190918 zentrНа початку цього тижня в РФ почалися стратегічні навчання “Центр-2019”, завершити які планують 21 вересня. У навчаннях задекларована участь понад 128 тисяч військових з РФ та інших країн.

 

Міжнародна волонтерська спільнота InformNapalm провела моніторинг та зібрала первинні данні про характер цих маневрів.

 

Нагадаємо, що це вже другі масштабні навчання ЗС РФ, які проходять паралельно з багатонаціональними навчаннями “Rapid Trident-2019″, які розпочалися в Україні 13 вересня і триватимуть до 28 вересня. 13 вересня в РФ на полігоні Муліно Нижньогородської області Росії також розпочались російсько-білоруські навчання “Щит Союзу-2019”, в яких задіяні 12 тисяч військових.

 

Що відомо про стратегічні маневри “Центр-2019”

 

Як повідомили в прес-службі ЦВО РФ, в ході навчань російські військові та їх іноземні колеги мають відпрацювати питання застосування угруповань військ при “боротьбі з тероризмом” і для забезпечення безпеки в Центрально-Азіатському регіоні.

 

У навчаннях “Центр-2019” візьмуть участь 128 тисяч військовослужбовців, понад 20 тисяч одиниць озброєння і військової техніки, близько 600 літальних апаратів і до 15 кораблів і суден забезпечення. Основні дії пройдуть з 16 по 21 вересня на 6 загальновійськових полігонах, розташованих в Оренбурзькій, Челябінській, Курганській, Астраханській і Кемеровській областях Росії, на території Дагестану і Алтайського краю, а також в акваторії Каспійського моря.

 

Для відпрацювання спільних дій в складах угруповань військ (сил) до навчань залучаються військові контингенти Китайської Народної Республіки, Ісламської Республіки Пакистан, Киргизької Республіки, Республік Індії, Казахстан, Таджикистан і Узбекистан.

 

Зв’язок

 

Військовим зв’язківцям ЦВО поставлені завдання забезпечити безперебійний зв’язок по захищених каналах між військами, розташованими на полігонах Поволжя, Уралу, Сибіру і Північного Кавказу.

 

В ході розгортання і роботи системи прихованого управління зв’язківці мають відпрацювати нормативи щодо захисту польових пунктів управління від розвідувально-диверсійних груп. Щоденні тренування з управління військами по закритих каналах мають проходити в складних умовах впливу засобів радиоподавления умовного противника.

 

На навчанні “Центр-2019” зв’язківці ЦВО будуть використовувати сучасні комплекси зв’язку, поставлені у війська ЗС РФ в 2019 році. У забезпеченні захищеного зв’язку задіяні понад 1500 тисячі військовослужбовців і понад 600 одиниць спеціальної техніки в тому числі станції зв’язку Р-160-0,5 і цифрові комплекси зв’язку П-240І-4 “Переселенець”, в характеристиках яких зазначено можливість створення близько 100 закритих каналів для забезпечення відеотрансляцій і стільникового зв’язку.

 

Перші приховані пункти управління фахівці зв’язку 201 російської військової бази обладнали на полігоні Ляур. Зазначено, що польовий пункт оснащений сучасним цифровим обладнанням і багаторівневою системою охорони та оборони від впливу радіоелектронної боротьби і бойових дронів. До складу пунктів управління входять нові цифрові радіорелейні станції Р-419Л1, командно-штабні машини Р-149АКШ, телекомунікаційні комплекси «Редут-2УС».

 

Протиповітряна оборона

 

Підрозділи протиповітряної оборони (ППО) Центрального військового округу в рамках «Центр-2019» здійснили марш на полігон Ашулук в Астраханській області.

 

Після прибуття в пункт призначення розрахунки зенітних ракетних систем С-400, С-300, радіолокаційних станцій різного призначення заступлять на бойове чергування з охорони повітряних рубежів в заданому районі.

 

Флот

 

З’єднання надводних кораблів Каспійської флотилії, які беруть участь в навчанні «Центр-2019», приступили до формування різнорідних тактичних груп і почали розгортання з пунктів постійної дислокації в акваторії Каспійського моря.

 

У складі корабельних ударних угруповань в море вийшли носії ракетних комплексів «Калібр» – ракетні кораблі проєктів 11661к і 21631 «Дагестан» і «Град Свияжск» відповідно, малі артилерійські кораблі «Астрахань», «Волгодонськ» і «Махачкала», базові та рейдові тральщики, протидиверсійні катери типу «Грачонок» і «Раптор», десантні катери типу «Дюгонь» і «Серна», а також судна допоміжного флоту і судна забезпечення.

 

Висновок

 

Характер маневрів, їх масштаби та відпрацювання завдань вказує скоріше на злагодження дій ЗС РФ при повномасштабній війні, ніж відпрацювання завдань протидії “групам терористів”.

 

Джерело

 

Публікації та новини по темі:

 

СТАРТУВАЛИ МАСШТАБНІ УКРАЇНСЬКО-АМЕРИКАНСЬКІ НАВЧАННЯ RAPID TRIDENT-2019

 

В УКРАЇНІ ТА РФ ОДНОЧАСНО РОЗПОЧАЛИСЯ МАСШТАБНІ ВІЙСЬКОВІ МАНЕВРИ

! При використанні вмісту сайту обов’язковим є активне гіперпосилання на defence-ua.com, що не закрите від індексації пошуковими системами

Переклад

ukarzh-TWenfrdeitptrues