200111 pol komp 0XVІ Міжнародна спеціалізована виставка «Зброя і безпека – 2019», що 8 – 12 жовтня 2019 року пройшла в Міжнародному виставковому центрі в Києві, продемонструвала збільшення інтересу з боку закордонних компаній до заходу та до українського ринку ОВТ, зокрема. Водночас можна констатувати, що польські компанії, які в числі перших іноземців дебютували на виставці ще у 2013 році, цього року з якоїсь причини значно втратили в кількості.

 

Про що це може свідчити та чи постраждала від цього якість польської пропозиції, а також рівень українсько-польського військово-технічного співробітництва розбирались кореспонденти Defense Express.

 

Продовження матеріалу ПОЛЬСКІ КОМПАНІЇ НА «ЗБРОЯ ТА БЕЗПЕКА – 2019». Ч.1.

 

І один в полі воїн...

 

Високу активність продемонстрували і інші польські компанії, які розгорнули на «Зброя та Безпека – 2019» власні стенди. Вони всі також не є новачками в Україні і вже мають достатньо щільне портфоліо співробітництва з партнерами в нашій країні.

 

Зокрема, компанія Rekord Hale Namiotowe Sp. z o.o. відома відвідувачам виставки «Зброя та безпека» ще з минулого року, коли вона вперше представила в Україні власні передові технології організації наметових містечок.

 

У 2019 році компанія також представила широкий ряд власної продукції та послуг. Серед них особливою увагою відвідувачів стенду компанії користувався швидкорозкладний намет NSR (Namiot szybko rozkładany). Саме цей намет вже тривалий час активно використовується Збройними силами Республіки Польща та Сполучених Штатів Америки.

 

200111 pol komp 1

Компанія Rekord Hale Namiotowe Sp. z o.o. відома відвідувачам виставки «Зброя та безпека» ще з 2018 року, коли вона вперше представила в Україні власні передові технології організації наметових містечок / Фото: Defense Express

 

NSR розкладається лише 4 людьми за 12 хвилин та витримує силу вітру в 100 км/год, що дає можливість використовувати його в надскладних погодних умовах.

 

Як відзначили в компанії на сьогодні одним із основних завдань для Rekord Hale Namiotowe Sp. z o.o. в Україні є вийти на постачання наметів швидкого реагування для військових, адже потреба в таких наметах на нашому ринку є дуже високою.

 

Новина по темі: КОМПАНІЯ «REKORD HALE NAMIOTOWE», ЯКА ПОСТАЧАЄ НАМЕТИ ДО ПОЛЬСКОГО ВІЙСЬКА, БУЛА ПРЕДСТАВЛЕНА НА «ЗБРОЯ ТА БЕЗПЕКА 2019»

 

Ще однією компанією, яка розгорнула на виставці власний стенд є Drabpol Sp. Jawna P.Drabczynski i Wspolnik (далі Drabpol). Ця компанія вже тривалий час працює в Україні, має партнерів, які представляють її інтереси в цивільній сфері. Основні інтереси Drabpol, що на польському ринку присутня вже понад 30 років, лежать в секторах автомобільного, повітряного та водного транспорту. Вже згодом компанія почала діяти у військовій сфері. Тож і в Україні компанія розпочала свою діяльність у сфері транспорту, зокрема в частині забезпечення його безпеки. Як комерційна та маркетингова компанія, DRABPOL є імпортером та головним дилером (по всій Польщі та через партнерів – в Україні) багатьох світових компаній, включаючи Continental VDO, Konvekta, Honeywell та Garmin.

 

З початком російської агресії проти України та виникненням у українських військових потреби в постачаннях запасних частин та комплектуючих для військової техніки, в першу чергу – авіаційної), компанія Drabpol вчасно зорієнтувалась та змогла запропонувати такі актуальні для українських військових послуги. Наразі відомо про декілька вдалих реалізованих в Україні контрактів загальним обсягом у декілька сотень тисяч доларів США на постачання комплектуючих для авіаційної техніки. Одним з основних контрагентів компанії в Україні є ДП «Конотопський авіаремонтний завод «АВІАКОН». Участь компанії в цьогорічній виставці «Зброя та безпека» може свідчити про плани Drabpol по розширенню своєї присутності в Україні саме на військовому напрямку.

 

Чи не найбільш успішним в питанні розвитку взаємовигідного співробітництва з українськими партнерами польським виробником, що розгорнув на «Зброя та Безпека – 2019» власний стенд, є приватна група компаній «WB Group».

 

На сьогодні «WB Group» є найбільшим приватним розробником та виробником високотехнологічної продукції оборонного призначення в Польщі. Вона має великий досвід роботи в Україні і з українськими підприємствами. І, в першу чергу, в питанні спільного створення нових зразків озброєнь, що мають привабливі перспективи застосування як для потреб оборони Польщі, так і в українському війську.

 

200111 pol komp 12

Чи не найбільш успішним в питанні розвитку взаємовигідного співробітництва з українськими партнерами польським виробником, що розгорнув на «Зброя та Безпека – 2019» власний стенд, є приватна група компаній «WB Group» / Фото: Defense Express

 

WB Group стала однією з перших іноземних компаній, що у 2014-му році, після початку збройної агресії РФ, почала постачати обладнання для українських військових. Найбільш відомим зразком ОВТ від компанії в Україні є легкий розвідувальний БпЛА FlyEye. Цей безпілотний комплекс вже 5 років експлуатуються в Україні, а з 2017 року стоїть на озброєнні ЗСУ. Він показав себе як якісний та дуже ефективний, під час застосування в ході проведення АТО та ООС на Донбасі. Виробництво БПЛА FlyEye на сьогодні організовано в Україні за ліцензією WB Group на потужностях компанії-партнера – ПАТ «ЧЕЗАРА».

 

Іншим безпілотним комплексом від WB Group, що добре відомий в Україні є так званий «ударний дрон» або БПЛА-камікадзе Warmate та його удосконалена версія Warmate 2. Він призначений для високоточного ураження різноманітних об’єктів, таких як пункти управління, склади боєприпасів та паливно-мастильних матеріалів, та інших цілей. Слід зазначити, що ці два БПЛА є складовими частинами розвідувально-ударного комплексу (РУК) «Сокіл» над створенням якого вже тривалий час працюють представники українського приватного оборонного підприємства ПАТ «ЧЕЗАРА» та польського приватного виробника оборонної продукції компанії WB Electronics SA., що входить до групи компанії WB Group.

 

Новина по темі: WB GROUP ДІЛИТЬСЯ СВОЇМИ ТЕХНОЛОГІЯМИ З УКРАЇНОЮ ТА ПРАЦЮЄ НАД СПІЛЬНИМИ ПРОЕКТАМИ (ВІДЕО)

 

Концепція РУК «Сокіл» розроблена українсько-польським тандемом спільно у тому числі і з кінцевим споживачем – Збройними силами України. Дуже велика частина складових комплексу виробляється українськими виробниками: броньована колісна машина, яка використовується у якості носія системи; боєголовки, які повністю розроблені ПАТ «ЧЕЗАРА» за вимогами ЗСУ і відповідно до вимог спільної роботи з системами розробки WB Group; компоненти системи зв'язку та управління, які також виробляються компанією «ЧЕЗАРА» за ліцензією WB Group. Розвідувально-ударний комплекс «Сокіл» вже поставлено в Україну і перші споживачі вже пройшли навчання щодо його практичного застосування. Наразі йде його доведення до відповідності вимогам замовника та відпрацювання тактики застосування і відповідної нормативно-правової бази.

 

Яскравим прикладом спільної роботи представників WB Group з українськими партнерами є проект створення багатофункціональної ракетної система ZRN-01 Stokrotka («Маргаритка»), яку вперше було представлено на виставці оборонної промисловості MSPO-2017 польському місті Кельце, а слідом за цим і в Києві на виставці «Зброя та Безпека -2108». В створенні системи беруть участь ДАКХ «Артем» (ракети РС-80П), АТ «Мотор Січ» (пускові блоки Б8В20 та балкові тримачі БДЗ-57) та польська WB Group (платформа, система виявлення, супроводження та наведення, система управління вогнем TOPAZ та система зв'язку FONET). Розробники стверджують, що система призначена для боротьби з легкоброньованими цілями, піхотою, а також вертольотами та БПЛА. Роботи над системою зараз знаходяться в активній фазі і її вже чекають в українському та польському війську.

 

200111 pol komp 3

«Ударний дрон» або БПЛА-камікадзе Warmate від WB Group добре відомий в Україні... / Фото: Defense Express

 

На виставці «Зброя і безпека – 2019» на стенді WB Group окрім традиційно презентованих і раніше БпЛА FlyEye та БПЛА-камікадзе Warmate було також представлено комплект модернізації зенітної установки ЗУ-23-2. Він дозволяє діяти оператору як в стандартному ручному, так й в автоматичному режимі. Керування установкою в такому разі відбувається за допомогою зручного джойстику. Окрім того, оператор може керувати установкою дистанційно, зі сховища. При цьому автоматична система керування вогнем дозволяє одному оператору стріляти навіть з кількох зенітних установок (до 6 одиниць). Також модернізована ЗУ-23-2 оснащена електронною системою автоматичного знаходження цілі. Наразі подібні рішення є дуже актуальними для українського війська, що зацікавлене у швидкій модернізації наявного комплекту зенітно-артилерійських систем.

 

Крім того, на стенді на стенді WB Group було представлено лінійку армійських переносних радіостанцій серед яких: COMP@N Radio, PERAD та R35010.

 

В цілому, якщо говорити про перспективи компанії на українському ринку, то вони оцінюються як достатньо райдужні. Це стало можливим завдяки активній роботі, яку представники WB Group протягом останніх 5 років проводили разом з українськими партнерами. Ця робота далеко не обмежується тими напрямами, що були розглянуті вище – їх чи не на порядок більше...

 

Як стало нещодавно відомо представникам Інформаційно-консалтингової компанії «Діфенс Експрес», в 2019 році WB Group зареєструвало в Україні власну компанію, яка і стане драйвером подальшого просування цієї польської групи компаній на українському ринку, а також спільних з українськими партнерами проектів.

 

Коротко про головне

 

На завершення залишається додати, що WB Group цього року стала не єдиною польською компанією, що відкрила власне представництво в Україні. Компанія Rekord Hale Namiotowe Sp. z o.o. стала другою польською компанією, яка повідомила представнику Defense Express про реєстрацію у Львові власного українського осередку. І мова, як і у випадку з WB Group, іде не про спільне з українськими партнерами підприємство... А це вже тренд. Слід зазначити, що цей тренд задається саме компаніями з приватною формою власністю, що не є дивним. Приватна ініціатива завжди була, є і буде більш конкурентоздатною ніж державна бюрократія. Тож наразі у розвитку українсько-польського ВТС ставку слід робити саме на співробітництво приватних компаній. А там і державні підтягнуться.

 

Хоча, чесно кажучи, результати Міжнародної спеціалізованої виставки «Зброя та безпека – 2019», що відбулась у Києві, а також виставки оборонної промисловості MSPO – 2019, що місяцем раніше пройшла в польському Кельце, свідчать про те, що спільна робота, в тому числі і державних оборонних підприємств обох країн, не припинялась. Просто з публічної сфери вона перекочувала в конструкторські бюро, лабораторії та цехи. Єдиного, чого, як завжди, не вистачає – це достатнього фінансування цікавих для обох країн напрямів та конкретних проектів.

 

Новина по темі: MSPO-2019: УКРАЇНСЬКИЙ «СКОРПІОН» ПОЇХАВ У ПОЛЬЩУ (ВІДЕО)

 

Не зважаючи на те, що польське представництво на «Зброя та Безпека - 2019» значно зменшилось, наразі не можна говорити про буксування спільних українсько-польських проектів. Навіть навпаки – той склад учасників від Польщі, який ми побачили на цьогорічному українському збройовому бієнале є своєрідним екстрактом усього корисного для обох країн, що було напрацьовано за останні роки. І у цього екстракту є великі шанси стати основою для ефективного «тонізуючого напою» для активізації військово-технічного співробітництва між Україною та Польщею. Його залишилось лише розбавити державним фінансуванням та політичною підтримкою з обох боків. І слово тут не за розробниками та виробниками, а за політиками. Сподіваємось що інстинкт самозбереження перед потужною загрозою для регіональної та світової безпеки, що дмухає зі Сходу допоможе українським та польським політикам прийняти вірні рішення...

 

Валерій РЯБИХ, Денис ПОНОМАРЕНКО,

Defense Express

 

Публікації та новини за темою:

 

В ПОЛЬЩІ РОЗПОЧАЛА РОБОТУ ВИСТАВКА MSPO-2019

 

В ПОЛЬЩІ ВБАЧАЮТЬ ШИРОКІ МОЖЛИВОСТІ РОЗВИТКУ СПІВПРАЦІ З УКРАЇНСЬКИМИ ПАРТНЕРАМИ

 

ПОЛЬЩА ТА УКРАЇНА МОЖУТЬ ЗНАЧНО ПІДСИЛИТИ ОДНЕ ОДНОГО

 

 

 

 

! При використанні вмісту сайту обов’язковим є активне гіперпосилання на defence-ua.com, що не закрите від індексації пошуковими системами

Переклад

ukarzh-TWenfrdeitptrues