190703 ZOOПублікація InformNapalm від 27 червня 2019 на основі фотодоказу з профілю російської спортсменки Мар’яни Наумової дозволила не тільки виявити, що РФ перекидала на Донбас свої комплекси 1Л259 «Зоопарк-1» ще у 2014 році, але і дала поштовх для отримання нових фактів. InformNapalm зафіксував по логам відвідування сайту підвищену цікавість до цієї статті з московських кабінетів Федеральної служби охорони РФ, а місцеві жителі з окупованої Макіївки допомогли нам знайти ще більше доказів проти Росії.

 

ФСО вивчає матеріали InformNapalm про “Зоопарк-1”

 

В четверг, 27 червня, з 19:01 співробітники ФСО РФ з яндекс-браузера почали уважно читати нову статтю про виявлення на Донбасі російського комплексу “Зоопарк-1”. Мабуть, вже тоді один із співробітників набирав доповідну на спортсменку Мар’яну Наумову, що необачно засвітила фотографію з 1Л259.

 

Але вони ще не знали, що за декілька годин до цього один з жителів окупованої Макіївки вже вийшов на контакт з нами і передав багато нових фото, на яких було зафіксовано рух всієї колони комплексу. Коли ми склали всі пазли і на додаток побачили логи активності ФСО, то питання написання нового матеріалу по “Зоопарку” було остаточно вирішено.

 

В кадр відеореєстратора потрапила вся колона комплексу “Зоопарк-1”

 

24 жовтня 2014 року по трасі H-21 через окуповану Макіївку рухалась колонна з технікою. В кадр відеореєстратора одного з місцевих мешканців потрапив і російський радіолокаційний комплекс артилерійської розвідки та цілевказання 1Л259 “Зоопарк-1”. Саме машини з цього комплексу і були пізніше також зафіксовані Мар’яною Наумовою, яка після повернення з окупованого Донбасу вивантажила фото зі своєї поїздки у альбом від 4 листопада 2014.

 

Унікальність фото, переданих мешканцями Макіївки в тому, що це перший з відомих випадків фіксації всього комплексу, до складу якого входить: радіолокаційна станція 1Л259 на шасі МТ-ЛБу, машина технічного обслуговування (МТО, 1І30) на автомобілі Урал-43203 для проведення регламентних і ремонтних робіт, електростанція ЕД30-Т230П-1 РПМ1 на причепі 2-ПН-2.

 

Волонтери InformNapalm провели геолокацію отриманих знімків, а також ідентифікацію техніки комплексу.

 

190703 ZOO 1

190703 ZOO 3

190703 ZOO 2

190703 ZOO 4

 

Нас також зацікавив тактичний знак нанесений на дверцята автомобіля Урал-43203. Він майже ідентичний одному з тактичних знаків 136-ї ОМСБр ЗС РФ (в/ч 63354 м. Буйнакськ, республіка Дагестан) з однією лише відмінністю – зеркального положення. Це можна пояснити перевернутим трафаретом при нанесенні знаку.

 

В сучасних російських бригадах комплекс “Зоопарк-1” входить до складу батареї управління і артилерійської розвідки, яка за штатом повинна мати 3 таких комплекса. До складу 136-ї ОМСБр також входить батарея управління і артилерійської розвідки, тому у нас є підстави вважати, що комплекс “Зоопарк-1”, який помічений у Макіївці був відправлений саме зі штату цієї бригади, ймовірно разом з технічними фахівцями цієї бригади. І на це вказує не тільки тактичний знак, але і інші факти численних OSINT-досліджень.

 

Раніше InformNapalm неодноразово фіксував техніку та військовослужбовців 136-ї ОМСБр ЗС РФ на окупованому Донбасі. Наприклад, в розслідуванні про зв’язківців, які недозамазали тактичний знак своєї бригади шматком землі на машині мобільної радіостанції Р-166-0.5 «Артек». Також їх фіксували з цією радіостанцією в Луганську за адресою вулиця Даля, 27 на території “Укртелеком”.

 

190703 Shevron

 

Бронеавтомобілі «Тигр-М» з тактичним знаком 136-ї ОМСБр також фігурували у розслідуваннях InformNapalm по Донбасу.

 

190703 dres

 

У серпні 2014 року підрозділи 136 ОМСБр ЗС РФ брали участь у боях за Луганський аеропорт. Волонтери InformNapalm у жовтні 2014 року також розповідали про військовослужбовця Віталія Маракасова, завдяки якому було задокументовано рух російської колони танків Т-90А на марші на трасі М04 між селами Придорожне і Новоганнівка під Луганськом.

 

190703 Т 90А

Фото InformNapalm, розміщене у путівнику “Донбас у вогні”.

 

Загалом ми зібрали більше 14 епізодів, по яким були написані розслідування щодо виявлення військовиків або техніки 136-ї ОМСБр ЗС РФ на Донбасі. Більше дізнатися про них можна в базі даних InformNapalm.

 

P.S: Волонтери InformNapalm дуже вдячні місцевим мешканцям окупованої Макіївки, що вони звернулися до нас і передали важливі фотодокази російської військової агресії проти України. Ваші фото також наближають російських солдат та офіцерів до лав підсудних у міжнародному трибуналі. Разом переможемо. Все буде Україна.

 

InformNapalm

 

Публікації та новини по темі:

 

В ЗОНІ ООС БУВ ЗБИТИЙ ЧЕРГОВИЙ БПЛА «ОРЛАН-10»

 

НОВІТНІЙ РОСІЙСЬКИЙ КОМПЛЕКС РАДІОРОЗВІДКИ «ТОРН» ЗНОВУ ЗНАЙШЛИ НА ОКУПОВАНОМУ ДОНБАСІ

 

РОСІЯ РОЗГОРНУЛА В ЯСИНУВАТІЙ КОМПЛЕКС РОЗВІДКИ «ЗООПАРК-1»

 

ВСТАНОВЛЕНІ ТОЧНІ КООРДИНАТИ ПОСТІЙНОЇ ФІКСАЦІЇ НОВІТНІХ РОСІЙСЬКИХ СИСТЕМ РЕБ НА ДОНБАСІ

 

РОСІЯ НА ДОНБАСІ ВИКОРИСТОВУЄ БІЛЬШЕ 8 ТИПІВ БПЛА

 

НА ДОНБАСІ ВИЯВЛЕНІ НОВІТНІ РОСІЙСЬКІ СИСТЕМИ РЕБ

 

 

! При використанні вмісту сайту обов’язковим є активне гіперпосилання на defence-ua.com, що не закрите від індексації пошуковими системами

Переклад

ukarzh-TWenfrdeitptrues