200121 perevaga 0На початку 2020 року Defense Express на одну з найбільш знакових подій в секторі оборони та безпеки України в минулому році – Міжнародну спеціалізована виставку «Зброя та безпека – 2019». Захід пройшов в Міжнародному виставковому центрі Києва в період з 8 по 11 жовтня 2019 року.

 

Найближчими днями ми розглянемо основних учасників виставки, їх цілі та представлену продукцію. Читачі зможуть ознайомитись з продукцією українських виробників, пропозиціями основних закордонних учасників заходу – компаній з США, Туреччини та Польщі. Сьогодні продовжуємо робити акцент на продукції українських компаній.

 

Початок матеріалу: ЗБРОЯ ТА БЕЗПЕКА – 2019: КОНЦЕНТРАЦІЯ ПЕРЕВАГИ. Ч.1.

 

 

Більше, краще, ефективніше

 

НВП «Атлон Авіа» вперше показало на виставці свою авангардистську розробку – баражуючий боєприпас ST-35 «Грім», призначений для високоточного ураження важливих цілей, недосяжних для артилерії і мінометів з мінімальною шкодою для мирного населення та об’єктів інфраструктури.

 

Новина по темі: «НВП «АТЛОН АВІА» ВИКОНУЄ ПОСТАВКИ БПАК А1-СМ Фурія В ІНТЕРЕСАХ ЗАМОВНИКА

 

Це дрон-мультиротор, виконаний за схемою біплана з двома наборами X-подібних площин, встановлених на фюзеляжі з оптико-електронним блоком наведення в носовій частині. Всередині міститься термобаричний боєприпас (бомба). Для старту дрона жодні пристрої не потрібні. «Грім» самостійно знаходить і знищує ціль в автономному режимі. Після скидання бомби з висоти 500 м дрон підіймається на 1 000 м і підтримує зв’язок з нею аж до самого влучення у ціль.

 

Дрон розвиває крейсерську швидкість до 120 км/год, має час перебування у повітрі до 60 хвилин і є стійким до дії засобів РЕБ. Стартова маса першої модифікації «Грім» ST-35 – до 10 кг (з них термобарична БЧ – 3,5 кг).

 

Наразі створено два варіанти комплексу: мобільний (перенесення 3 таких виробів і допоміжного обладнання розрахунком з 3-х осіб) та автомобільний (з розміщенням комплексу на шасі автомобіля).

 

Надалі можуть бути впроваджені й інші типи БЧ (кумулятивна та осколково-фугасна), а також направлений підрив БЧ, що має мінімізувати завдання шкоди оточенню.

 

 

КП «НВК «Іскра» показало на останній виставці кілька нових РЛС, передусім, унікальну вітчизняну контрбатарейну РЛС 1Л220УК «Зоопарк-3», яка дозволяє визначати координати вогневих позицій по всій глибині дії вогневих засобів, класифікувати системи противника, що стріляють, видавати цілевказівки на власні системи автоматизованого управління вогнем, коригувати вогонь та визначати координати падіння снарядів і мін. Україна є однією з небагатьох країн світу, які виготовляють ці специфічні системи озброєння.

 

Новина по темі: УКРАЇНА ГОТУЄТЬСЯ ЗАПУСТИТИ У ВИРОБНИЦТВО КОНТРБАТАРЕЙНІ РАДАРИ «ЗООПАРК-3» (ФОТО, ВІДЕО)

 

Завдяки потужній антенній решітці, що працює у мікрохвильовому діапазоні, РЛС здатна розпізнавати ворожі снаряди, що наближаються. Цифрова система автоматично вибудовує траєкторію польоту цих снарядів з визначенням точних координат стріляючих вогневих засобів противника, гармат, мінометів, РСЗВ, ЗРК і тактичних ракет, що дозволяє оперативно завдати удару у відповідь.

 

200121 perevaga 1

 

Навесні минулого року РЛС «Зоопарк-3» успішно завершила польовий етап державних випробувань, навіть перевершивши очікування розробників. Наступним кроком має бути впровадження «мисливця за пострілом» на озброєння ЗСУ.

 

Іншою розробкою «НВК «Іскра» є мобільна 3D РЛС 90К6Е кругового огляду з тиристорним передавачем, призначена для виявлення повітряних цілей на низьких, середніх і великих висотах.

 

Наразі «Іскра» працює над створенням нових, зокрема й експортних зразків контрбатарейних РЛС 1Л220Е та 1Л221Е, у тому числі з доданням функції виявлення і супроводу аеродинамічних цілей з низькою ЕПР типу БПЛА. У планах – створення параметричного ряду РЛС, які одночасно будуть оглядовими й контрбатарейними, що відповідатиме світовому тренду в цій сфері.

 

КБ «Південне» вперше презентувало на виставці новітню ініціативну розробку – концепт надзвукової авіаційної керованої ракети «Блискавка», призначеної для оснащення літаків Су-24М та Су-27 ПС ЗСУ. Цей ефективний високоточний засіб ураження класу «повітря-земля» не вимагає суттєвого переобладнання літаків-носіїв.

 

Новина по темі: КБ «ПІВДЕННЕ» ПОКАЗАЛО ПРОЕКТ ВЛАСНОГО КОМПЛЕКСУ ЗРК (ВІДЕО)

 

Максимальна дальність польоту – до 120 км, проте, залежно від висоти пуску з літака-носія, дальність дії ракети може збільшуватися. Маршова швидкість – до 2,3М (за низьковисотним профілем) або 3,4М (за висотним/комбінованим профілем). Маршова висота польоту становитиме 5-15 м (за низьковисотним профілем) над морем або до 50 м – над суходолом. За висотним/комбінованим профілем маршова висота польоту може сягати до 18 000 м.

 

 

ТОВ «Інноваційна компанія «Техенерго-СВ» створено квантовий далекомір КТД-2-2А, призначений для вимірювання відстані до дифузно відбиваючих об’єктів на дистанціях до 10 000 м при максимальній метеорологічній дальності до 20 000 м. Наявність вбудованої панелі управління дозволяє оперативно здійснювати налаштування приладу, вимірювати дальність та показувати параметри. Прилад пройшов державні випробування. Наразі очікується спільне рішення щодо його впровадження на озброєння ЗСУ.

 

Приватне «Конструкторське виробниче підприємство «Українська бронетехніка» в рамках виставки «Зброя та безпека – 2019» представило проєкт нової плавальної гусеничної БМП. Машина може бути обладнана або двигуном Scania DC13 095A потужністю 734 к. с., або САТ 9.3 потужністю 608 к. с., що буде працювати в тандемі з трансмісією Allison 3040MX.

 

Новина по темі: КВП «УКРАЇНСЬКА БРОНЕТЕХНІКА» ПРЕЗЕНТУВАЛО ПРОЕКТ НОВОЇ ВІТЧИЗНЯНОЇ БМП (ФОТО)

 

Планується, що нова БМП отримає на озброєння один зі стандартних вітчизняних бойових модулів (30-мм гармата, автоматичний гранатомет, кулемет калібру 7,62 мм, ПТРК «Бар’єр» та система постановки димової завіси) із сучасним стабілізатором озброєння та системою керування вогнем. Чисельність екіпажу – 3 особи, десанту – 8 осіб.

 

ДП «Завод «Арсенал» вперше показало цифрову твердотілу трьохкоординатну станцію моніторингу космічного простору власної розробки «Збруч», створену на замовлення Державного космічного агентства України. Нова станція призначена для виявлення штучних об’єктів на орбіті на дальності до 650-700 км.

 

 

ТОВ «НВП «Темп-3000» у взаємодії з Інститутом проблем матеріалознавства ім. І. М. Францевича НАНУ та Інститутом електрозварювання імені Є. О. Патона освоїло виробництво власної броні з титану і має намір використати його для виробництва новітніх бронежилетів на базі захисних броньованих пластин з карбіду кремнію з титановою підкладкою. При однаковій масі з російським аналогом, українська пластина є більш надійною (ударна в’язкість 1400 Дж/см² проти 600 Дж/см²). За наявності титанових пластин власного виробництва, їх вартість буде мало відрізнятися від ціни аналогічних пластин з інших матеріалів. Тим більше, що Україна має великі родовища і власний промисловий видобуток титану.

 

Компанія Armorum Solutions представила на виставці комплекс радіорозвідки та пеленгації «Тінь», одноразовий розвідувальний боєприпас, модернізований радар ПСНР-5 та останню розробку – пеленгатор завад для GPS.

 

Новина по темі: ЗБРОЯ ТА БЕЗПЕКА 2019: РОЗРОБКИ ВІД ARMORUM SOLUTIONS

 

На стадії розробки – мультисенсорна автономна система розвідки або набір сенсорів, що скидаються з БПЛА та передають дані на дрон-ретранслятор. Іншим напрямком є обробка даних із сейсмічних датчиків, що має на меті дистанційне відстеження переміщення техніки та особового складу. Насамкінець, фахівці компанії працюють над створенням системи напівавтоматичного дешифрування аерофотознімків.

 

Компанія «Доля і Ко. ЛТД» (офіційний дистриб’ютор Motorola в Україні) представила інноваційну розробку у вигляді системи зашифрованого зв’язку «Либідь ЦРТ». Остання складається з генератора ключів та криптомодуля. Генератор ключів за методом випадкових чисел продукує тисячу 256-бітних ключів, які завантажуються на спеціальний комп’ютер.

 

Метод шифрування за допомогою 256-бітного коду нині використовується в багатьох країнах, але ця система є ексклюзивним українським продуктом. Технологія вже пройшла експертизу Державної служби зв’язку і захисту інформації й отримала відповідний дозвіл.

 

200121 perevaga 2

 

ПрАт НВО «Практика» офіційно презентувало на виставці свою нову розробку – плавальний БТР «Отаман-3» з колісною формулою 6х6. Машина вважається основним претендентом для оснащення Морської піхоти ВМС України.

 

Новина по темі: ЗБРОЯ ТА БЕЗПЕКА 2019: НОВИЙ БТР «ОТАМАН-3» 6Х6 ДЛЯ МОРСЬКОЇ ПІХОТИ ВІД НВО «ПРАКТИКА»

 

«Отаман-3» створено відповідно до останніх трендів розвитку БТР, він має переднє розташування двигуна (Deutz потужністю 558 к.с.) та заднє розташування десантного відсіку на 9 бійців з озброєнням, має повноцінний протимінний захист з багатошаровим полом та протимінними сидіннями за стандартом НАТО STANAG 4569, а також балістичний захист ПЗСА-5 (базовий).

 

Машина комплектується цифровим шоломом, що дозволяє підвищити ситуаційну обізнаність оператора всередині машини та ідентифікувати об’єкти навколо БТР і попереджати екіпаж про небезпеку.

 

Конструкція БТР дозволяє змінювати конфігурацію і склад озброєння машини залежно від актуальних завдань. Він може служити як база для артилерійської гармати або міномета, командно-штабної або ремонтно-евакуаційної машини. Наразі БТР готується до державних випробувань.

 

 

НВК «Техімпекс» за завданням іноземного замовника створила новий 15-тонний легкий десантний плавальний БТР «Плавець» на багатоцільовому гусеничному шасі МТ ЛБу з дизельним силовим агрегатом потужністю 350-460 к. с. Швидкість на шосе становить 70 км/год, на воді – 10,5 км/год, запас ходу – 500 км. Екіпаж – 3 особи, десант – 14 бійців з озброєнням. У випадку оснащення бойовим модулем «Спис» загальна маса БТР становитиме 16,5 тонн, а чисельність десанту – 12 бійців.

 

Платформа за умов монтажу відповідного обладнання або озброєння може служити базою для широкого кола модифікацій для потреб морської піхоти: БМП, машини вогневої підтримки, управління, БРЕМ, медичної допомоги тощо.

 

ПАТ «Старокраматорський машинобудівний завод» пропонує потенційним замовникам модифіковану 125-мм гладкоствольну танкову і 122-мм нарізну гаубичну гармати, серійне виробництво яких освоєне на підприємстві, зокрема і на експорт. Конструктивною особливістю модифікованої 125-мм гармати, на відміну від російських аналогів, є технологічна можливість заміни ствола в польових умовах протягом 2-х годин. На попередніх моделях заміна ствола вимагала демонтажу башти у заводських умовах.

 

 

АТ «Імпульс» зі складу ДК «Укроборонпром» презентувало на виставці останню версію наземного бойового протитанкового робота «Фантом», озброєного 4 ПУ з протитанковими керованими ракетами «Стугна-П» і 12,7-мм кулеметом.

 

Новина по темі: У 2020 РОЦІ НА КП «ШКЗ «ІМПУЛЬС» ПЛАНУЮТЬ РОЗПОЧАТИ СЕРІЙНЕ ВИРОБНИЦТВО АРТИЛЕРІЙСЬКИХ ПІДПРИВАЧІВ

 

Це легкоброньована колісна машина з незалежною підвіскою і гібридною силовою установкою. Дальність ходу становить 20 км при швидкості до 38 км/год. Управління здійснюється за допомогою світловоду довжиною до 5 000 м. Цікавим конструктивним рішенням є виніс обсерваційної голівки високо над корпусом машини, що значно збільшує поле кругового огляду в горизонтальній площині незалежно від типу корисного навантаження. Система дозволяє ефективно викривати і супроводжувати цілі на дальності до 1 000 м цілодобово.

 

Військово-морська складова виставки була представлена переважно на стендах ДП «Дослідно-проектний центр кораблебудування» (ДПЦК) та ПРАТ «Завод «Кузня на Рибальському». Головним чином, демонструвалися моделі ДШК типу «Кентавр», МБАК типу «Гюрза-М», РКА «Веспа» та перспективного прикордонного корабля (ДПЦК).

 

Новина по темі: ДЕСАНТНО-ШТУРМОВІ КАТЕРИ «КЕНТАВР» ГОТОВІ ДО ДЕРЖАВНИХ ВИПРОБУВАНЬ

 

Новинкою у цій сфері стала цікава пропозиція від ДПЦК під назвою «Кайра-150» щодо створення на базі єдиного корпусу багатоцільового катера цілої низки бойових і допоміжних одиниць для потреб ВМСУ, ДПСУ тощо.

 

Проведення виставки «Зброя та безпека» напередодні Дня захисника України мало не тільки величезне практичне, а й суспільне значення. Адже вона стала унікальним інструментом як для поглиблення військової та військово-технічної співпраці з іноземними країнами-партнерами на користь посилення вітчизняного оборонного потенціалу, так і для об’єднання громадян навколо ідеї побудови нової, сильної та квітучої України.

 

Володимир ЗАБЛОЦЬКИЙ,
Defense Express

 

Публікації та новини по темі:

 

ЗБРОЯ ТА БЕЗПЕКА 2019: КОМПАНІЯ "ДОЛЯ І КО. ЛТД" ПРЕЗЕНТУВАЛА СИСТЕМИ ДЛЯ ШИФРУВАННЯ ПЕРЕГОВОРІВ

 

ЗБРОЯ ТА БЕЗПЕКА -2019: ГОЛОВНІ ПІДСУМКИ ДЛЯ ПРИВАТНОЇ ОБОРОНКИ

 

«ЗБРОЯ ТА БЕЗПЕКА 2019»: ОНОВЛЕНА ЛІНІЙКА БРОНЕЖИЛЕТІВ ТА ПЛАСТИКОВА КУЛЕМЕТНА СТРІЧКА ВІД ХАРКІВСЬКОГО ЗАВОДУ ЗАСОБІВ ІНДИВІДУАЛЬНОГО ЗАХИСТУ

 

КБ «ПІВДЕННЕ» ПОКАЗАЛО НА «ЗБРОЯ ТА БЕЗПЕКА-2019» КОНЦЕПТ НАДЗВУКОВОЇ АВІАЦІЙНОЇ КЕРОВАНОЇ РАКЕТИ «БЛИСКАВКА» (ФОТО)

 

«ЗБРОЯ ТА БЕЗПЕКА-2019»: «УКРОБОРОНПРОМ» ВПЕРШЕ ПРЕДСТАВИВ ШІСТЬ СВОЇХ НОВІТНІХ РОЗРОБОК (ФОТО)

 

ПІВТОРА ДЕСЯТКА БЕЗПІЛОТНИХ ЛІТАЛЬНИХ АПАРАТІВ “ФУРІЯ” ЦЬОГОРІЧ ОТРИМАЛИ МОУ ТА СБУ

 

! При використанні вмісту сайту обов’язковим є активне гіперпосилання на defence-ua.com, що не закрите від індексації пошуковими системами

Переклад

ukarzh-TWenfrdeitptrues