180530 CZ800В програмі «Зброя.UA» військовий експерт і директор інформаційно-консалтингової компанії «Defense Express » Сергій Згурець розповів про державне оборонне замовлення, колісну та броньовану техніку, безпідставні звинувачення щодо генералів зброярської сфері та скандальних журналістів

 

Сергій Камінський: Як з огляду на перші 5 місяців виконується державне оборонозамовлення?

Сергій Згурець: Темпи виконання державного оборонозамовлення фактично відносяться до питань режимних, тому, що обсяги і деталі не є інформацією, яка передбачає широкого розповсюдження. Але в цьому році обороно-промисловий комплекс та підприємства приватної форми власності отримали достатньо велике оборонне замовлення, яке вимірюється в межах 18 мільярдів гривень, плюс 10 мільярдів гривень – державних гарантій, які дозволяють збільшити кількість техніки, яка поступить до наших силових структур. Ми забезпечили майже всі бригади справною технікою, за виключенням, напрямків, які стосуються посилення потенціалу мотопіхотних бригад, яким, насправді, техніка ще потрібна. Зараз стоїть питання переходу від кількості до якості. Саме за рахунок нової техніки. Ми беремо сегмент пов’язаний з модернізацією літаків, ремонтом техніки протиповітряної оборони, постачанням до військ важкої бронетехніки і бронетранспортерів.

 

 

Сергій Камінський: Які проблеми висловлюють виробники?

Сергій Згурець: Коли ми говоримо про позицію оборонних підприємств державної і приватної форми власності, то, насправді, тут претензії чи підходи майже однакові. Всі хочуть мати прогнозоване завантаження на період часу – більше, ніж рік. Це можливо, але в контексті великих проектів. Коли ж ми говоримо про виготовлення бронетранспортерів, то в будь-якому разі, фінансова звітність йде по річній калькуляції. Складності полягають в тому, що, як і раніше залишаються проблеми з тим, що той ремонтний фонд, який дозволяв нам забезпечити укомплектування наших збройних сил, навіть після тих втрат, які були в 2014-2015 роках, вже вичерпано. Потрібно забезпечити створення тих чи інших вузлів агрегатів на національній виробничій базі, або забезпечити закупівлю зразків з-за кордону. І тут ситуація виглядає дещо парадоксально, тому що, техніку радянських зразків в Європі знайти складно. З іншого боку деякі європейські крани угальмовують певні процеси, озираючись на Росію, побоюючись продавати нам ті чи інші зразки зброї.

 

Сергій Камінський: Що ви можете сказати про пропозицію корпорації «Богдан» замінити УАЗи?

Сергій Згурець: В колісній техніці в нас колосальна потреба. На сьогодні цей сегмент заповнюється потужностями підприємства «КРАЗ». Щодо національного виробника – цей сегмент не заповнений. Ми використовуємо техніку радянського виробництва. Якщо ми порахуємо всі наші бригади, ССО, розвідроти, батальйони охорони, - машин, класу 4х4 м. класу «Дозор» потрібно близько 5 тисяч штук. Якщо говоримо про УАЗіки і той транспорт, який може їх замінити, то їх кількість буде не меншою. Наші підприємства, які пропонують «Тритон», «Дозор», «Козак», «Варта», то, фактично, ці машини, начебто схожі, але є різними. Оптимальна схема є такою, щоб взяти на річний період і випробувати ці машини у військах. Після цього обрати найоптимальнішу машину і потім роздати ці замовлення тим, хто спроможний виробляти ці машин. Тому, що в нас котрий рік йде боротьба між різними підприємствами, які виготовляють по великому рахунку однакові машини.

 

Публікація по темі: МОДЕРНІЗАЦІЯ УКРАЇНСЬКИХ Т-64 «БУКСУЄ», ХОЧА ЦЕЙ ПРОЕКТ ВАЖЛИВІШИЙ ЗА «ОПЛОТ»

 

Сергій Камінський: Що можете сказати про появу танків Т-84 в армії?

Сергій Згурець: Танків Т-84 у ЗСУ шість штук.Т-84 був створений перед «Оплотом». У нас зберігається різношерстість танкового парку, але це вимушена ситуація. Кількість танків у нас перевищує 1000 одиниць, але, щоб їх обслуговувати, потрібно мати оптимальну логістику. На сьогодні в нас в арсеналі ЗС є танки Т-64, танки «Булат», Т-72, Т-80, Т-84. Найбільше в нас Т-64 і вже тривалий час стоїть питання про їх модернізацію. Ми маємо забезпечити, щоб вони могли стріляти вночі, мали надійний захист.

 

Публікація по темі: ПАВЛО БУКІН: «З ПОЗИЦІЇ «УКРОБОРОНПРОМУ» МОЖНА РЕФОРМУВАТИ ОБОРОННУ ГАЛУЗЬ»

 

Сергій Камінський: В Укроборонпромі відбулися кадрові зміни, чи відчутно це на роботі?

Сергій Згурець: Попереднє керівництво мало достатньо складні взаємини з Міністерством оборони і цей фон складних взаємин, коли військові казали, що ви неспроможні нам вчасно поставити техніку, а в Укроборонпромі говорили, що насправді ви затримуєте оплату і висуваєте надмірні вимоги, на сьогодні став значно менший. Деякі програми набули державного характеру. Але, слід розуміти, - збільшення грошей на потреби закупівель озброєнь, не означає, що техніки буде закуплено більше. На сьогодні з дна доводиться витягати цілі напрямки промисловості, які раніше були проігноровані.

 

Джерело

! При використанні вмісту сайту обов’язковим є активне гіперпосилання на defence-ua.com, що не закрите від індексації пошуковими системами

Переклад

ukarzh-TWenfrdeitptrues