190619 KORVETУкраїнський військовий флот хоч і дуже помалу, та все ж розвивається. Принаймні, зовні це виглядає саме так.

 

Ми вже розповідали майже про всі типи військових кораблів і катерів, які у ВМС ЗСУ прийнято називати "москітним флотом".

 

Та нещодавно з'явились підстави сподіватися, що цей перелік поповниться ще одним типом великих кораблів, відомим, як проєкт 58250 "Володимир Великий" (за назвою першого корабля цього типу), або "Корвет" (за типом корабля).

 

"Найближчим часом знову постане питання відновлення програми "Корвет" за рахунок співпраці з потужним іноземним партнером, який хоче закупити цілу серію таких кораблів, розроблених нами. І за рахунок цього відбудеться реанімація проєкт "Корвет" в Україні", – заявив два тижні тому в інтерв'ю "Апострофу" директор Defense Express Сергій Згурець.

 

Він натякнув, що йому відомий цей іноземний партнер, але він не уповноважений його називати. Також Сергій Згурець підтвердив, що в разі свого відновлення, проєкт буде озброєний новим українським комплексом "Нептун".

 

Історія проєкт

 

Власне, проєкт 58250 "Корвет" – це перспективний багатоцільовий бойовий корабель, який був розроблений миколаївським державним підприємством "Дослідно-проектний центр кораблебудування" (ДП "ДПЦК") для потреб Військово-морських сил України.

 

Розробка проєкт була завершена ще у 2008 році, а будівництво першого корабля ("Володимир Великий") почалося в травні 2011 року з запланованим спуском на воду у 2012 році. Однак, з різних причин терміни завершення будівництва неодноразово переносилися – спочатку через саботаж оборонних проєктів російськими міністрами оборони України часів президентства Януковича, а потім через брак фінансування у зв'язку вимушеною війною проти Росії, яка розставила пріоритети на користь сухопутних військ.

 

Повернутись до проєкту "Корвет" вирішили в листопаді 2017 року, коли постановою уряду №879, прийнятою 22 листопада, дію програми продовжили до 2028 року. За цей час планується побудувати чотири кораблі загальною вартістю майже 32 мільярди гривень. Перший з них ("Володимир Великий"), який наразі готовий на 17%, очікується у розпорядження ВМС ЗСУ у 2022 році.

 

190619 KORVET 1

Корвет "Володимир Великий"

 

Однак, як це часто буває в Україні, програма так і залишилась на папері – ані в бюджеті на 2018, ані в бюджеті на 2019 роки грошей на програму "Корвет" передбачено не було.

 

"Констатую факт: начебто все мужі державні підписують постанови, але кошти рахують після того, як підписали. Буквально два тижні тому прийшов лист, що немає в державі коштів відповідних і за рахунок Міністерства оборони проводити фінансування", – заявив командувач Військово-морськими силами ЗСУ віце-адмірал Ігор Воронченко у 2018 році в ефірі телеканалу ІншеТВ.

 

За таких обставин й справді чи не єдиною можливістю відновлення проєкту "Корвет" є озвучений Сергієм Згурцем варіант іноземного замовлення, виручені кошти з якого пішли б на добудову кораблів для потреб ВМС ЗСУ.

 

Іншою проблемою даного проєкту було озброєння. Спочатку воно мало бути імпортним, що з початком війни ускладнилось як з фінансових, так і з політичних причин. Однак, з доведенням до серійного виробництва вітчизняного ракетного комплексу "Нептун" ця проблема частково вирішиться.

 

Що собою представляє

 

Проєкт 58250 "Корвет" – це перспективний багатоцільовий бойовий корабель, призначений для вирішення задач мирного часу та ведення бойових дій та спеціальних операцій самостійно, у складі корабельних тактичних груп і угрупувань різноманітних сил.

 

Попри те, що корабель належить до класу корвет, його параметри та можливості дещо переважають загальноприйняті для цього класу стандарти, але недотягують до наступного класу – фрегат. Наш "Корвет" матиме водотоннажність 2650 тон (класичні корвети мають 500-2000 т, а водотоннажність фрегатів починається з 3500 т), довжину 112 метрів, ширину 13,5 метрів і осадку 5,6 метрів. Екіпаж корвета становитиме 110 осіб. Він матиме здатність розвивати швидкість не менше 30 вузлів, матиме дальність плавання 4000 миль і автономність плавання 30 діб.

 

На кораблі передбачене наступне навігаційне та радіолокаційне обладнання:

 

- 3D РЛС виявлення надводних і далеких повітряних цілей;

- 3D РЛС виявлення надводних та повітряних цілей на середній дистанції

- АСУ бойовими діями РЛС дальнього загоризонтного цілевказування для УРО;

- Радіолокаційна система управління АУ ОЕлС "Sarmat"

- Підкільова ГАС і ГАС із протяжною антеною, що буксирується.

 

Також проєктом передбачені системи радіо-технічного забезпечення (РТЗ) та радіо-електронної боротьби (РЕБ).

 

"Корвет" матиме цілий спектр різноманітного озброєння: ударне (планується розміщення двох пускових установок "Нептун" із загальним боєзарядом у 8 ракет), артилерійське (планується розміщення двох артустановок малого калібру з дальністю ураження 5 км та однієї гармати середнього калібру з дальністю ураження 16 км; також йде розробка бойового модуля українського виробництва для боротьби з асиметричними загрозами), зенітне (планується зенітно-ракетний комплекс з дальністю ефективного ураження 30 км) і торпедне (плануються два тритрубні торпедні апарати з дальністю дії залежно від типу використаної торпеди 5-25 км).

 

Конструктори змогли "впихнути" в нього зброю, яка дозволить повноцінно виконувати функції протиповітряної, протиракетної, протикорабельної та протичовнової оборони. А зовнішній вигляд проєкту свідчить, що при його реалізації буде застосовано елементи стелс-технології – основна зброя буде захована всередині корабля, що зробить його більш "обтікаємим" і, як наслідок, менш помітним для радарів.

 

Також передбачається, що "Корвет" буде укомплектований штатним гелікоптером.

 

190619 KORVET 2

 

Руслан РУДОМСЬКИЙ

Джерело

 

Публікації та новини по темі:

 

В УКРАЇНІ ПЛАНУЮТЬ ДОБУДУВАТИ КОРВЕТ «ВОЛОДИМИР ВЕЛИКИЙ» ПРОЕКТУ 58250

 

ІНОЗЕМНИЙ ПАРТНЕР ХОЧЕ ЗАКУПИТИ ЗНАЧНУ КІЛЬКІСТЬ УКРАЇНСЬКИХ КОРВЕТІВ - ЕКСПЕРТ

! При використанні вмісту сайту обов’язковим є активне гіперпосилання на defence-ua.com, що не закрите від індексації пошуковими системами

Переклад

ukarzh-TWenfrdeitptrues