200117 e kitВ рамках огляду участі компаній з США у XVІ Міжнародній спеціалізованій виставці «Зброя і безпека – 2019», що 8 – 12 жовтня 2019 року пройшла в Міжнародному виставковому центрі в Києві, публікуємо інтерв’ю з директором з операцій американської компанії PTS, Inc Хенка ПЕРКІНСОНА. Компанія запропонувала на виставці українським споживачам декілька цікавих рішень, які, безумовно, можуть стати в нагоді українським військовим в контексті забезпечення живленням засобів зв’язку.

 

– Хенк, розкажіть, будь ласка, про свою компанію та продукцію, яку Ви презентували в Україні?

 

– Компанія Perkins Technical Services, Inc. (PTS) була заснована в 1996 році в Хантсвіллі, штат Алабама, США, що знаходиться поруч з військовою базою армії США Redstone Arsenal. Спочатку ми спеціалізувалися у сфері надання послуг, а десь у 1999 році перейшли у виробничу сферу. На сьогодні PTS займається виготовленням рішень для військового експедиційного радіозв’язку. Ми перетворюємо стандартні польові радіоприймачі в більш надійні, сумісні, швидкі в налаштуванні, незалежно працюючі та легкі мобільні системи командного зв’язку.

 

Поясню трохи простіше. Одна з проблем, яку намагаються вирішити уряд та збройні сили США, полягає в тому, що вони мають труднощі зі встановленням засобів зв’язку на стаціонарних та напівстаціонарних об’єктах, тобто в будівлях та наметах. Всі їхні радіостанції спроєктовані для встановлення на транспортних засобах. Отже, всі радіостанції тактичного призначення базуються на автомобілях та іншому транспорті.

 

Через це у 2001 році ми почали займатись розробкою та виробництвом док-станцій електричного живлення (power supply docking station) для тактичних радіостанцій. Тепер тактичну радіостанцію можна зняти з автомобіля, на якому її було встановлено, і розмістити на базі док-станції, яку можна під’єднати до зовнішнього джерела живлення або до стаціонарної мережі в будь-якому куточку світу. При цьому напруга живлення може коливатись в діапазоні від 85 по 260 В, а частота – від 47 до 440 Гц. Док-станція може працювати і на літаку/гелікоптері, де отримує живлення від бортової електромережі. Вона може живитись як від стаціонарної мережі змінного, так і від таких джерел постійного струму, як акумулятори. Її також можна під’єднати і до акумулятора автомобіля. Кожна станція має вбудований аудіопристрій, який призначений для покращення якості мовної комунікації, а також перемикач потужності.

 

На виставці «Зброя та безпека – 2019» ми представили тактичний експедиційний комплект радіозв’язку – PTS E-Kit, який складається з перевірених в бойових умовах компонентів, що використовуються для швидкого встановлення надійного тактичного зв’язку на полі бою. До його складу входять док-станція живлення (ДСЖ) PTS, портативна акумуляторна система живлення, щогла/антена, що згортається, та ковдра-зарядка від сонячної енергії. Наразі PTS постачає свої комплекти радіозв’язку армії США, Національній гвардії та іншим федеральним і державним органам оборони та правоохоронним органам.

https://defence-ua.com/images/Content_2020/01/14/publications/200114-EXP_Kit3.jpg

Директор з операцій PTS, Inc Хенк Перкінсон стверджує, що «PTS E-Kit – це ефективне рішення для живлення засобів комунікації»

 

– Як саме застосовується ваш комплект обладнання?

 

– Все достатньо просто. Тактична радіостанція та радіопідсилювачі встановлюються у ДСЖ, надалі наша інтегрована щогла/антена УВЧ/ДВЧ діапазонів розгортається та приєднується за допомогою антенних кабелів. Після цього до ДСЖ під’єднується портативна система живлення, яка містить низку акумуляторних батарей. Потім гнучкі сонячні панелі під’єднуються до джерела живлення, щоб забезпечити безперервний заряд батарей. Все це забезпечує максимально ефективне застосування засобів зв’язку в польових умовах.

 

– Чи можливо адаптувати це обладнання для використання з радіосистемами радянського виробництва?

 

– PTS E-Kit підтримує як американські, так і зарубіжні версії тактичних радіостанцій. Ми розробили майже два десятки різних моделей систем. Це не повний перелік, проте він дає уявлення про весь модельний ряд, створений нами на сьогодні.

 

– Як я розумію, ви тісно співпрацюєте з компанією L3Harris, яка є постачальником засобів зв’язку і для української армії?

 

– Так, ми дуже тісно співпрацюємо з командою цієї компанії, адже значна частина американських військових використовує їхню апаратуру зв’язку.

 

Важливо зазначити, що ми вирішуємо глобальну проблему військових, а саме можливість швидкого встановлення зв’язку з центрами координації бойових дій та командними пунктами. Нами створені джерела живлення, які дозволяють виконувати поставлені завдання в складних бойових умовах, коли поряд немає додаткових джерел живлення.

 

– У чому полягають особливості та переваги вашої системи?

 

– Підприємством випускається спеціальне устаткування, куди можна встановити 6 військових акумуляторів загальною потужністю 1,6-1,8 кВт. При цьому живлення може добуватись і завдяки енергії сонця. Для цього ми передбачили сонячну панель потужністю 121 Вт. Залежно від потреб джерела живлення можна міняти між собою або використовувати усі разом. Таким чином, потужність живлення на одному кабелі може сягати 360 В. Тому підзарядка відбувається дуже швидко.

 

Крім того, ще одна значна перевага – це антена високо/надвисокочастотного діапазону. Сім метрів висотою та вагою 5,5 кг. Легка і компактна. Вона легко згортається в «равлик» і також легко розгортається.

 

Водночас загальна вага системи PTS E-Kit може сягати 60-70 кг і її можна підготувати до роботи за якихось 15 хвилин. Інші подібні системи, що перебувають на озброєнні в США, важать десь 120 кг (а це вдвічі більше, ніж наша система), не мають джерел живлення, є дуже громіздкими й потребують біля двох годин для встановлення та підготовки до роботи.

 

Також перевагами нашого комплекту є малопомітність по висоті (платформи-носія та встановленого на ній генератора), відсутність акустичного шуму (завдяки тихому генератору) і, крім того, систему можна встановити для роботи, увімкнути/вимкнути, перевезти на один кілометр, і знову встановити. Її важко виявити, тому що її можна швидко та легко перевезти з місця на місце. Це значно ускладнює для противника створення перешкод для українських систем зв’язку.

 

200117 AS0004 SR 4A OD WRSH

 

– Скільки коштує це обладнання?

 

– Не можу сказати навіть приблизно. Розумієте, це не IKEA, де на кожний товар прикріплений фіксований цінник. Якщо враховувати всю сукупність факторів, ціна виробу залежить від конкретних потреб замовника. Отже, вартість залежить від конфігурації виробу залежно від завдань, які вирішує конкретний підрозділ.

 

– Що ви можете сказати про технічне обслуговування ваших систем?

 

– Всі наші системи прийняті на озброєння американської армії, і всі вони відрізняються високою надійністю. Ми працюємо в цій сфері з початку 2000-х років, і ми ніколи не виставляємо рахунки за ремонт, все робимо безкоштовно. За цей час нам повернули для ремонту тільки десь 80 наших док-станцій. Вони просто не ламаються. Всі інші системи, якщо говорити відверто, не є такими надійними, як наша, яка свою надійність довела на практиці. Саме нашу систему, яку ми виробляємо на заводі в Нью-Йорку, використовують артилерійські підрозділи України.

 

Бесіду вів Антон МІХНЕНКО,

Defense Express

Публікації та новини по темі:

 

КОМПАНІЇ З США НА СТЕНДАХ «ЗБРОЯ ТА БЕЗПЕКА – 2019»

 

ПОЛЬСКІ КОМПАНІЇ НА «ЗБРОЯ ТА БЕЗПЕКА – 2019». Ч.1.

 

ПОЛЬСКІ КОМПАНІЇ НА «ЗБРОЯ ТА БЕЗПЕКА – 2019». Ч.2.

! При використанні вмісту сайту обов’язковим є активне гіперпосилання на defence-ua.com, що не закрите від індексації пошуковими системами

Переклад

ukarzh-TWenfrdeitptrues