200321 zanyattyaПро це командувач Сухопутних військ ЗС України повідомив під час інструкторсько-методичних занять, які відбулись на базі 169-го Навчального центру (смт Десна) спільно з Командуванням медичних Сил ЗСУ. До них залучили керівний склад Сухопутних військ, зокрема командувачів оперативних командувань і начальників військових вишів. Темою занять став «Порядок дій службових посадових осіб військової частини у випадку виявлення хворих із підозрою на коронавірус».

 

Коронавірус нестійкий у зовнішньому середовищі. Його не можна надіслати в конверті чи посилці

 

Спершу присутнім розповіли загальні відомості про коронавірус, якою нині є ситуація у світі, симптоми захворювання, загальні заходи запобігання і протидії розповсюдженню. Начальник кафедри військово-профілактичної медицини Української військово-медичної академії полковник медичної служби Андрій Кожокару наголосив: «коронавірус є нестійким у зовнішньому середовищі і не може бути надісланим у конверті чи посилці».

 

200321 zanyattya 1

 

Також доповідач повідомив, що ймовірно коронавірус має таке ж джерело походження, що і смертоносний вірус SARS-CoV, який забрав життя 900 осіб. За словами Андрія Андрійовича, у 2002-2003 роках в Китаї було зафіксовано спалах важкого гострого респіраторного синдрому (SARS-CoV). Учені встановили, що новий коронавірус споріднений з SARS-CoV – обидва захворювання мають 70-80% спільних генів.

 

200321 zanyattya 8

 

Наостанок Андрій Кожокару підсумував стандартні рекомендації для профілактики захворювання:

 

  • уникати близького контакту з тими, хто має гарячку або кашель (відстань не менше 2 метрів);
  • не торкатися обличчя немитими руками;
  • часто мити руки з милом або ж обробляти дезінфекційними засобами;
  • ретельно готувати їжу, зокрема м’ясо та яйця;
  • уникати незахищеного контакту з дикими та свійськими тваринами.

 

Алгоритм дій – в дії

 

Начальник 169-го начального центру СВ ЗСУ генерал-майор Віктор Ніколюк докладно зупинився на порядку дій посадовців військової частини у випадку виявлення хворих із підозрою на коронавірус і доведенні наказу по військовій частині щодо карантинних заходів.

 

200321 zanyattya 5

 

І поки генерал-майор Віктор Ніколюк розповідав про порядок надання доповідей та алгоритм дій командира військової частини, за його спиною на сцені військовослужбовці центру практично ілюстрували кожну з дій алгоритму.

 

200321 zanyattya 4

 

Від теорії – до практики: як знищити вірус

 

Найбільш видовищними були показові заняття. На семи навчальних місцях особовий склад і засоби навчального центру, зокрема рота радіохімічного та біологічного захисту, й військовий шпиталь смт Десна відпрацювали низку практичних питань. Військові продемонстрували засоби індивідуального захисту й озвучили основні вимоги до них.

 

200321 zanyattya 3

 

На наступному навчальному місці показали порядок пропуску військовослужбовців та дії добового наряду по КПП у разі виявлення особового складу з ознаками захворювання.

 

Видовищним був показ порядку обробки техніки, що прибуває до військової частини.

 

 

Існують особливості порядку спеціальної обробки техніки і транспортних засобів, що вибувають з військової частини. Керівник занять поінформував, що для дезінфекції військової техніки і транспорту використовують авторозливну станцію АРС-14. Повної ємності цистерни у 2700 літрів вистачає на спецобробку близько 60 одиниць техніки. Для дезінфекції використовують розчини «Дез ТАБ нью» у таблетках (однієї банки з кількістю у 300 таблеток вистачає на ємність цистерни) та засіб «Рубіж» (з розрахунку 100 г на 10 л води).

 

Потім докладно зупинились на заходах з організації розгортання ізолятора, порядку харчування хворих, обмеження щодо пересування особового складу в районі ізолятора. Продемонстрували порядок обробки приміщень підрозділу, в якому виявлено хворого на коронавірус. Після прийняття їжі хворими відбувається утилізація одноразового посуду і дезінфекція стічних.

 

200321 zanyattya 2

200321 zanyattya 7

 

За ходом навчань спостерігали командувач Сухопутних військ ЗСУ генерал-лейтенант Олександр Сирський і командувач Медичних Сил ЗС України генерал-майор Ігор Хоменко. Зокрема генерал-лейтенант Олександр Сирський прокоментував мету інструкторсько-методичних занять та рівень забезпеченості особового складу засобами захисту.

 

 

Фото: Дмитро ЮРЧЕНКО

Світлана БОРИСОВА

 

Джерело

 

 

Публікації та новини по темі:

 

ПРО ЗАХОДИ, ЯКІ БУЛИ ПРОВЕДЕНІ В ЗС УКРАЇНИ АБИ ЗАПОБІГТИ КОРОНАВІРУСУ

 

КОРОНАВІРУС COVID-19: ЯКИХ ЗАХОДІВ ВЖИВАЮТЬ ВІЙСЬКОВІ МЕДИКИ ЗСУ ТА ПІДРОЗДІЛИ У ЗОНІ ООС (ВІДЕО)

 

НА ЧАС ДІЇ КАРАНТИНУ ПРИЗУПИНЯТЬ ПРИЗОВ НА СТРОКОВУ СЛУЖБУ

 

ПРЕЗИДЕНТ ПІДПИСАВ ЗАКОН ПРО КОРОНАВІРУС

 

 НЕ КОРОНАВІРУСОМ ЄДИНИМ: РОСІЙСЬКА БІОЛОГІЧНА ЗБРОЯ ЗАГРОЖУЄ СВІТОВІ

 

 

 

 

! При використанні вмісту сайту обов’язковим є активне гіперпосилання на defence-ua.com, що не закрите від індексації пошуковими системами

Переклад

ukarzh-TWenfrdeitptrues