200407 zastava 3Російська Федерація продовжує вести підступну гібридну війну проти України, використовуючи для вбивства українців не тільки застарілі радянські зразки озброєння та техніки, але і сучасні засоби розвідки та корегування вогню.

 

При цьому військово-політичне керівництво РФ на міжнародній арені продовжує заперечувати або ігнорувати чисельні докази присутності російських військ на Донбасі. Не дивлячись на тривалі економічні санкції проти РФ, кризу, викликану пандемією коронавірусної інфекції COVID-19, та стрімке падіння цін на російську нафту, Кремль продовжує витрачати мільйони доларів російських платників податків на воєнну агресію і не відступає від своїх намірів дестабілізувати Україну. Міжнародна волонтерська спільнота InformNapalm зібрала інформацію, яка деталізує важливі дані про чергові факти російської агресії. Ці дані можуть бути використані журналістами, політиками і дипломатами для інформаційного та дипломатичного тиску на агресора, для додаткової аргументації щодо необхідності прийняття нового пакету економічних санкцій з метою примусу Російської Федерації до миру.

 

200407 zastava

 

РФ на Донбасі знову втратила сучасний БПЛА

 

5 квітня 2020 на офіційній сторінці Операції об’єднаних сил у Facebook повідомили, що українські військові на Донбасі у районі Світлодарської дуги збили новий російський безпілотний літальний апарат (БПЛА) «Застава». Комплекс призначений для ведення розвідки та корегування вогню. Цей БПЛА виробляється у Російській Федерації з 2012 року за ліцензією компанії Israel Aerospace Industries (IAI) і є ліцензійною копією ізраїльського легкого переносного комплексу міні-БПЛА «Bird Eye 400», вартість якого оцінюється у $2 млн. Виробництво БПЛА «Застава» реалізоване на Уральському заводі цивільної авіації в Єкатеринбурзі, РФ (з урахуванням імпортозаміщення ціна виробництва комплексу могла стати нижчою, але якщо врахувати розвиток корупції в російському ВПК, то важко спрогнозувати, скільки складають фактичні витрати на виготовлення і обслуговування комплексу).

 

Також на сторінці ООС продемонстрували фото збитого БПЛА та повідомили, що він переданий фахівцям спеціальних підрозділів для вивчення даних з його носіїв інформації. Зазначено, що чергове збиття БПЛА «Застава» є прямим доказом безпосередньої участі збройних сил Російської Федерації у війні на сході України, які ведуть розвідку та корегують вогонь по українських військових, використовуючи зазначені засоби.

 

200405 Zastawa 0200405 Zastawa 1

200405 Zastawa 2

Фото збитого російського БПЛА “Застава” зі сторінки ООС, 5 квітня 2020 року.

 

За період війни на Донбасі це вже не перший випадок збиття російських БПЛА типу «Застава».

 

Один із попередніх випадків стався у 2015 році в Луганській області. Тоді російський БПЛА «Застава» збили українські прикордонники і розмістили відповідне відео.

 

200407 zastava 2

Фото: Українські прикордонники фіксують збитий російський БПЛА “Застава”, 2015 рік / Державна прикордонна служба України.

 

Підрозділи російської армії, які мають на озброєні комплекс БПЛА «Застава»

 

У мережі Інтернет є декілька цікавих фотографій та відомостей про прийняття БПЛА “Застава” на озброєння російської армії.

 

200407 zastava 13

Фото: 28 червня 2013 на полігоні в Алабіно начальник управління БПЛА Генштабу РФ генерал Новіков доповідає керівництву Міноборони інформацію про БПЛА “Застава” (Bird Eye 400) / джерело: topwar.ru.

 

200407 zastava 1

Фото: військовослужбовці Центрального військового округу займаються підготовкою до запуску БПЛА «Застава» на Чебаркульському полігоні в межах раптової перевірки бойової готовності / ria.ru.

 

На даний час відомо, що БПЛА «Застава» перебуває на озброєнні щонайменше 12 підрозділів ЗС РФ, серед яких військовослужбовці з 8 підрозділів були неодноразово зафіксовані в OSINT-дослідженнях InformNapalm як безпосередні учасники агресії проти України на Донбасі.

 

Дані про них доступні за активними посиланнями у базі даних:

   в/ч 20924

   в/ч 04436

   в/ч 90151

   в/ч 01162

   в/ч 20634 (19-а окрема мотострілецька бригада)

   в/ч 63354 (136-а окрема мотострілецька бригада)

   в/ч 41659 (35-а окрема мотострілецька бригада)

   в/ч 12128 (21-а окрема мотострілецька бригада)

   в/ч 05812 (18-а гарматно-артилерійська дивізія)

   в/ч 71289 (83-я окрема гвардійська десантно-штурмова бригада)

   в/ч 08275 (200-а окрема мотострілецька бригада (арктична))

   в/ч 02511 (138-а окрема гвардійська мотострілецька бригада)

 

Вірогідно, що документацію про втрати БПЛА “Застава” у ЗС РФ слід шукати спочатку у перелічених підрозділах, які були помічені на Донбасі.

 

200407 UAVs Donbas

 

Крім того, різноманітні сучасні російські комплекси БПЛА та засоби РЕБ найчастіше потрапляють у фокус досліджень. Вони є прямими та незаперечними доказами російської воєнної агресії проти України на Донбасі. Станом на 2020 рік зафіксовані факти використання на Донбасі щонайменше 8 різних типів російських БПЛА, зокрема:   «Гранат-1», «Гранат-2», «Гранат-4», «Форпост», «Орлан-10», «Елерон-3СВ», «Тахіон» та «Застава».

 

Публікації і новини по темі:

 

ОБ’ЄДНАНІ СИЛИ НА СВІТЛОДАРСЬКОМУ НАПРЯМКУ ЗБИЛИ РОСІЙСЬКИЙ БПЛА "ЗАСТАВА" (ФОТО)

 

ПІДРОЗДІЛИ ООС ПРОТИДІЮТЬ РОЗВІДУВАЛЬНІЙ ДІЯЛЬНОСТІ РОСІЙСЬКИХ СПЕЦСЛУЖБ НА ПРИАЗОВСЬКОМУ НАПРЯМКУ


РОСІЙСЬКІ СНАЙПЕРИ НА ДОНБАСІ ДІЮТЬ ПІД ДИМОВОЮ ЗАВІСОЮ РОСІЙСЬКОЇ ПРОПАГАНДИ

 

! При використанні вмісту сайту обов’язковим є активне гіперпосилання на defence-ua.com, що не закрите від індексації пошуковими системами

Переклад

ukarzh-TWenfrdeitptrues