200322 IVL 0ДК "Укроборонпром" відновив частково знищену конструкторську документацію апаратів штучної вентиляції легень БРІЗ-Т і готовий передати копії приватним виробникам, які можуть швидко налагодити виробництво приладів

 

 


Йдеться про документацію на невійськову продукцію медичного призначення, повідомляє Defense Express з посиланням на прес-службу Концерну.

 

Новина по темі: ОПК ПРОТИ COVID-19: "ЗОРЯ-МАШПРОЕКТ" ВІДНОВИТЬ ВИГОТОВЛЕННЯ МЕДИЧНОГО КИСНЮ ДЛЯ УКРАЇНСЬКИХ ЛІКАРЕНЬ


Відзначається, що у Концерні провели ревізію виробничих потужностей заводу "Буревісник", який зупинив виробництво продукції 12 років тому, фінансового стану підприємства, що має понад 100 мільйонів гривень боргів перед державними установами, комунальними службами міста та колишніми працівниками.


"За минулі десять років завод не отримував жодного державного замовлення на свою продукцію. Останні перемовини про це були під час епідемії свинячого грипу (H1N1) у 2008 році. На виробництво апаратів штучної вентиляції завод взяв кредит, але обіцяне Кабінетом міністрів замовлення на тисячу апаратів так і не отримав. Кредитне навантаження, фінансова криза та відсутність нових замовлень призвели до повної зупинки заводу "Буревісник" протягом останніх 10 років", – пояснив ситуацію на підприємстві заступник генерального директора з питань взаємодії з органами державної влади Мустафа Найєм.

 

200322 IVL 1


На цей час завод не веде виробничої діяльності та перебуває у стані банкрутства (з 2011 року). Останні 5 років на заводі припинено електро- і водопостачання, відсутнє опалення. Виробничі цехи та обладнання знаходяться у неробочому стані, потребують значних капітальних інвестицій і модернізації. Також закінчився строк дії сертифікатів на продукцію та виробництво.

 

Новина по темі: КОРОНАВІРУС COVID-19: ЯКИХ ЗАХОДІВ ВЖИВАЮТЬ ВІЙСЬКОВІ МЕДИКИ ЗСУ ТА ПІДРОЗДІЛИ У ЗОНІ ООС (ВІДЕО)


Наразі у штаті заводу – 59 осіб, майже не залишилось спеціалістів, які були задіяні у виробництві лінійки продукції. За таких умов відновлення повного циклу виробництва апаратів штучного дихання є довготривалим процесом, а оновлення виробничого обладнання, залучення та підготовка нового штату потребуватиме значних та довгострокових інвестицій.

 

Новина по темі: ПРЕЗИДЕНТ ПІДПИСАВ ЗАКОН ПРО КОРОНАВІРУС


Протягом останнього тижня інженери Концерну, конструктори і технологи п’яти інших заводів "Укроборонпрому" ретельно вивчали конструкторську документацію апарату штучного дихання, останню модифікацію якого завод випускав десятки років тому, та провели низку консультацій щодо можливості відновлення виробництва на "Буревіснику".

 

200322 IVL 2


У підсумку було прийнято рішення відкрити документацію для приватних виробників медичних приладів, які зацікавлені у виготовленні апаратів штучного дихання такого зразка (БРІЗ-Т). Це дасть можливість інженерам точно визначити кількість та спосіб виготовлення комплектуючих, частина з яких є імпортною, оцінити тривалість виробничого циклу та обсяг необхідних інвестицій за наявних у них ресурсів.

 

Новина по темі: У СУХОПУТНИХ ВІЙСЬКАХ ЗСУ НАВЧАЛИСЯ ДІЯТИ НА ВИПАДОК ПІДОЗРИ ЗАХВОРЮВАННЯ НА КОРОНАВІРУС COVID-19 (ВІДЕО)


"Буревісник" – це яскравий приклад недбалості по відношенню до українських оборонних підприємств. У минулому – потужний завод, який виготовляв радіоелектронні системи практично для всього радянського флоту, сьогодні перетворився на завод-привид з безнадійними боргами і без замовлень від держави. Таких підприємств у Концерні понад 20 і нинішня ситуація яскраво демонструє, що таким втраченим для вітчизняного військово-промислового комплексу заводам потрібно нове життя", – пояснив Найєм.


У Концерні серйозно поставилися до запиту волонтерів та колишніх працівників заводу щодо можливості відновлення виробництво апаратів на "Буревіснику", розповів він.

 

200322 IVL 3


"Розуміючи реалістичний стан підприємства, ми все одно витратили останній тиждень на з’ясування можливості і доцільності виробляти на заводі апарати штучного дихання. Тут важливо розділяти дві речі: відновлення виробництва на самому "Буревіснику" і відновлення виготовлення апаратів. Ми вирішили віддати всю конструкторську документацію приватним компаніям, які мають станки, можуть швидко підлаштувати свої потужності для виготовлення необхідних деталей та корпусу, отримати сертифікацію та провести випробування. Якщо такі є і можуть виготовити свої версії БРІЗів у стислі строки та за притомну вартість – Укроборонпром надасть креслення і супровідну документацію. Я думаю, це хороший приклад для наслідування. Увесь світ зараз ділиться своїми рішеннями, технологіями та інтелектуальною власністю для боротьби з коронавірусом, бо тільки у спільній кооперації ми зможемо вийти із кризи з найменшими наслідками", – прокоментував ситуацію генеральний директор держконцерну Айварас Абромавичус.

 

Новина по темі: ПРО ЗАХОДИ, ЯКІ БУЛИ ПРОВЕДЕНІ В ЗС УКРАЇНИ АБИ ЗАПОБІГТИ КОРОНАВІРУСУ


Нагадаємо, підприємства Укроборонпрому під час карантину в Україні у зв’язку із загрозою поширення коронавірусу розпочали виробництво засобів індивідуального захисту та іншої продукції, що може допомогти державі та громадянам у боротьбі з епідеміологічними викликами.

 

Публікація по темі: ОЛЕКСАНДР СИРСЬКИЙ: «ВЕСЬ ОСОБОВИЙ СКЛАД, ЗАЛУЧЕНИЙ ДО НЕСЕННЯ СЛУЖБИ У НАРЯДІ, ЗАБЕЗПЕЧЕНИЙ ЗАСОБАМИ ІНДИВІДУАЛЬНОГО ЗАХИСТУ»

! При використанні вмісту сайту обов’язковим є активне гіперпосилання на defence-ua.com, що не закрите від індексації пошуковими системами

Переклад

ukarzh-TWenfrdeitptrues