2019 3

Колісна БМП К-17 «Бумеранг» / Фото: база даних Defense Express

 

Важка БМП Т-15 на платформі «Армата» цього року була показана з новим бойовим дистанційно-керованим модулем «Кинжал» з 57-мм автоматичною гарматою. Гармата здатна уражати всі типи цілей окрім ОБТ, але має малий боєкомплект - 80 снарядів при швидкострільності 80 постр/хв.

 

БМП-3 цьогоріч знайшла розвиток у вигляді робототехнічного комплексу «Палладин» – шасі з автоматизованим бойовим модулем «Драгун» розробки холдингу «Высокоточные комплексы», а також була представлена з додатковим захистом з протикумулятивних решіток на постачання комплектів яких планується підписати контракт з АТ «Специальное конструкторское бюро машиностроения».

 

На закритому показі у вигляді макету був показаний новий легкий плаваючий танк, що розробляється АО «СКБМ»на базі на базі авіадесантної самохідної протитанкової гармати «Спрут-СДМ1». Нова машина, у порівнянні зі «Спрутом» отримає посилений захист і іншу ходову частину - буде використана торсійна підвіска від БМП-3, яка на переконання російських інженерів є більш надійною, аніж гидропневматична у «Спрута». Озброєння залишиться незмінним.

 

190919 army2019 4

Колісний бронетранспортер БТР-82АТ виробництва ТОВ "Военно-промышленная компания" (ВПК) в експозиції Міжнародного військово-технічного форуму «Армія-2019» / Фото: база даних Defense Express

 

Корпорація Ростех вперше представила БТР БТ-3Ф у версіях з дистанційно керованим бойовим модулем (12,7-мм кулемет «Корд» з лазерним далекоміром, тепловізійним прицілом, лічильником набоїв на стабілізованій у двох площинах платформі з системою діагностики несправностей) та посиленим озброєнням у варіанті для ЗС РФ — кулемет замінений на 30-мм автоматичну гармату.

 

Вперше на форумі представлялась спеціальна бойова розвідувальна машина СБРМ, що створена на базі бронеавтомобіля «Тигр» в холдингу «Росэлектроника» (госкорпорація «Ростех»). Машина вже пройшла державні випробування і постачається Росгвардії, а також отримала дозвільну документацію на експорт.

 

Артилерія

 

Найгарячішою новинкою форуму «Армія-2019» стала авіадесантована плаваюча 120-мм самохідна артилерійська гармата САГ 2С42 «Лотос», яка створюється для підвищення вогневої міці підрозділів ПДВ і для заміни в них САГ 2С9 «Нона». Машина є розвитком проєкту «Зауралец» і базується на шасі БМД-4М. Заявлені тактико-технічні характеристики САГ 2С42 є такими: вага - 18 тонн, максимальна швидкість - 70 км/г, потужність двигуна - 450 к. с., запас ходу — не менше 500 км. Екіпаж - 4 чол., швидкострільність - 6-8 постр/хв, дальність стрільби - 13 км

 

На заході у натурному зразку було представлено також самохідний міномет 2С41 «Дрок», який на попередніх форумах демонструвався у вигляді моделі. Планується що цей міномет, що створено на базі броньованого автомобіля К-4386 «Тайфун-ВДВ» у найближчій перспективі, після закінчення повного циклу випробувань замінить у ПДВ ЗС РФ всі чинні міномети калібру 80-мм і більше. Міномет може вести вогонь звичайними боєприпасами, а також новими мінами з підвищеною потужністю і дальністю. При цьому стрільба можлива, як з бойового відділення машини, так і з ґрунту при його демонтажі.

 

190919 army2019 8

190919 army2019 9

82-мм самохідниый міномет 2С41 Дрок / Фото: відкриті джерела

 

На думку російських військових спеціалістів прийняття на озброєння 2С41 дозволить значно підвищити вогневу міць і мобільність артилерійських засобів батальйонної ланки.

 

В чергове представлений на форумі артилерійський міжвидовий комплекс «Коаліція-СВ» на даний час проходить цикл державних випробувань в ході яких вже здійснені стрільби на максимальну дальність, яка за твердженням виробника системи вже перевершила раніше наведені 70 тис.м і сягнула 80 км. Крім того, за даними виробників, наразі відпрацьовується режим стрільби «шквал», в ході якого кілька снарядів випущених з однієї гармати під різними кутами одночасно досягають цілі, що забезпечує масованість вогневого удару. Таке російське «ноу-хау» вже давно реалізовано в німецькій САУ PzH-2000.

 

190919 army2019 7 Артилерійський міжвидовий комплекс «Коаліція-СВ» / Фото: база даних Defense Express

 

Нижегородське АТ «ЦНИИ «Буревестник» (зі складу АТ «НПК «Уралвагонзавод») представило матеріали по 120-мм САГ «Магнолия» на базі дволанкового гусеничного транспортера ДТ-30МП «Витязь», призначену для озброєння артилерійських підрозділів частин, що дислокуються в важкодоступних місцях та умовах крайньої півночі. Бойове відділення при цьому взято від 120-мм САГ 2С31 «Вена» (з артилерійською частиною 2А80). На даний час артилерійська система проходить випробування. Комплекс може вести прицільний вогонь на відстані до 10 км, при цьому скорострільність може досягати 10 пострілів на хвилину, боєкомплект, що перевозиться становить не менше 80 пострілів, до складу екіпажу входять 4 особи.

 

190919 army2019 10

САУ 2С25М Спрут-СДМ1. На закритому показі у вигляді макету був представлений новий легкий плаваючий танк, що розробляється АО "СКБМ" (входить в холдинг "Высокоточные комплексы") на базі на базі авіадесантної самохідної протитанкової гармати "Спрут-СДМ1". Нова машина, у порівнянні зі "Спрутом" отримає посилений захист і іншу ходову частину - буде використана торсійна підвіска від БМП-3 / Фото: відкриті джерела

 

Держкорпорація «Ростех» показала на форумі нову систему наведення (СН) ОУ-122 для 122-мм реактивних снарядів РСЗВ, що перебувають на озброєнні ЗС РФ. Стверджується що, нова розробка підвищує точність стрільби до 10 м. СН дозволяє автоматично визначати місцеположення і оптимальну траєкторію для 122-миліметрових РС. Точне наведення забезпечується шляхом корекції даних ІНС, що керує снарядом, сигналами супутникових систем ГЛОНАСС і GPS.

 

Відсік управління ОУ-122 повністю сумісний з різноманітними модифікаціями 122-мм снарядів РСЗВ, такими як «Торнадо-Г», «Торнадо-С», «Град». Пристрій встановлюється на штатний підривач безпосередньо перед бойовим застосуванням. При цьому здійснювати доопрацювання снарядів не потрібно.

 

Далі буде...

Петро СУПРУН,

спеціально для Defense Express

 

PS: Передплатники доступу до закритих публікацій Defence-UA.com найближчим часом зможуть більш детально ознайомитись з підсумками роботи 5-го Міжнародного військово-технічного форуму «Армія-2019» та представленими на ньому ОВТ.

 

Додаткову інформацію про умови та порядок передплати продуктів Інформаційно-консалтингової компанії «Діфенс Експрес» можна знайти тут.

 

Публікації по темі:

 

ОГЛЯД ЗРАЗКІВ ОЗБРОЄНЬ, ЩО БУЛИ ПРЕДСТАВЛЕНІ НА АРМІЯ-2018. Ч.3

 

ОГЛЯД ЗРАЗКІВ ОЗБРОЄНЬ, ЩО БУЛИ ПРЕДСТАВЛЕНІ НА АРМІЯ-2018. Ч.2

 

ОГЛЯД ЗРАЗКІВ ОЗБРОЄНЬ, ЩО БУЛИ ПРЕДСТАВЛЕНІ НА АРМІЯ-2018. Ч.1

 

ОГЛЯД РОБОТИЗОВАНИХ СИСТЕМ, ПРЕДСТАВЛЕНИХ НА ФОРУМІ «АРМІЯ 2018»

 

«АРМІЯ 2018»: ОГЛЯД РАКЕТНИХ ТА АРТИЛЕРІЙСЬКИХ СИСТЕМ

 

190919 Defense Express

 

 

 

! При використанні вмісту сайту обов’язковим є активне гіперпосилання на defence-ua.com, що не закрите від індексації пошуковими системами

Переклад

ukarzh-TWenfrdeitptrues