140501 bplaВперше інформація про присутність на окупованій РФ частині українського Донбасу сучасної системи орбітального придушення “Тірада-2” з’явилася 16 березня 2019 року у звіті СММ ОБСЄ. І це стало для волонтерів InformNapalm справжньою сенсацією, бо за даними відкритих джерел комплекс “Тірада-2” в 2019 році тільки планували поставити на озброєння в Центральний військовий округ Росії.

 

Волонтери міжнародної розвідувальної спільноти InformNapalm дослідили цю інформацію і надали їй широкого розголосу у ЗМІ з додатковими роз’ясненнями. Наявність цієї системи на Донбасі вказувала не тільки на проведення випробувань новітніх російських систем РЕБ у бойових умовах проти української армії, але і на спроби Російської Федерації перешкодити отриманню сигналу стратегічним дроном США RQ-4B Global Hawk, який періодично проводить моніторинг вздовж лініі зіткнення.

 

140501 tirada

 

У відкритих джерелах було обмаль інформації про новітню російську систему орбітального придушення “Тірада-2”. Не було зрозуміло і як виглядає ця система, бо пошуковики видавали досить суперечливі дані з фото різних систем та комплексів РЕБ. А у окремих статтях тематичних ЗМІ фігурували лише ілюстраційні фото, жодна з яких не мала конкретного підпису і містила цілий перелік систем РЕБ, що значно ускладнювало пошук. Саме тому ми спершу дали лише фото макету однієї з модифікацій цієї системи, щоб не ввести себе та читачів в оману.

 

140501 tirada 1

Фото: макетований вигляд “Тірада-2С”, представлений на міжнародній виставці “Макс-2013”.

 

3 квітня 2019 твіттер-канал української місії в ОБСЄ опублікував фото з БПЛА автоматизованої станції перешкод Р-330Ж “Житель” та комплексу “Тірада-2”, які були зафіксовані СММ ОБСЄ неподалік від населеного пункту Южна Ломуватка на Донбасі.

 

140501 tirada 2

 

На слайді ОБСЄ не були зазначені точні координати, тому волонтери спільноти InformNapalm переглянули загальнодоступні супутникові знімки в google maps і знайшли точне місце фіксації – це 48.418126 38.511170. Також ми встановили тоді, що на знімках в даному районі, починаючи з 2017 року періодично перебувають кунги з антенами на армійських вантажівках, що вказувало на постійну присутність систем РЕБ.

 

Фото “Тіради-2” з дрону ОБСЄ допомогло звузити пошук справжніх фотографій цього таємного комплексу, які все ж таки через необережність пресс-служби МО РФ потрапили в мережу Інтернет. Ймовірно, вони спочатку були опубліковані в цій статті на сайті МО РФ, яку підхопили російські ““РИА Новости“, бо саме з посиланням на ці джерела і вдалося спіймати одну з небагатьох справжніх фото “Тіради-2”, яке ми знайшли у передруку новини на Baltnews.lt.

 

140501 tirada 3

 

Проте фото не мало підпису, що це саме “Тірада-2”, а лише містило підпис джерела “РИА Новости”. Нам також вдалося знайти ще одне фото, яке також без підпису ілюструвало статтю про новітні російськи розробки РЕБ.

 

140501 bpla 1

"18.07.2018 Военнослужащий управляет БПЛА на окружном этапе конкурса по полевой выучке среди подразделений радиоэлектронной борьбы Южного военного округа на полигоне Николо-Александровский в Ставропольском крае". Денис Абрамов / РИА Новости

 

На задньому плані фотографії ми бачимо ту ж саму систему, тільки з розгорнутою другою антеною. А підпис, який був вшитий у фото вказує що вона зроблена 18.07.2018 на Ніколо-Александровському полігоні в Ставрапольському краї РФ.

 

Ось порівняння від InformNapalm.

 

140501 tirada 4

 

Волонтери InformNapalm порівняли фото з БПЛА зі звіту СММ ОБСЄ на Донбасі та фото цієї системи з конкурсу на полігоні МО РФ і дійшли висновку, що це одна і та сама система – “Тірада-2”.

 

140501 tirada 5

 

Чітке визначення і фотофіксація цієї системи дуже важлива. Росіяни намагалися приховати виток фото цього комплексу РЕБ і прибирали поодинокі фотографії з сайтів. Проте нам вдалося розпізнати цю систему завдяки інформації зі звітів СММ ОБСЄ. Сподіваємось, що ці дані будуть використані проукраїнськими жителями окупованих територій для визначення, фото- та відео- фіксації новітніх російських систем та передачі цих даних нам для подальшого документування фактів військового вторгнення Російської Федерації. Також для розпізнавання типів озброєння та військової техніки агресора можна використовувати інтерактивну базу даних спільноти InformNapalm. Разом переможемо.

 

Джерело

 

 

Публікації та новини по темі:

 

НОВІТНІЙ РОСІЙСЬКИЙ КОМПЛЕКС РАДІОРОЗВІДКИ «ТОРН» ЗНОВУ ЗНАЙШЛИ НА ОКУПОВАНОМУ ДОНБАСІ

 

РОСІЯ РОЗГОРНУЛА В ЯСИНУВАТІЙ КОМПЛЕКС РОЗВІДКИ «ЗООПАРК-1»

 

ВСТАНОВЛЕНІ ТОЧНІ КООРДИНАТИ ПОСТІЙНОЇ ФІКСАЦІЇ НОВІТНІХ РОСІЙСЬКИХ СИСТЕМ РЕБ НА ДОНБАСІ

 

РОСІЯ НА ДОНБАСІ ВИКОРИСТОВУЄ БІЛЬШЕ 8 ТИПІВ БПЛА

 

НА ДОНБАСІ ВИЯВЛЕНІ НОВІТНІ РОСІЙСЬКІ СИСТЕМИ РЕБ

 

! При використанні вмісту сайту обов’язковим є активне гіперпосилання на defence-ua.com, що не закрите від індексації пошуковими системами

Переклад

ukarzh-TWenfrdeitptrues