200120 perevaga 0На початку 2020 року Defense Express на одну з найбільш знакових подій в секторі оборони та безпеки України в минулому році – Міжнародну спеціалізована виставку «Зброя та безпека – 2019». Захід пройшов в Міжнародному виставковому центрі Києва в період з 8 по 11 жовтня 2019 року. Найближчими днями ми розглянемо основних учасників виставки, їх цілі та представлену продукцію. Читачі зможуть ознайомитись з продукцією українських виробників, пропозиціями основних закордонних учасників заходу – компаній з США, Туреччини та Польщі. Сьогодні та завтра – акцент на національному виробнику.

 

Вітрина оборонної продукції

 

Офіційне відкриття виставки «Зброя та безпека – 2019» відбулося 8 жовтня. У ньому взяли участь Міністр оборони України Андрій Загороднюк, Міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков, начальник Генерального штабу ЗС України генерал-лейтенант Руслан Хомчак та генеральний директор ТОВ «Міжнародний виставковий центр» Анатолій Ткаченко. На урочистому мітингу з нагоди відкриття виставки «Зброя та безпека – 2019» були присутні представники вітчизняних й іноземних фірм і установ, іноземні делегації, представники дипкорпусу, журналісти тощо.

 

У вітальному слові Арсен Аваков підкреслив важливість для країни, що перебуває у стані війни, наявності ефективного оборонного комплексу, який забезпечує ЗСУ, НГУ та інші силові структури держави, що протистоять агресору, усім необхідним озброєнням і бойовою технікою. Міністр висловив сподівання на успішне подолання підприємствами наявних проблем шляхом залучення інвесторів і застосування нових технологій, що дозволить якісно покращити продукцію вітчизняної оборонки й вийти на нові рубежі у світовому рейтингу.

 

200120 perevaga 1

У офіційному відкритті виставки «Зброя та безпека – 2019», яке відбулось 8 жовтня 2019 року, взяли участь Міністр оборони України Андрій Загороднюк, Міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков та начальник Генерального штабу ЗС України генерал-лейтенант Руслан Хомчак / Фото Defense Express

 

Андрій Загороднюк наголосив на важливості якісного осучаснення озброєння ЗСУ, заміни застарілих зразків на нові. Міністр підкреслив важливість виходу на новий технологічний рівень виробництва, що стосується оборонних підприємств усіх форм власності, а також повідомив про збільшення оборонного бюджету.

 

Цікаво, що початок роботи виставки «Зброя та безпека – 2019» збігся з повідомленням про плани Уряду щодо розробки нової програми озброєнь.

Свою продукцію на виставці представляли 372 компанії, з них 48 іноземних з 16 країн (США, Польща, Данія, Фінляндія, Бельгія, Білорусь, Австрія, Чехія, Туреччина, Німеччина, Італія, Латвія, Хорватія, Ізраїль, Китай і Казахстан). Експонати демонструвалися на площі понад 34 000 кв. м, з яких 31 000 кв. м – у 4-х закритих павільйонах.

 

У заході брали участь 15 офіційних делегацій, зокрема з Республіки Молдова, ОАЕ, Саудівської Аравії, Бразилії, Пакистану, США, Польщі, Словаччини, Нігерії, Лівану, Литви, Єгипту, Казахстану, Бахрейну, а також делегація експертів НАТО з питань управління життєвим циклом озброєння.

 

Українську експозицію на виставці представляли: ДК «Укроборонпром» (36 підприємств), ГО «Ліга оборонних підприємств України» (33 компанії), ДП «Державне космічне агентство України» (2 підприємства), а також понад 130 інших підприємств усіх форм власності, зокрема суміжних та цивільних галузей. Окремо було розгорнуто експозиції Міністерства оборони України, Міністерства внутрішніх справ України, Міністерства освіти і науки України, Служби безпеки України та Державної служби України з надзвичайних ситуацій.

 

Державні і приватні виробники демонстрували загалом 59 (з них 13 від ДК «Укроборонпром») натурних зразків бойової й допоміжної техніки різного призначення, а також технологічне обладнання для виробництва ОВТ.

 

Виставка «Зброя та безпека» проходила у форматі двох основних розділів: «Озброєння та техніка для армії і правоохоронних органів» та «Зброя для цивільного населення».

 

200120 perevaga 4

Володимир Зеленський став першим Президентом України, який відвідав Міжнародну спеціалізовану виставку «Зброя та безпека» за всю історію її існування / Фото Укрінформ

 

Військова частина виставки була представлена наступними сегментами:

– озброєння і засоби індивідуального екіпірування солдата на полі бою;

– техніка та озброєння Сухопутних військ;

– озброєння й екіпірування правоохоронних органів;

– засоби забезпечення прикордонного контролю;

– військова авіація.

 

Цивільна частина експозиції традиційно демонструвала різноманітний асортимент (у ціновому діапазоні й за кількістю всесвітньо відомих торгових марок) мисливської, спортивної, історичної та холодної зброї, товарів тактичного призначення, для полювання й активного відпочинку.

 

У рамках виставки пройшли 21 науково-практичний захід, тематичні конференції, круглі столи, семінари тощо. Провідною серед них була VII Міжнародна науково-практична конференція «Проблеми координації воєнно-технічної та оборонно-промислової політики України. Перспективи розвитку озброєння та військової техніки» (організатори: МО України, МОН України та ЦНДІ озброєння та військової техніки).

 

Приємною новиною стало підписання меморандуму між Міністерством внутрішніх справ України та ДП «Антонов» щодо замовлення 13 патрульних літаків Ан-178 для потреб Національної гвардії України.

 

Слід особливо відзначити, що за всю історію виставки її вперше відвідав Президент України. Хочеться вірити, що це може знаменувати початок епохи більш уважного ставлення керівництва Держави до питань оборони та безпеки, а також до оборонної промисловості, як реального драйвера економіки України

 

Тримати порох сухим

 

Українські підприємства на виставці продемонстрували напрацювання практично в усіх видах ОВТ, у бронетехніці, артилерійських та ракетних зенітних, ударних та протитанкових системах, нових видах боєприпасів, зокрема високоточних, робототехніці, системах розвідки, РЕБ тощо.

 

Вже з першого дня можна було бачити високий інтерес іноземних гостей до нових зразків ОВТ українського виробництва, зокрема протикорабельного ракетного комплексу «Нептун», нових ракетних, протитанкових та високоточних артилерійських боєприпасів, засобів РЕБ, БПЛА (як українських, так і створюваних в рамках українсько-турецького СП) дистанційно керованих вогневих модулів тощо.

 

200120 perevaga 2

Безумовним лідером виставки «Зброя та безпека - 2019» стало ДП ДККБ «Луч», яке демонструвало низку власних унікальних розробок для потреб ЗСУ й інших потенційних замовників, від протитанкових боєприпасів різного калібру і класу до ударних та протикорабельних ракет / Фото Defense Express

 

Аналіз експонатів показав, що переважна кількість вітчизняних розробок належить саме приватним фірмам, що демонструють більшу гнучкість і налаштованість на кінцевий результат. Водночас брак адекватного фінансування і відсутність координаційного органу на рівні Уряду негативно відбивається на термінах готовності нових видів ОВТ і призводить до затягування часу.

 

Безумовним лідером виставки стало ДП ДККБ «Луч», яке демонструвало низку власних унікальних розробок для потреб ЗСУ й інших потенційних замовників, від протитанкових боєприпасів різного калібру і класу до ударних та протикорабельних ракет.

 

 

Вперше демонструвався натурний зразок берегового варіанту ракетного комплексу РК-360 МЦ «Нептун» – уніфікована пускова установка, транспортно-заряджальна машина і пересувний командний пункт. Перша з них – на шасі КрАЗ-7634НЕ 8х8, решта – на шасі КрАЗ-6322. Наразі триває розробка версій ракет морського і повітряного базування.

 

Крилата ракета Р-360 призначена для знищення як морських (бойові кораблі і допоміжні судна), так і берегових радіоконтрастних цілей на дальності до 280 км за простих і складних метеорологічних умов у будь-який час доби і року в умовах активної вогневої та радіоелектронної протидії противника.

 

Після узгодження фінансування програми на 2020 рік і завершення випробувань має відбутися державне оборонне замовлення на один дивізіон РК-360 МЦ «Нептун» у складі: 6 уніфікованих пускових установок УСПУ-360, 72 ракет Р-360, 6 транспортно-заряджальних машин ТЗМ-360, 6 транспортних машин ТМ-360 та рухомого командного пункту дивізіону РКП-360.

200120 perevaga 3

На виставці «Зброя та безпека – 2019» вперше демонструвався натурний зразок берегового варіанту ракетного комплексу РК-360 МЦ «Нептун» – уніфікована пускова установка, транспортно-заряджальна машина і пересувний командний пункт / Фото Defense Express

 

9 жовтня під час відвідання виставки Президентом України Володимиром Зеленським генеральний конструктор КБ «Луч» Олег Коростельов зробив для нього презентацію системи, а також ознайомив з планами щодо реалізації програми ракетного комплексу після завершення циклу випробувань (1 квартал 2020 року).

 

Інша новинка ДП ДККБ «Луч» – нова універсальна керована 170-мм ракета з лазерним наведенням РК-10 у ТПК, що має змінні бойові частини для ураження нерухомих та рухомих цілей, передусім, бронетехніки із динамічним захистом, катерів та маломаневрових повітряних цілей на дальностях до 10 000 м.

 

 

РК-10 має модульну конструкцію бойової частини й може використовуватися на різних платформах – сухопутних, повітряних або морських. У разі зміни загрози вона може використовуватись як для боротьби з наземними, так і з повітряними цілями. Наразі РК-10 існує у двох версіях: протитанкова керована ракета РК-10-К (у складі вертолітного керованого озброєння, з тандемною 152-мм кумулятивною БЧ) та зенітна керована ракета РК-10-ОФ (у складі мобільних ЗРК, з осколково-фугасною 130-мм БЧ з ударним ядром та безконтактним підривачем). У розробці – версія ракети з термобаричною БЧ.

 

Далі буде...

 

Публікації та новини по темі:

 

ЗБРОЯ ТА БЕЗПЕКА -2019: ГОЛОВНІ ПІДСУМКИ ДЛЯ ПРИВАТНОЇ ОБОРОНКИ

 

«ЗБРОЯ ТА БЕЗПЕКА 2019»: ОНОВЛЕНА ЛІНІЙКА БРОНЕЖИЛЕТІВ ТА ПЛАСТИКОВА КУЛЕМЕТНА СТРІЧКА ВІД ХАРКІВСЬКОГО ЗАВОДУ ЗАСОБІВ ІНДИВІДУАЛЬНОГО ЗАХИСТУ

 

КБ «ПІВДЕННЕ» ПОКАЗАЛО НА «ЗБРОЯ ТА БЕЗПЕКА-2019» КОНЦЕПТ НАДЗВУКОВОЇ АВІАЦІЙНОЇ КЕРОВАНОЇ РАКЕТИ «БЛИСКАВКА» (ФОТО)

 

«ЗБРОЯ ТА БЕЗПЕКА-2019»: «УКРОБОРОНПРОМ» ВПЕРШЕ ПРЕДСТАВИВ ШІСТЬ СВОЇХ НОВІТНІХ РОЗРОБОК (ФОТО)

! При використанні вмісту сайту обов’язковим є активне гіперпосилання на defence-ua.com, що не закрите від індексації пошуковими системами

Переклад

ukarzh-TWenfrdeitptrues