191015 vilha 0Державне київське конструкторське бюро «Луч»: проривні рішення для посилення потенціалу армії та захисту держави.

 

Підприємство «Державне київське конструкторське бюро «Луч» (ДержККБ «Луч») забезпечує розробку та серійне виготовлення нових зразків озброєнь, які суттєво посилюють потенціал наших Збройних Сил.

 

Нині в бойовій обоймі ДержККБ «Луч» – високоточна ракетна система залпового вогню «Вільха», береговий протикорабельний комплекс з крилатою ракетою «Нептун», ціла лінійка протитанкових ракетних комплексів, розробка зенітно-ракетного озброєння, високоточних мінометних мін та інші проекти.

 

191015 pusk 2

 

Високоточна система залпового вогню «Вільха» пройшла всі етапи випробувань, прийнята на озброєння армії України та постачається в артилерійські частини. Сьогодні «Вільха» – найпотужніша РСЗВ в арсеналі української армії. «Вільха» поєднує в собі такі переваги, як багатофункціональність, маневреність, надійність, точність та потужність. Це нова 300-мм реактивна система залпового вогню з можливостями високоточної зброї, яка базується на конструкції радянської системи залпового вогню «Смерч». Українські розробники створили нову ракету-снаряд, яка може застосовуватися з пускової РСЗВ 9К58 «Смерч».

 

Потенціал «Вільхи» можна порівняти з потужністю оперативно-тактичних комплексів. У кооперацію з виготовлення нової системи озброєння поєднано близько 15 українських підприємств – з використанням їхніх власних напрацювань та комплектувальних частин. Залежності від зовнішніх постачальників вузлів, агрегатів та компонентів у виробництві зразка немає.

 

191015 pusk 1

 

Точність влучення в ціль бойової частини вагою у 250 кг на відстані в 70 км – у межах кола діаметром 10-15 м. Але під час випробувань часто траплялося так, що ракети влучали в кілок з прапорцем, тобто, з нульовим відхиленням від цілі. Крім точності, ще одна важлива конкурентна деталь залпу «Вільхи» – у можливості «розведення» ракет на кінцевій ділянці. Кожна ракета може знищувати свою ціль, якщо координати цих цілей попередньо розвідані та введені в «мізки» кожної ракети. Діаметр розведення 12 ракет, запущених в залпі на одному прицільному куті установки напрямного пакета, складає приблизно 1,5 км.

 

Ведення вогню з бойових машин може відбуватися як одиничними пусками, так і залпом. Нові пускові машини 300-мм РСЗВ «Вільха» оснащені автоматизованою системою пуску. Вона значно скорочує тривалість введення необхідних даних для пуску кожної ракети по конкретній цілі, а також пришвидшує готовність до відкриття вогню. Суттєво спрощена процедура наведення пакету з 12 ракетами на потрібний кут підйому та азимут.

 

Також розроблений проект «Вільха-М». Він спрямований на покращення характеристик «Вільхи» – зі збільшенням дальності польоту ракети практично у два рази, до 120 км, при збереженні високої точності ураження цілей.

 

191015 neptun 1

 

Береговий комплекс «Нептун» (РК-360МЦ) з протикорабельною ракетою Р-360 призначений для ураження бойових кораблів класів крейсер, есмінець, фрегат, корвет, а також десантних, танкодесантних кораблів та транспорту, що діють як самостійно, так і в складі груп. Комплекс «Нептун» може виконувати бойову задачу зі знищення надводних та наземних цілей у простих та складних метеорологічних умовах у будь-який час доби в зоні від 7 км до 280 км.

 

У кооперацію з розробки та виробництва комплексу об’єднані виключно українські підприємства. Серед них, зокрема, є «Орізон-Навігація», «Імпульс», «Візар», ЦКБ «Арсенал», «Радіонікс», «Телекарт-Прилад», «УкрІннМаш», «Українська бронетехніка», ОАО «Мотор Січ», КрАЗ. Використання у складі комплексу й ракети Р-360 суто українських компонентів, вузлів та високотехнологічних рішень (як-от головки самонаведення, системи управління польотом, двигунів тощо) мінімізує залежність постачань від позиції та політики третіх країн.

 

До складу комплексу входять:

 

  1. Рухомий командний пункт СКП-360. Він призначений для автоматизованого управління складовими частинами комплексу 360МЦ, забезпечення стійкого зв’язку зі старшим начальником та елементами комплексу. Розрахунок – 5 осіб. Максимальний час розгортання – не більш як 10 хвилин.
  2. Ракета Р-360 у транспортно-пусковому контейнері ТПК-360. Максимальна дальність пуску – 280 км. Діапазон висоти польоту Р-360 над гребенями хвиль – від 3 м до 10 м.
  3. Уніфікована пускова установка УСПУ-36. Вона призначена для розміщення, тимчасового зберігання, транспортування, підготовки до пуску та пуску ракет Р-360.
  4. Транспортно-заряджальні машини ТЗМ-360. Вони призначені для розміщення, тимчасового зберігання, транспортування та перевантаження чотирьох ТПК-360 з ракетами Р-360.
  5. Транспортна машина ТМ-360 – для розміщення, тимчасового зберігання та транспортування ТПК-360 з ракетами Р-360.

 

191015 neptun

 

У 2019 році комплекс «Нептун» виходить на державні випробування. З отриманням «Нептуна» у Збройних Силах насамперед буде реалізовано системні заходи щодо захисту наших інтересів з використанням перспективних зразків ракетного озброєння наземного базування в мобільному виконанні. Надалі ракета буде адаптована під корабельну та авіаційні версії.

 

З часу російської агресії було суттєво збільшено державне замовлення і, відповідно, обсяги серійного виробництва не менш відомої продукції ДержККБ «Луч». Це керовані ракети, що вистрілюються через канал ствола танкової чи артилерійської гармати; протитанкові ракетні комплекси «Бар’єр», що входять до складу бойових модулів БТР-4 та БТР-3; переносні та носимі ПТРК «Стугна-П» та «Корсар». Також ДержККБ «Луч» спільно з закордонними партнерами реалізовує проекти щодо створення нових зразків високоточної зброї, яка наводиться на ціль за допомогою лазерного променя.

 

191015 skif

 

Загалом розробка та постачання у війська нових комплексів озброєння, розроблених у ДержККБ «Луч», суттєво збільшують можливості з гарантованого ураження сухопутних та морських цілей супротивника, об’єктів критичної інфраструктури технологічно розвинутого ворога в умовах активного застосування ним систем протиповітряної оборони та радіоелектронної боротьби. Підтверджені державними випробуваннями можливості нових зразків озброєння від ДержККБ «Луч», як вітчизняних далекобійних високоточних комплексів, так і протитанкових засобів, – яскравий приклад максимально ефективного використання наукових, технологічних і промислових напрацювань та розробок для створення та серійного виготовлення за короткий проміжок часу нових зразків озброєнь, які суттєво посилюють потенціал наших Збройних Сил.

 

Цей матеріал розміщено в журналі Defense Express №10 за 2019 рік. Додаткову інформацію про умови та порядок передплати продуктів Інформаційно-консалтингової компанії «Діфенс Експрес» можна знайти тут.

 

191015 DE

 

Публікації та новини по темі:

 

ДККБ «ЛУЧ» ПРЕДСТАВИТЬ НА ВИСТАВЦІ «ЗБРОЯ ТА БЕЗПЕКА-2019» НАТУРНИЙ ЗРАЗОК КОМПЛЕКСУ «НЕПТУН» (ВІДЕО)

 

УДАР «НЕПТУНА»

 

«ВІЛЬХА-М» ВІД ККБ «ЛУЧ»: ПРОВЕДЕНО ПУСКИ ШТАТНИМИ РОЗРАХУНКАМИ

 

НА ПІВДНІ УКРАЇНИ ВІДБУЛИСЯ ПУСКИ МОДЕРНІЗОВАНИХ РАКЕТ «ВІЛЬХА – М» ТА «ВІЛЬХА – Р»

 

 У ДРУГІЙ ПОЛОВИНІ 2019 РОКУ БУДУТЬ ГОТОВІ СОТНІ РАКЕТ ДЛЯ КОМПЛЕКСУ «ВІЛЬХА» - КОРОСТЕЛЬОВ

 

191015 pusk

 

! При використанні вмісту сайту обов’язковим є активне гіперпосилання на defence-ua.com, що не закрите від індексації пошуковими системами

Переклад

ukarzh-TWenfrdeitptrues