191031 Madek 3Науково-виробниче підприємство «МАДЕК» пропонує військовим новий рівень надійності енергозабезпечення в польових умовах

 

У час бурхливого розвитку технологій та проникнення різноманітних електричних та електронних систем у всі сфери життя проблема їх безперебійного енергоживлення виходить на перший план. Військова сфера тут не лише не є винятком, а і навпаки – висуває більш жорсткі вимоги з огляду на умови, в яких сьогодні вимушені діяти війська.

 

191031 Madek 1

Директор Департаменту спеціальних проектів ТОВ «Науково-виробниче підприємство «МАДЕК» Олександр КАРИЙ

 

Науково-виробниче підприємство «МАДЕК», що входить до Ліги оборонних підприємств України, є однією з небагатьох в нашій державі компаній, що пропонують військовим сучасні конкурентні рішення в сфері енергозабезпечення. Про останні напрацювання компанії для військових споживачів, її історію та досягнення кореспондент Defense Express поспілкувався з директором Департаменту спеціальних проектів НВП «МАДЕК» Олександром КАРИМ.

 

– Пане Олександре, на початку нашої розмови розкажіть, будь ласка, про історію підприємства та основні напрямки його діяльності.

 

– Науково-виробниче підприємство «МАДЕК» було засновано у 1991 році. Спеціалізацією компанії «МАДЕК» є створення та обслуговування систем незалежного та резервного енергозабезпечення об’єктів у різних сферах економіки, зокрема і в оборонній галузі. Станом на сьогодні ми встановили понад 6 000 генераторних агрегатів одиночною потужністю від 2 кВА до 2500 кВА. У компанії «МАДЕК» розроблена та функціонує система управління якістю, яка відповідає вимогам міжнародного стандарту ISO 9001 з проектування, виробництва, монтажу та сервісного обслуговування систем енергозабезпечення.

 

191031 Madek

 

У складі Науково-виробничого підприємства «МАДЕК» працює Департамент спеціальних проектів за наступними напрямками діяльності:

 

– конструювання та виготовлення генераторних агрегатів за вимогами замовників;

– розробка компонувальних рішень з розміщення генераторних агрегатів на спеціальній техніці;

– розробка нестандартних генераторних агрегатів з наступним виготовленням дослідних зразків.

Для підготовки сервісних спеціалістів в компанії «МАДЕК» діє «Акредитований навчальний центр».

 

– Якщо говорити про спеціальні проекти, з огляду на підвищення інтересу до переоснащення Збройних Сил України новим обладнанням, які роботи сьогодні ведуться вашою компанією? Що може компанія запропонувати силовим структурам для підвищення їх ефективності.

 

191031 Madek 4

 

– Ми виробляємо генераторні агрегати спеціального призначення для військових та оборонних систем, які використовуються для енергозабезпечення радіолокаційних станцій, систем зв’язку, систем управління, командно-штабних машин та іншої пересувної спеціальної техніки.

 

–          Як ви досягаєте відповідності ваших виробів вимогам військових?

 

– Однією з основних вимог при комплектації військової техніки є мінімальні габаритні розміри та вага. Часто ми беремо участь у проектах модернізації тих чи інших зразків військової техніки, де ці вимоги дуже суворі стосовно місця розташування джерела живлення електроенергією, оскільки основне технологічне обладнання займає на спецтехніці основний об’єм простору. Таким чином, дизельний генераторний агрегат у стандартному виконанні не підходить для встановлення в необхідному замовнику місці. Відповідно, проводяться роботи з перекомпонування дизельного генератора чи розробка нового зразка, при цьому зберігаються всі його функціональні можливості. Далі нами проводяться випробувальні тести. Наша компанія здатна забезпечити повний цикл виробництва від конструювання до введення в експлуатацію.

 

191031 Madek 2

Дизельні генератори серії «КУБИК» виробництва ТОВ НВП «МАДЕК» залежно від комплектації можуть забезпечувати потужність від 13,5 кВА до 22 кВА.

 

Спеціалісти компанії «МАДЕК» дуже щільно співпрацюють з провідними підприємствами оборонно-промислового комплексу України. Така кооперація дозволяє нам розробляти та виробляти генераторні агрегати, які відповідають усім технічним вимогам замовників.

 

191031 Madek 5

Звукометричний комплекс артилерійської розвідки 1АР1 «Положення-2» має у своєму складі дизельні енергоагрегати виробництва НВП «МАДЕК».

 

– Розкажіть детальніше про генераторні агрегати, що випускає компанія «МАДЕК».

 

– У результаті плідної співпраці з конструкторськими бюро провідних підприємств ОПК України були сконструйовані та серійно виробляються генераторні агрегати потужністю від 2 до 110 кВА. Серед них варто зазначити наступні генераторні агрегати спеціального призначення:

 

  • дизельні генераторні агрегати «МАДЕК» серії «КУБИК» потужністю від 13,5 до 22 кВА. Перевагою цього агрегату є геометричні розміри (130 см х 100 см х 127 см) та можливість проводити обслуговування з однієї лицьової сторони. Це дозволяє експлуатувати агрегат на шасі автомобіля без необхідності демонтажу для проведення планових робіт з технічного обслуговування. На генератор «КУБИК» компанія «МАДЕК» має патент №34678 на промисловий дослідний зразок;
  • дизельні генераторні агрегати «МАДЕК» серії «ЛІГА» потужністю від 2 до 15,4 кВА. Цей агрегат обладнаний капотом, який відкривається догори з обох сторін, що також значно полегшує доступ до основних вузлів при обслуговуванні, що теж є перевагою при встановленні на шасі автомобіля високої прохідності;
  • дизельні енергоагрегати «МАДЕК» серії «MD» потужністю від 2 до 15,4 кВА з повітряним охолодженням. У цій серії «MD» є генератори постійного струму та генератори зі ступенем захисту IP 54. Зразки генераторних агрегатів пройшли випробування, що передбачають термічні камери (t -50°C - +50°C), вібростенди, барокамери, перевірку на стійкість до впливу пилу, вологи та тривалість роботи під різними кутами нахилу.

 

–          Дякую за розмову.

 

Розмову вів Валерій РЯБИХ,

Defense Express

 

Цей матеріал розміщено в журналі Defense Express №9 за 2019 рік. Додаткову інформацію про умови та порядок передплати продуктів Інформаційно-консалтингової компанії «Діфенс Експрес» можна знайти тут.

 

Публікації та новини по темі:

 

ДАЛЕКО, ТОЧНО, ПОТУЖНО

 

ТОЧКА ПРИСКОРЕННЯ

 

ДККБ «ЛУЧ» ПРЕДСТАВИТЬ НА ВИСТАВЦІ «ЗБРОЯ ТА БЕЗПЕКА-2019» НАТУРНИЙ ЗРАЗОК КОМПЛЕКСУ «НЕПТУН» (ВІДЕО)

 

191017 Bpla zhurnal 1

 

 

! При використанні вмісту сайту обов’язковим є активне гіперпосилання на defence-ua.com, що не закрите від індексації пошуковими системами

Переклад

ukarzh-TWenfrdeitptrues