190905 Plan g15-16 серпня 2008 року було підписано “план Медведєва-Саркозі”, згідно з яким Росія зобов’язалася вивести свої війська з Грузії. Натомість Російська Федерація створила дві окупаційні бази в Грузії і періодично продовжує переміщувати лінію окупації всередину грузинської території.

 

Напередодні 11-ї річниці російської агресії в Грузії окупаційний режим у т. зв. Республіці Південна Осетія відновив провокації вздовж адміністративного кордону регіону Цхінвалі з Грузією. Тривалі місячні конфлікти болісно нагадують грузинам ситуацію 2008 року до п’ятиденної війни. Самопроголошена сепаратистська Республіка Південна Осетія визнана лише Росією, Нікарагуа, Венесуелою та Науру. Для решти світу це грузинський регіон Цхінвалі.

 

Нова активізація повзучої окупації в Горі

 

7 серпня 2019 року діючий окупаційний режим у районі Цхінвалі в Грузії розпочав нове незаконне огородження лінії окупації в грузинському селі Гугутянкарі в муніципалітеті Горі. Прикордонники ФСБ почали встановлювати стовпи, відокремлюючи селян від їхніх садів. Інформація про це надійшла до добровольців руху “Сила в єдності” та активістів інших антиокупаційних рухів, що патрулюють уздовж лінії розмежування.

 

 

Після розголосу ФСБ призупинила свою роботу, але 14 серпня відновила загорожування і почала прикріплювати до стовпів сітки та колючий дріт. Два будинки та сади жителів села виявилися поза так званим “кордоном”. Окупаційні війська дали три дні власникам двох будинків, постраждалих під час війни в серпні 2008 року, щоб зібрати урожай.

 

19 09 02 гуг

Фотографії: Прикордонна ZONA і Atotsi Live

 

16 серпня село Гугутянкарі відвідала делегація акредитованих у Грузії дипломатів, включаючи послів Австрії, Естонії, Латвії, України, Болгарії, Ізраїлю, Бразилії та Японії. Дипломати одноголосно засудили повзучу окупацію Грузії Росією, закликали підтримати територіальну цілісність і суверенітет країни і закликали президента Росії Володимира Путіна вивести свої війська з Грузії.

 

190905 Plan g 1

190905 Plan g 2

Візит послів. Фотографії: Посольство США в Тбiлiсi

 

 

 Викрадені громадяни Грузії

 

Грузія постійно повідомляє про випадки викрадення грузинських жителів у прикордонних районах, яких повертають за викуп, та кілька випадків насильницьких цинічних вбивств, що сколихнули країну. З початку 2011 року на лінії окупації регіону Цхінвалі та Абхазії окупанти затримали близько 2100 чоловік. Процес особливо активізувався після 2013 року.

 

Останній випадок стався 17 серпня в селі Ахалубані Мцхетіського району, коли викрали 7-ох молодих грузинів, які їхали на машині до сусідньої церкви св. Георгія. На цій території немає розпізнавальних знаків окупаційного “уряду”. Юнаків доставили до слідчого ізолятора в Цхінвалі, який нічим не кращий за підвали російської військової бази, і звинуватили у “незаконному перетині державного кордону”. 18 серпня був викрадений ще один грузин, цього разу в каньйоні Громі.

 

Через день автомобілі викрадених юнаків повернули до церкви, де сталося викрадення. Патрульний дрон цивільного антиокупаційного руху “Сила в єдності” випадково зняв осіб у одностроях, які намагалися сховатися після повернення автомобіля.

 

Інформація була передана за допомогою гарячої лінії Місії ЄС.Традиційно Цхінвалі повернув грузинів після сплати суми, яку вимагали.

 

Важка гуманітарна ситуація окупаційної лінії постійно підігрівається такими випадками.

 

Загострення ситуації біля села Чорчані. Окупаційні органи т. зв. Південної Осетії з ультиматумом

 

Кілька днів тому окупаційний режим у Цхінвалі мобілізував близько 200 озброєних осіб та важку військову техніку на лінії розмежування біля села Цнелісі (безлюдне село на окупованих територіях). У Цхінвалі почали нагнітати обстановку після того, як грузинська держава розмістила пост поліції на підконтрольній їй території поблизу села Чорчані. Пост розташований приблизно за 150 метрів від лінії окупації, всередині підконтрольної уряду території. Було прийнято рішення подбати про безпеку жителів села на тлі постійних викрадень громадян Грузії поблизу окупаційної лінії. Т. зв. Південна Осетія заявила, що пост грузинської поліції знаходяться на “її” території, а самі поліцейські – “провокатори”, яких можна затримати за “порушення кордону”.

 

190905 Plan g 3

Поліцейський пост поблизу Чорчані. Фото: https://sova.news

 

28 серпня на території, контрольованій окупаційним режимом, напроти села Чорчані з’явилися збройні сили та важка техніка, і розпочалася кампанія з дискредитації грузинської сторони в контрольованих Кремлем ЗМІ з погрозами, що будь-яке протистояння в т. зв. Південній Осетії загострить ситуацію на всьому Кавказі.

 

29 серпня в Ергнеті відбулася 95-та зустріч сторін в рамках Механізму Запобігання Інцидентів та Реагування (МЗІР). Зустріч була зірвана осетинською стороною, делегація якої залишила засідання. Цхінвалі поставив ультиматум – закрити блокпост Грузії в районі Чорчані до 6:00 ранку 30 серпня. У протилежному випадку – погроза охороняти свій кордон “усіма законними діями”.

 

Тбілісі підкреслив, що територія завжди знаходилася під контролем центральної влади і та не має наміру виконувати ультиматум.

 

На веб-сайті Комітету держбезпеки т. зв. Південної Осетії з’явилося повідомлення про рішенням їхнього президента Бібілова розпочати гуманітарну операцію в районі села Цнелісі:

 

 

30 серпня ситуація мало змінилася, хоча грузинський пост залишився на місці.

 

19 09 02 чорч 1

 Фотографії: Давiт Кацарава.

 

Офіційний Тбілісі оцінив дії Москви як провокацію проти народу Грузії та суверенітету країни:

 

Нижня палата Конгресу США зреагувала на те, що відбувається в Чорчані: “Подальша мілітаризація Росією Південної Осетії є обурливою і неприйнятною. Путін та його уряд продовжують безрозсудно нехтувати суверенітетом інших країн. Росія повинна негайно припинити свою деструктивну поведінку та поважати грузинський суверенітет.”:

 

 

Робоча група “Коаліція за суверенні вибори”, що складається з експертів, дипломатів та журналістів, поширила прохання адекватно відреагувати на дії Росії: “Ми закликаємо міжнародне співтовариство не повторювати помилки 2008 року та негайно реагувати на агресію Кремля проти суверенної держави”:

 

 

На зустрічі, що відбулася 2 вересня в Ергнеті, вирішення проблеми не було знайдено. Обидві сторони назвали зустріч безрезультатною. Обговорення продовжиться на наступній зустрічі, яка, за словами грузинської сторони, має відбутися 2 жовтня.

 

Джерело

 

! При використанні вмісту сайту обов’язковим є активне гіперпосилання на defence-ua.com, що не закрите від індексації пошуковими системами

Переклад

ukarzh-TWenfrdeitptrues