190715 myrotvortsiЦе свято встановлено постановою Верховної Ради України від 21 травня 2013 року. Саме цього дня у 1992 році з місії у Боснії розпочалася участь українських військових в операціях з підтримання миру і безпеки, які під егідою ООН, ОБСЄ, НАТО і ЄС проводяться в «гарячих точках» планети.

 

За ці роки понад 44 тисячі українських військовослужбовців взяли участь у міжнародних миротворчих операціях у різних регіонах планети – Косово, Боснії і Герцеговині, Анголі, Македонії, Гватемалі, Таджикистані, Афганістані, Хорватії, Кувейті, Сьєрра-Леоне, Придністров’ї, Іраку, Лівані, Ефіопії, Еритреї, Грузії, Судані, Кот-д’Івуарі, Демократичній Республіці Конго, тощо.

 

Попри продовження бойових дій російсько-української війни на Сході нашої держави, Україна й надалі дотримується міжнародних зобов’язань щодо участі в миротворчих операціях ООН.

 

Крім цього Дня, 29 травня в Україні відзначається «Міжнародний день миротворців Організації Об’єднаних Націй».

 

На даний час 351 військовослужбовець Збройних Сил України беруть участь у 9 міжнародних операціях під проводом ООН, НАТО та у складі спільних миротворчих сил. На постійній основі за кордоном виконують завдання два національні контингенти та національний персонал.

 

Перший контингент – 18 окремий вертолітний загін, дислокується та виконує завдання на Африканському континенті у складі Місії ООН зі стабілізації у Демократичній Республіці Конго з березня 2012 року. Загальна чисельність контингенту складає 250 осіб, 8 вертольотів. Підрозділ дислокується на аеродромах м. Гома та м. Бені.

 

Завдання 18 окремого вертолітного загону Місії ООН, проводити повітряну розвідку та спостереження, надавати вогневу підтримку наземним силам ООН, забезпечує медичне транспортування та евакуацію поранених. Крім того, екіпажі МІ-8 щоденно забезпечують перевезення персоналу Місії та вантажів, що є важливим елементом забезпечення життєдіяльності Місії.

 

Другим національним контингентом є це – інженерний підрозділ, який виконує завдання у складі сил КФОР НАТО та базується на військовій базі“Маршал Де Латре де Тасіньї ” в Косово, Республіка Сербія. Чисельність контингенту в даній країні складає 40 осіб, які виконують завдання з забезпечення свободи пересування територією Косово, окремих заходів інженерного обладнання місць розташування військ та розмінування місцевості в інтересах багатонаціональних підрозділів сил КФОР. На прохання Північноатлантичного альянсу (НАТО), ведеться робота щодо збільшення чисельності НК до 50 осіб.

 

Цього року у червні український національний персонал у складі 5 осіб було направлено для виконання завдань до складу Багатопрофільної інтегрованої Місії ООН зі стабілізації в Малі.

 

Таким чином, на теперішній час, 61 представник українського національного персоналу виконує завдання в місіях ООН, НАТО та спільних миротворчих силах, в таких країнах: Місія ООН зі стабілізації у Демократичній Республіці Конго (12 осіб); Місія ООН у Косово (2 особи); Місія ООН у Республіці Південний Судан (4 особи); Тимчасові сили ООН із забезпечення безпеки в Аб’єй (6 осіб); Сили ООН з підтримання миру на Кіпрі (1 особа); Тренувально-дорадча місія НАТО “Рішуча підтримка” в Ісламській Республіці Афганістан (21 особа); Багатопрофільна інтегрована Місія ООН зі стабілізації у Малі (5 осіб); Спільні миротворчі сили у зоні безпеки Придністровського регіону Республіки Молдова (10 військових спостерігачів).

 

Основними завданнями військових спостерігачів є здійснення заходів з контролю виконання угод про припинення вогню, патрулювання зон відповідальності, збір та аналіз інформації, а також сприяння у наданні гуманітарної допомоги цивільному населенню.

 

Якісне і бездоганне виконання завдань, відповідальність, мужність і високий професіоналізм особового складу підрозділів та частин Збройних Сил України, які брали та беруть участь у МОПМБ створили українським миротворцям заслужено високий авторитет у системі НАТО та ООН.

 

Висока оцінка з боку наших міжнародних партнерів стала основним підґрунтям для постійного запрошення України до участі у новостворюваних та вже існуючих миротворчих місіях та розширення географії залучення Збройних Сил України до миротворчої діяльності в усьому світі.

 

Major Horvat KFOR Al-Kut

 

Джерело

 

Публікації та новини по темі:

 

347 ВІЙСЬКОВОСЛУЖБОВЦІВ ЗСУ БЕРУТЬ УЧАСТЬ У 8 МІЖНАРОДНИХ ОПЕРАЦІЯХ З ПІДТРИМАННЯ МИРУ І БЕЗПЕКИ

 

ПОВІТРЯНІ СИЛИ ЗСУ ПОКРАЩУЮТЬ БОЙОВУ СПРОМОЖНІСТЬ ПІДРОЗДІЛІВ ПРОТИПОВІТРЯНОЇ ОБОРОНИ

 

«УКРАЇНСЬКИЙ АВІАЗАГІН — ПРИКЛАД ДЛЯ ІНШИХ МИРОТВОРЧИХ ПІДРОЗДІЛІВ У ДР КОНГО», — ПРЕДСТАВНИКИ МІСІЇ ООН

 

! При використанні вмісту сайту обов’язковим є активне гіперпосилання на defence-ua.com, що не закрите від індексації пошуковими системами

Переклад

ukarzh-TWenfrdeitptrues