200114 USA booth 0Defense Express продовжує огляд основних учасників XVІ Міжнародної спеціалізованої виставки «Зброя і безпека – 2019», що 8 – 12 жовтня 2019 року пройшла в Міжнародному виставковому центрі в Києві. На черзі – компанії зі Сполучених Штатів Америки, інтерес яких до українського ринку зростає рік від року.

 

У рамках виставки «Зброя та безпека» достатньо значним був пул американських підприємств. Під час заходу свою продукцію презентувало 13 оборонних компаній з США. Це є рекордним показником, якщо порівнювати із попередніми заходами. При цьому вони вперше були організовані Американською комерційною службою в Україні і презентували свою продукцію в переважній більшості (дев’ять підприємств) у рамках одного окремого американського павільйону. Це були виробники тієї частини оборонної промисловості та постачальники послуг, які дійсно можуть представляти інтерес для споживачів в Україні. Серед учасників заходу були ATSC, Collins Aerospace, DillonAero, FLIR, KVG, Meritor, Motorola Solutions, PTS, SigSauer, Verint, L3Harris та Rajant Corporation. Водночас великі та всесвітньо відомі американські підприємства на виставці не виставлялися. Для них український ринок досі залишається невизначеним і ризиковим.

 

Так, L3Harris презентувала провідні рішення в галузі систем управління та тактичні радіосистеми для всіх видів збройних сил. Компанія демонструвала широкий спектр радіостанції Falcon III в різних конфігураціях, а також апаратуру внутрішнього зв’язку та комутації.

 

200114 harris

200114 harris 2

 

 

Rajant Corporation, що є ексклюзивним постачальником приватних бездротових мереж, представила технічні можливості для розгортання мереж обміну даними Mesh на основі запатентованих мереж Kinetic Mesh®, бездротових вузлів BreadCrumb® та мережевого програмного забезпечення InstaMesh®. Подібні мережі компанії вже успішно використовуються в більш ніж 50 країнах світу.

 

Системи захисту голови, обличчя та тулуба, а також системи електропостачання для військових та правоохоронців презентувала компанія Revision. Особливістю продукції компанії є широкий спектр рішень у сфері композитних шоломів нового покоління, а також балістичні пластини, арамідні шоломи, щитки для обличчя та нижньої щелепи.

 

Компанія Advanced Technology Systems (ATSC) продемонструвала кілька рішень у сфері комплексного спостереження кордону. Так, вперше на українському ринку було показано мобільну систему спостереження за узбережжям M2SV, яка забезпечує виявлення та ідентифікацію рухомих об’єктів на відстані до 20 км, а також інтелектуальну волоконно-оптичну систему виявлення порушення периметру, що забезпечує своєчасне виявлення та попередження про будь-яку активність у зоні контролю.

 

Основна увага з боку компанії FLIR була зроблена на засобах виявлення хімічних, наркотичних та вибухових речовин. Так, демонструвалися вже відомі прилади Griffin 510, Griffin 840, Fido X2 і Х3.

 

Компанія DillonAero представила кулемет Dillon M134D-H Gatling, більш відомий як «Мініган», що постачається на озброєння сил спеціальних операцій армії США з 2003 року. Понад 6 500 цих кулеметів використовується по всьому світі, і вони відомі своєю незмінною працездатністю та надійністю. DillonAero вперше в Україні представила макет свого нового продукту – кулемет 503D .50 калібру, який буде доступним споживачам лише у 2020 році. Акцент DillonAero також був зроблений на лінійці кріплень для зброї, зокрема для М134, М2, МК19, М240, М60, М249 & РКМ для майже всіх застосувань в повітрі, суші та морі.

 

200114 Dillon M134D H Gatling

Кулемет Dillon M134D-H Gatling від компанії DillonAero

 

Інша компанія – PTS Inc – запропонувала для українських споживачів кілька технічних рішень, призначених для забезпечення ефективного застосування засобів зв’язку під час перекидання військ та виконання ними завдань в польових умовах. Так, були презентовані док-станція живлення та портативна система живлення для засобів зв’язку різного типу, а також експедиційна гнучка високочастотна антена.

 

Решта американських компаній представляли системні рішення та консалтингові послуги.

200114 EXP Kit3

На виставці «Зброя та безпека – 2019» компанія PTS Inc представила тактичний експедиційний комплект радіозв’язку – PTS E-Kit, який складається з перевірених в бойових умовах компонентів, що використовуються для швидкого встановлення надійного тактичного зв’язку на полі бою

 

Загалом слід зазначити, що під час спілкування з представниками американських компаній, практично всі висловлювали зацікавленість в роботі на українському ринку і бажання співпрацювати з оборонними підприємствами та потенційними споживачами. Адже витрати на оборонку в Україні поступово зростають. Так, у 2020 році відповідно до Закону «Про Державний бюджет Україна на 2020 рік», розмір видатків лише Міністерства оборони має зрости на щонайменше 15 млрд грн. Майже на 6 млрд грн збільшаться витрати за статтею «Розвиток, закупівля, модернізація та ремонт озброєння, військової техніки, засобів та обладнання» з 16,9 млрд грн. до 22,7 млрд грн. (У 2018 році на розвиток озброєння було виділено 17,3 млрд грн., а у 2019 - 16,3 млрд грн.)

 

Однак, незважаючи чи навпаки зважаючи на це, всі американські компанії, поки що, намагаються придивлятися до українського ринку та поточних умов ведення бізнесу.

 

Антон Міхненко,

Defense Express

 

Публікації та новини по темі:

 

«УКРАИНА ПОЛУЧАЕТ УНИКАЛЬНЫЙ ОПЫТ БОЕВОГО ПРИМЕНЕНИЯ НОВЕЙШЕЙ ТЕХНИКИ ТАКТИЧЕСКОЙ СВЯЗИ АМЕРИКАНСКОЙ КОРПОРАЦИИ HARRIS»

 

FLIR SYSTEMS ПОСТАЧАТИМЕ РОБОТИЗОВАНІ СИСТЕМИ РОЗМІНУВАННЯ В АРМІЮ США

 

ЗБРОЯ ТА БЕЗПЕКА 2019: КОМПАНІЯ "ДОЛЯ І КО. ЛТД" ПРЕЗЕНТУВАЛА СИСТЕМИ ДЛЯ ШИФРУВАННЯ ПЕРЕГОВОРІВ

 

ПОЛЬСКІ КОМПАНІЇ НА «ЗБРОЯ ТА БЕЗПЕКА – 2019». Ч.1.

 

ПОЛЬСКІ КОМПАНІЇ НА «ЗБРОЯ ТА БЕЗПЕКА – 2019». Ч.2.

! При використанні вмісту сайту обов’язковим є активне гіперпосилання на defence-ua.com, що не закрите від індексації пошуковими системами

Переклад

ukarzh-TWenfrdeitptrues