191220 brifing 019 грудня ц.р. у прес-центрі Міністерства оборони України пройшла презентація «Програми трансформації Міністерства оборони та ЗС України на 2019-2020 рр», організована керівництвом оборонного відомства для інформування суспільства, ЗМІ та експертного середовища стосовно поточного стану і планів подальшого реформування Міноборони та посилення спроможностей ЗС України. Участь у заході взяли особисто Міністр оборони України Андрій Загороднюк, його профільні заступники, радники оборонного відомства тощо.

 

Керівники Міністерства презентували 11 основних напрямків трансформації, на яких відомство має зосередитися в роботі у наступному 2020 році:

 

-           Стратегія оборони;

-           Безпека Чорноморського регіону;

-           Розбудова інфраструктури;

-           Професіоналізація та соцзахист;

-           Впровадження стандартів НАТО;

-           Озброєння та інноваційні технології;

-           Забезпечення житлом;

-           Реформа оборонних закупівель;

-           Електронний документообіг;

-           Система територіальної оборони;

-           Запобігання, виявлення і протидія корупції.

 

Міністр оборони Андрій Загороднюк зазначив, що йдеться про 11 напрямків реформи оборонної сфери, передбаченої програмою уряду, яка була оприлюднена 1 жовтня. В подальшому міністр пообіцяв щотижня проводити брифінги за цією тематикою і надавати ЗМІ більш детальну інформацію щодо кожного напрямку. По кожному з них, за його словами, будуть презентовані дорожні карти, цілі та графік реалізації.

 

191220 brifing 3

Міністр оборони України Андрій Загороднюк

 

Міністр також пообіцяв щонайменше щомісяця звітувати перед громадянським суспільством про виконання робіт за кожним з перелічених напрямків і у Міністерстві оборони в цілому. При цьому, зазначив міністр, готовність по кожному із зазначених напрямків є різною. Деякі з них, знаходяться лише на початковому етапі (система територіальної оборони), деякі в процесі роботи.

 

Проте, на більшості з них дорожня карта вже на виході і буде презентована найближчими тижнями. Міністр також повідомив про напрацювання за кожним з напрямків, зроблені його командою «…за три місяці роботи".

 

 

В якості першочергової міністр назвав реформу системи закупівель, перегляд державного оборонного замовлення з акцентом на підтримку державного виробника. Він запевнив, що буде профінансовано більшість оборонних робіт у рамках ДОЗ, втім, відзначив, що фінансування кількох з них було вирішено призупинити (без визначення, яких саме).

 

За словами заступника Міністра оборони Олександра Поліщука, наслідки завершеного минулого тижня оборонного огляду буде покладено в основу розробки Стратегії воєнної безпеки України, покликаної на практиці реалізувати принцип всеосяжного підходу до забезпечення оборони, який є притаманним більшості країн НАТО та ЄС. В подальшому, на базі цієї Стратегії, з використанням методу «планування за спроможностями», що використовується у країнах НАТО, мають бути розроблені відповідні стратегії та програми розвитку видів і родів військ ЗС України.

 

191220 brifing 1 5

Заступник Міністра оборони України Олександр Поліщук

 

Стратегія, разом із Планом оборони держави, визначатиме основні механізми для реагування на гібридні загрози для воєнної безпеки України. А для їх своєчасної оцінки та визначення характеру майбутніх конфліктів у Міністерстві оборони буде створено потужний аналітичний центр. Він також має підтримувати партнерські взаємовідносини як з вітчизняними, так і закордонними державними і недержавними аналітичними центрами та організаціями.

 

Заступник міністра оборони Олексій Марценюк доповів про важливість впровадження інноваційних технологій, переходу ЗСУ на електронний документообіг, сумісність інноваційних ЗСУ з ЗС країн-членів НАТО тощо. Чиновник наголосив на неможливості управління активами без цифрової трансформації, тому подальша увага фокусується на електронізації та діджиталізації процесів і документів. Міноборони планує перевести в електронну форму усіх основних документів, у т.ч. йдеться про автоматизацію системи управління, про кар’єру військовослужбовця, що «повинно бути стандартом».

 

fc31e14d8c77c6c6f24cd55a652d9a361c066c10

Заступник Міністра оборони України Олексій Марценюк

 

А заступник Міністра оборони Аліна Фролова розповіла про намір України сформувати в регіоні Чорного моря разом з міжнародними партнерами пояс спільної безпеки. Вона назвала безпеку Чорноморського регіону одним з пріоритетів України, який дозволить постійно зберігати увагу міжнародної спільноти до подій в регіоні і насамперед, до окупації українського Криму Російською Федерацією.

 

191220 brifing 1

Міністр оборони України Андрій Загороднюк та заступниця Міністра оборони України Аліна Фролова

 

За словами чиновниці, агресивні дії РФ у регіоні завдають і економічних збитків Україні, зокрема, на морі і на материковому шельфі. Відтак, зазначила вона, планується подальше нарощення боєздатності ВМС України, розвиток інфраструктури, системи берегової оборони тощо. Наразі тривають перемовини щодо взаємодії з країнами Чорноморського регіону, для того, щоб мати можливість ефективно протидіяти агресивним діям РФ. У цьому контексті Україна продовжить переговори щодо збільшення присутності НАТО в регіоні.

 

Міністр повідомив, що в одній з південних областей України у 2020 році має стартувати пілотний проект у сфері Територіальної оборони, в основу якого буде покладено досвід країн Балтії (Естонія, Латвія), де відповідний принцип оборони вже запроваджено на практиці і передбачає, за потреби, залучення цивільних громадян до вирішення завдань з оборони країни.

 

Володимир ЗАБЛОЦЬКИЙ

 

191220 brifing

! При використанні вмісту сайту обов’язковим є активне гіперпосилання на defence-ua.com, що не закрите від індексації пошуковими системами

Переклад

ukarzh-TWenfrdeitptrues