190731 snajper 0На сайті видання “Український тиждень” вийшов новий щотижневий огляд на основі досліджень InformNapalm. Він має назву “Снайперський вогонь та димова завіса пропаганди” і присвячений темі російських снайперів на Донбасі.

 

Волонтери міжнародної розвідувальної спільноти розповіли, як російські пропагандисти реагують на зведення ООС і які снайперські групи з РФ було зафіксовано на Донбасі

              

На Сході України триває позиційна війна проти російських гібридних військових формувань. Снайперська складова відіграє в ній значну роль, хоча дуже часто й залишається поза увагою. Так відбувається через особливу таємність та законспірованість російських снайперських груп, які періодично прибувають на Донбас для виконання спеціальних завдань.

 

19 липня, за день до так званого хлібного перемир’я, на Донбасі загинули одразу два українські військові від рук ворожого снайпера. А 22 липня о 23:19 на сторінці ООС у Facebook з’явилося повідомлення, що до окупованого Донецька прибули російські групи снайперів із завданням знищити відеокамери спостереження СММ ОБСЄ, що встановлені на окремих ділянках лінії розмежування. Точна дата й час розміщення цієї інформації вказані не випадково, бо вже наступного дня, приблизно через 12 год, російські пропагандисти вчергове використали метод віддзеркалення інформації і розтиражували фейкові заяви спікера терористичної організації «ДНР». Цими повідомленнями вони заповнили всю пошукову видачу за ключовими словами про снайперів. (Метод віддзеркалення інформації та приклади його використання детально описані в попередньому огляді «Трикстери російської пропаганди, або «Королівство кривих дзеркал»).

 

У заявах, які з другої половини дня 23 липня стали тиражувати спочатку інформаційні ресурси терористичної організації «ДНР», а потім і російські інформагенції, зокрема ТАСС, ішлося про те, нібито український снайпер відкрив вогонь по «фахівцеві ДНР», який встановлював камери спостереження для фіксації порушень режиму припинення вогню. За повідомленням бойовиків, подія нібито трапилася 22 липня. Але ця інформація чомусь майже слово в слово є віддзеркаленням заяви ООС та оприлюднена 23 липня в другій половині дня. Для наочнішого підтвердження InformNapalm зіставив дані виходу новин та архіви повідомлень: архів повідомлення зі сторінки ООС (22.07.19 о 23:19) та архівповідомлення із сайту бойовиків (23.07.19 о 16:42), із якого почалося тиражування в російських ЗМІ.

 

190731 foto

 

Які групи російських снайперів вдавалося ідентифікувати

 

Загалом, якщо розглядати тему періодичної присутності російських снайперів на Донбасі, то волонтерам InformNapalm вдавалося виявляти як кадрових військовослужбовців ЗС РФ, так і найманців — громадян РФ, які мали кримінальне минуле й також виконували завдання на Донбасі як снайпери.

 

Хоч знайти сторінки справжніх снайперів у відкритих джерелах досить складно, але й вони іноді мають слабкість до спільних селфі, особливо коли це воно робиться на чужій території, за тисячі кілометрів від місця їхньої постійної дислокації.

 

Наприклад, 2015 року волонтери InformNapalm фіксували військовослужбовців роти снайперів 19-ї ОМСБр ЗС РФ, які були прикомандировані до бандформування «Сомалі». У 2016-му телефонували командирові роти — утікачеві, що покинув свого підлеглого снайпера, громадянина РФ, якого було ліквідовано на Світлодарській дузі. У 2017 році фіксували снайпера з 19-ї окремої мотострілецької бригади ЗС РФ, який маскувався «ополченцем Новоросії» на Донбасі. А 2018-го виявили снайперську роту 40-ї окремої бригади морської піхоти ЗС РФ, що прибула на Донбас для виконання спеціальних завдань.

 

190731 foto 1

 

Один зі снайперів цієї роти, російський військовий Юрій Пєтров, «засвітився» на спільних фото на базі 7-ї ОМСБр 2-го АК «ЛНР» з іншим російським найманцем Сєрґєєм Журавльовим.

 

190731 foto 2

 

Особисті дані Юрія Пєтрова також вдалося підтвердити за фотографіями квитків на літак, які він публікував на своїй сторінці в соцмережі перед кожною ротацією. Росіянин вилітав із Ростова-на-Дону до Якутська з пересадкою в Москві.

 

Снайперські пари росіян на Донбасі також часто складаються як із кадрових військових ЗС РФ, так і з найманців, які пройшли відповідну підготовку в російських військових таборах.

 

Незважаючи на постійні інструктажі МО РФ та заборони кадровим російським військовим робити фото й фільмувати себе на українському Донбасі, інформація все ж таки потрапляє в поле зору волонтерів-розслідувачів. Тому російська пропаганда кожне повідомлення української розвідки про прибуття з РФ чергової групи снайперів намагається сховати під потужною «димовою завісою» та використовує метод віддзеркалення.

 

Джерело

 

 Публікації та новини по темі:

 

ПОЗИЦІЙНА ВІЙНА: РОСІЯ ПОСТІЙНО ЗАКИДАЄ НА ДОНБАС СВОЇХ ВІЙСЬКОВИХ СНАЙПЕРІВ (ФОТО)

 

ВІЙСЬКОВІ РОЗВІДНИКИ ЗАЙНЯЛИ ЧАСТИНУ “СІРОЇ ЗОНИ” БІЛЯ ДОНЕЦЬКА

 

ПОЗИЦІЙНА ВІЙНА: РОСІЯ ПОСТІЙНО ЗАКИДАЄ НА ДОНБАС СВОЇХ ВІЙСЬКОВИХ СНАЙПЕРІВ (ФОТО)

 

! При використанні вмісту сайту обов’язковим є активне гіперпосилання на defence-ua.com, що не закрите від індексації пошуковими системами

Переклад

ukarzh-TWenfrdeitptrues